Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #3, lång (WRE), med Klåverödsdubbeln - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Olm Kils OK 00:35:43 13,43
2 Magnus Johansson OK Löftan 00:37:11 17,01
3 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:37:28 17,70
4 Håkan Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:37:59 18,96
5 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:38:03 19,12
6 Conny Forsberg Långhundra IF 00:38:12 19,49
7 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:23 19,94
8 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:39:17 22,13
9 Magnus Larsson FK Göingarna 00:39:50 23,48
11 Per Källvik Åmåls OK 00:41:51 28,40
12 Tomas Westlund OK Pan-Kristianstad 00:41:58 28,68
13 Anders Lillieström OK Roxen 00:42:08 29,09
14 Henrik Pettersson OK Roxen 00:42:12 29,25
16 Stefan Aroneng Hestra IF 00:42:58 31,13
17 Henric Höglind OK Pan-Kristianstad 00:43:03 31,33
18 Joachim Friberg IF Hagen 00:43:18 31,94
19 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:43:19 31,98
20 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:43:42 32,92
21 Magnus Steen Helsingborgs SOK 00:44:49 35,64
22 Niklas Edvardsson FK Göingarna 00:45:43 37,84
23 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:46:05 38,73
24 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:47:11 41,42
25 Anders Dalhammer OK Roxen 00:47:16 41,62
26 Henrik Larsson FK Göingarna 00:47:21 41,83
27 Magnus Olsson Hjärnarps OL 00:48:08 43,74
28 Pär Nyman OK Tyr 00:48:42 45,12
29 Lars Helgesson Hestra IF 00:48:44 45,20
30 Magnus Larsen FK Boken 00:48:49 45,41
31 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 00:49:28 46,99
32 Michael Hertin IK Hakarpspojkarna 00:49:31 47,12
33 Kennet Horvath Halmstad OK 00:49:36 47,32
34 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 00:49:57 48,17
35 Håkan Karlsson FK Finn 00:50:31 49,56
37 Magnus Johansson Långhundra IF 00:52:03 53,30
38 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:52:16 53,83
39 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:52:43 54,93
40 Anders Pettersson Karlskrona SOK 00:54:56 60,34
41 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:55:32 61,80
42 Anders Ericsson Lunds OK 00:56:00 62,94
43 Mats G Andersson OK Skogshjortarna 00:56:53 65,10
44 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:57:00 65,38
45 Mats Söderberg Kalmar OK 00:57:16 66,04
46 Hans Nilsson Kungälvs OK 00:58:30 69,05
47 Stefan Adolfsson Eslövs FK 00:59:53 72,42
48 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:02:47 79,50
49 Conny Gunnarsson OK Älgen 01:08:12 92,73
50 Jan Johansson Skåneslättens OL 01:08:47 94,15
51 Mats Toftner OK Kompassen 01:17:32 115,51
52 Björn Carlstedt Hjärnarps OL 01:17:47 116,12
Johan Bökman Helsingborgs SOK
Per Spik Leksands OK
Tomas Nilsson Hässleholms OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF