Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #4, medel (WRE), med Klåverödsdubbeln - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Olm Kils OK 00:24:53 12,98
2 Magnus Johansson OK Löftan 00:26:14 17,68
3 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:26:19 17,97
4 Per Källvik Åmåls OK 00:26:49 19,71
5 Håkan Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:27:08 20,81
6 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:25 21,80
7 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:27:50 23,25
8 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:28:09 24,35
9 Conny Forsberg Långhundra IF 00:28:11 24,47
10 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:28:16 24,76
12 Stefan Aroneng Hestra IF 00:28:22 25,11
13 Henrik Pettersson OK Roxen 00:28:36 25,92
14 Björn Öberg Ryda SK 00:28:41 26,21
15 Mats Söderberg Kalmar OK 00:28:42 26,27
16 Anders Lillieström OK Roxen 00:29:18 28,36
17 Henric Höglind OK Pan-Kristianstad 00:29:20 28,47
18 Joachim Friberg IF Hagen 00:29:35 29,34
19 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:29:55 30,51
20 Per Spik Leksands OK 00:30:16 31,72
21 Rasmus Ødum IFK Göteborg Orientering 00:30:18 31,84
22 Tomas Westlund OK Pan-Kristianstad 00:30:27 32,36
24 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:31:00 34,28
25 Lars Helgesson Hestra IF 00:31:02 34,39
26 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:31:31 36,08
27 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 00:31:53 37,35
28 Magnus Forsberg OK Norrvirdarna 00:31:55 37,47
29 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 00:32:17 38,75
30 Anders Dalhammer OK Roxen 00:32:26 39,27
31 Magnus Porle Växjö OK 00:32:53 40,84
32 Magnus Johansson Långhundra IF 00:33:05 41,53
32 Pär Nyman OK Tyr 00:33:05 41,53
34 Michael Hertin IK Hakarpspojkarna 00:33:27 42,81
35 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:33:44 43,80
36 Magnus Olsson Hjärnarps OL 00:33:55 44,44
37 Håkan Grubb Malmö OK 00:34:03 44,90
38 Anders Karlsson Snättringe SK 00:34:24 46,12
39 Richard Blom Frölunda OL 00:35:38 50,41
40 Anders Pettersson Karlskrona SOK 00:35:39 50,47
41 Magnus Larsen FK Boken 00:35:49 51,05
42 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:37:11 55,81
43 Jan Asketun OK Roxen 00:37:28 56,80
44 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:37:31 56,97
45 Stefan Eriksson OK Älgen 00:39:16 63,07
46 Mats G Andersson OK Skogshjortarna 00:40:21 66,84
47 Anders Ericsson Lunds OK 00:40:34 67,59
48 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:40:49 68,46
49 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:41:14 69,91
50 Johan Bökman Helsingborgs SOK 00:41:57 72,41
51 Lars Eriksson Hjärnarps OL 00:42:26 74,09
52 Ulf Johansson Karlskrona SOK 00:42:35 74,62
53 Jan Johansson Skåneslättens OL 00:43:12 76,76
54 Hans Nilsson Kungälvs OK 00:43:25 77,52
55 Conny Gunnarsson OK Älgen 00:43:49 78,91
56 Björn Carlstedt Hjärnarps OL 00:48:24 94,87
57 Peter Andersson OK Gynge 00:52:30 109,15
58 Jan Gradin Andrarums IF 00:52:47 110,14
Tomas Nilsson Hässleholms OK
Sven Lundgren Växjö OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF