Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #4, medel (WRE), med Klåverödsdubbeln - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Leif Sandgren Frosta OK 00:28:52 29,62
2 Agne Bengtsson OK Kompassen 00:30:12 34,39
3 Lars Granefelt OK Tyr 00:30:54 36,90
4 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:30:56 37,01
5 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:32:11 41,49
6 Kjell Erlandsson OK Lindéna 00:33:18 45,48
7 Håkan Nilsson Malmö OK 00:35:37 53,77
8 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:36:24 56,58
9 Ronald Mc Grail Hjärnarps OL 00:36:33 57,11
10 Tommy Olsson Karlskrona SOK 00:36:45 57,83
11 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 00:38:49 65,22
13 Jan Hansson Lunds OK 00:40:10 70,06
14 Roy Ovesson Helsingborgs SOK 00:40:11 70,12
15 Inge Persson Ockelbo OK 00:40:36 71,61
16 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:40:44 72,08
17 Lars Jonasson Järfälla OK 00:41:44 75,66
18 Erland Martinsson OK Tyringe 00:42:38 78,88
19 Lars Persson OK Kompassen 00:43:08 80,67
20 Ingvar Persson FK Åsen 00:43:16 81,15
21 Tommie Olsson Visborgs OK 00:43:22 81,51
22 Göran Svensson FK Finn 00:43:29 81,92
23 Janne Lindholm Frosta OK 00:44:12 84,49
24 Mats Håkansson Malmö OK 00:44:56 87,11
25 Erling Samuelsson OK Vilse 87 00:48:03 98,27
26 Göran Larsson OK Kompassen 00:54:08 120,03
28 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:54:25 121,05
29 Kjell Lindholm Sol Tranås 00:54:44 122,18
30 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:55:07 123,55
31 Bo Senje Halmstad OK 00:55:28 124,81
32 Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 00:55:43 125,70
33 Åke Persson Hjärnarps OL 00:57:05 130,59
34 Tommy Held FK Åsen 00:57:13 131,07
35 Leif Karlsson Frosta OK 01:01:21 145,86
36 Bo Bülow Malmö OK 01:06:32 164,41
37 Björn Ahlnér Göteborg-Majorna OK 01:08:00 169,66
38 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:11:04 180,63
39 Sven Thelandersson Lunds OK 01:17:45 204,55
Christer Grönblad Härlövs IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF