Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars etapp 2, lång - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Åsa Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:38:10 8,63
2 Weronica Zederin OK Nackhe 00:46:26 23,20
3 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 00:46:41 23,64
4 Marina Axelsson Markbygdens OK 00:48:44 27,25
5 Helena Tryggeson OK Norrvirdarna 00:49:51 29,22
6 Veronica Adolfsson Anderstorps OK 00:50:33 30,46
7 Malin Classon OK Stigen 00:52:29 33,86
9 Maria Folkestad Anderstorps OK 00:54:33 37,51
11 Christina Südhoff Brattås CK 00:56:18 40,59
12 Jenny Johansson IK Ymer 00:57:44 43,12
13 Eva Engman OK Denseln 00:58:16 44,06
14 Camilla Sjöstrand FK Snapphanarna 00:59:10 45,64
15 Charlotte Drejmo OK Landehof 01:00:05 47,26
16 Susanne Andersson OK Pan-Kristianstad 01:00:21 47,73
17 Jenny Vinblad Lunds OK 01:00:35 48,14
18 Malin Brorson OK Nackhe 01:00:45 48,43
19 Johanna Asp IFK Göteborg Orientering 01:01:45 50,19
20 Anette Carlsson Gällstadbygdens SOK 01:02:00 50,63
22 Linda Gunnarsson Lerums SOK 01:03:33 53,37
23 Martina Dahlström Stigsson Trollhättans SOK 01:03:40 53,57
24 Maria Modig OK Pan-Kristianstad 01:04:57 55,83
25 Erika Asp Mölndal Outdoor IF 01:06:39 58,83
26 Camilla Holmqvist OK Stigen 01:07:08 59,68
28 Camilla Weihart OK Orinto 01:11:55 68,11
29 Gunilla Carlsson IK Trenne Ullared 01:12:08 68,49
30 Jessica Elmersson OK Bävern 01:12:50 69,73
31 Sabina Mårtensson IK Trenne Ullared 01:16:52 76,83
32 Petra Olsson IFK Sävsjö 01:17:59 78,80
33 Pia Hjertström FK Friskus-Varberg 01:18:32 79,77
35 Maureen Olsson Lo Lunds OK 01:19:53 82,15
36 Anna Beischer IK Uven 01:20:05 82,50
37 Maria Harrie Lunds OK 01:20:14 82,77
38 Monika Hjellström Gränna-Bygdens OK 01:22:50 87,35
39 Anna-Karin Lövgren Avesta OK 01:24:43 90,67
40 Anna Ericson Avesta OK 01:31:53 103,30
41 Lotta Morén Hjärnarps OL 01:33:20 105,85
43 Anna Grahn IK Uven 01:34:35 108,06
44 Madeleine Johansson OK Skogshjortarna 01:36:44 111,85
45 Jeanette Blom OK Löftan 01:38:35 115,11
46 Camilla Tinglöf OK Gränsen 01:43:02 122,95
47 Eva Olsson FK Åsen 01:47:45 131,26
48 Katarina Sundelin OK Orion 02:11:34 173,23
Marina Johansson OK Njudung

Annonser

Bagheera