Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 00:14:11 4,06
3 Axel Granqvist OK Ravinen 00:14:19 4,79
4 Simon Larsson OK Hällen 00:14:35 6,26
5 Andreas Uller Kils OK 00:14:40 6,71
6 Nils Hammaräng Grip OK Orion 00:14:42 6,90
7 Simon Imark Tullinge SK 00:15:00 8,54
8 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:15:01 8,63
9 Erik Herne OK Ravinen 00:15:02 8,73
10 Jannis Bonek OK Linné 00:15:10 9,46
11 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:15:15 9,91
12 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:15:17 10,10
13 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:15:18 10,19
14 Albin Andersson Tullinge SK 00:15:23 10,65
15 Elias Bäcklund Ekvall Halden SK 00:15:25 10,83
16 Olle Hedman IF Hagen 00:15:28 11,10
17 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:15:33 11,56
19 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:15:38 12,02
20 Robin Salén Bergnäsets AIK 00:15:39 12,11
21 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:15:41 12,29
22 Victor Imark Tullinge SK 00:15:43 12,48
23 Jonas Andersson OK Roxen 00:15:44 12,57
24 Oliwer Lundberg Freidig 00:15:48 12,93
25 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:15:50 13,12
26 Emil Karlsson Hestra IF 00:15:52 13,30
27 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:15:53 13,39
28 Hugo Lillieström OK Roxen 00:15:54 13,48
29 Oreste Garbani Eksjö SOK 00:15:55 13,57
29 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:15:55 13,57
31 Viktor Skoog Kils OK 00:15:58 13,85
32 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:15:59 13,94
33 Olle Grywenz OK Linné 00:16:08 14,76
34 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:16:09 14,85
35 Emil Grehn OK Rodhen 00:16:15 15,40
36 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:16:19 15,77
38 Lukas Lundgren Växjö OK 00:16:25 16,32
38 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:16:25 16,32
40 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:16:33 17,05
41 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:16:36 17,32
42 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:16:38 17,51
42 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:16:38 17,51
44 Jonas Toftered IF Rigor 00:16:40 17,69
45 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:16:48 18,42
46 Georg Gröll Eksjö SOK 00:16:49 18,51
46 Emil Pettersson Karlskrona SOK 00:16:49 18,51
49 Victor Helgesson Hestra IF 00:17:01 19,61
49 Gustav Öhgren OK Kåre 00:17:01 19,61
51 Alfred Lönn Västerås SOK 00:17:04 19,88
52 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 00:17:05 19,97
54 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:17:09 20,34
56 Andreas Jonsson OK Orion 00:17:16 20,98
57 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:17:18 21,16
58 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:17:19 21,26
60 Oscar Stomberg IF Hagen 00:17:32 22,44
61 Erik Winbladh Karlskrona SOK 00:17:33 22,54
62 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:17:36 22,81
63 Albin Larsson Gotlands Bro OK 00:17:50 24,09
64 Carl Holmberg IF Hagen 00:18:00 25,00
65 Joel Karnehed OK Roxen 00:18:03 25,28
66 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:18:04 25,37
67 David Risberg Kils OK 00:18:09 25,83
68 Johan Olson IK Uven 00:18:26 27,38
69 Hampus Nyström IF Hagen 00:18:33 28,02
70 Oskar Enges Attunda OK 00:18:36 28,30
71 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:18:56 30,13
72 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:19:00 30,49
73 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:19:01 30,58
74 Erik Olsson Gävle OK 00:19:04 30,86
75 Mårten Olsson Gävle OK 00:19:21 32,41
76 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:19:25 32,78
77 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 00:19:30 33,24
78 Harald Larsson Bergnäsets AIK 00:19:37 33,88
79 Georg Eklöw OK Södertörn 00:20:02 36,16
Adam Segerslätt Skåneslättens OL
Johan Persson Attunda OK
Simon Schuster IFK Lidingö SOK
Mathieu Perrin OK Denseln
August Mollén OK Denseln
Axel Halvarsson Karlskrona SOK
Olof Skoglund Kils OK

Annonser