Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 3, lång - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:56:49 7,26
2 Simon Harden FK Boken 01:00:08 11,98
3 Jesper Johansson OK Löftan 01:00:57 13,15
4 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 01:01:08 13,41
5 Arvid Westerberg OK Kolmården 01:01:09 13,43
6 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 01:01:26 13,84
7 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 01:01:35 14,05
8 Albin Falk Nyköpings OK 01:01:36 14,07
9 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 01:01:57 14,57
10 Hugo Ström Mullsjö SOK 01:01:59 14,62
11 Carl Josefsson Sävedalens AIK 01:02:17 15,05
12 Axel Olsson IF Hagen 01:02:39 15,57
13 Emanuel Herberthson Linköpings OK 01:02:53 15,90
14 Adrian Vartia OK Löftan 01:04:00 17,49
15 Leo Johansson OK Kolmården 01:04:24 18,06
16 Lukas Olm Kils OK 01:04:47 18,61
17 Marcus Carlsson IF Hagen 01:07:55 23,07
18 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 01:07:59 23,17
19 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 01:08:22 23,71
20 Isac Ericsson Växjö OK 01:08:29 23,88
21 Simon Freyland Eksjö SOK 01:09:28 25,28
21 William Lundstedt Mullsjö SOK 01:09:28 25,28
23 Olof Ljunggren Linköpings OK 01:09:55 25,92
24 Mattis Persson Eksjö SOK 01:11:17 27,87
25 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 01:13:17 30,72
27 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 01:16:07 34,75
28 Ludvig Holmqvist OK Tor 01:19:28 39,52
29 Emil Byberg Domnarvets GOIF 01:20:02 40,33
30 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 01:20:03 40,36
31 Thorsten Svensson Finspångs SOK 01:20:45 41,35
32 Mattias Kallhauge Snättringe SK 01:21:16 42,09
33 Casper Hedar OK Tor 01:22:40 44,08
34 Per Nordholm Sävedalens AIK 01:23:25 45,15
35 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 01:24:39 46,91
36 William Segura KFUM Örebro OK 01:24:59 47,38
37 Adrian Skobe Kalmar OK 01:26:02 48,88
38 Tim Dalheimer IK Vikings OK 01:30:02 54,58
39 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 01:59:16 96,22
40 Povel Hedberg Lunds OK 02:10:49 112,67
41 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 02:29:56 139,91
42 Daniel Glimtén OK Löftan 02:56:05 177,16
Axel Orrhede Helsingborgs SOK
Johan Alpberg Almby IK
Oskar Nyman OK Tyr
Tim Johansson FK Friskus-Varberg

Annonser