*** Instance-specific ***

Stockholms City Cup, #1 - H17-

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:15:12 -0,28
2 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:15:38 1,82
3 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:16:27 5,76
4 Simon Imark Tullinge SK 00:16:28 5,84
5 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:16:31 6,08
6 Olle Boström Järla Orientering 00:17:09 9,14
8 Kalle Bergman OK Ravinen 00:17:25 10,43
9 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:17:33 11,07
10 Bryan Russel-Keely IFK Lidingö SOK 00:17:35 11,23
11 Love Berzell OK Ravinen 00:17:37 11,39
12 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:17:40 11,63
13 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:17:48 12,28
14 Simon Hector Snättringe SK 00:17:55 12,84
15 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:17:57 13,00
16 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:18:00 13,24
17 Albin Andersson OK Ravinen 00:18:01 13,32
18 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:18:14 14,37
19 David Bejbom Järla Orientering 00:18:15 14,45
20 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:18:22 15,01
21 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:18:30 15,66
22 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:18:36 16,14
23 Jens Rönnols Järla Orientering 00:18:42 16,62
24 Hannes Svahn OK Ravinen 00:18:43 16,71
24 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:18:43 16,71
26 Felix Persson Haninge SOK 00:18:45 16,87
26 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:18:45 16,87
28 Jonas Kjäll Centrum OK 00:18:49 17,19
29 Bruno Godefroy OK Ravinen 00:18:50 17,27
30 Michael Refors Järla Orientering 00:18:51 17,35
31 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:18:52 17,43
31 Jörgen Ohlin Tullinge SK 00:18:52 17,43
31 Anders Englid Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:52 17,43
34 Oscar Björck Järla Orientering 00:18:53 17,51
35 Mathias Hall Järla Orientering 00:18:59 17,99
36 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:00 18,07
37 Markus Fredlund Tullinge SK 00:19:01 18,15
38 Emil Grehn OK Rodhen 00:19:06 18,56
39 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 00:19:08 18,72
40 Christian Hjalmarsson Kamrat och IF KIF 00:19:11 18,96
41 Simon Skogman Markbygdens OK 00:19:12 19,04
42 Mattias Ågren Centrum OK 00:19:13 19,12
43 Mattias Millinger Järla Orientering 00:19:17 19,44
43 Simon Lundin Finspångs SOK 00:19:17 19,44
45 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:19:20 19,68
45 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:19:20 19,68
45 Johan Persson Attunda OK 00:19:20 19,68
45 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:19:20 19,68
49 Johannes Öhgren OK Kåre 00:19:22 19,84
50 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 00:19:25 20,09
51 Anton Silier Järfälla OK 00:19:30 20,49
52 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:19:33 20,73
52 Lukas Olm Kils OK 00:19:33 20,73
54 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:19:34 20,81
55 Oskar Malmberg IFK Umeå 00:19:39 21,21
55 Emil Andersson Tullinge SK 00:19:39 21,21
57 Erik Jansson IFK Lidingö SOK 00:19:41 21,37
58 Robert Johansson Täby OK 00:19:51 22,18
59 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:52 22,26
60 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:19:54 22,42
61 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 00:19:58 22,74
62 Mattias Johansson Kamrat och IF KIF 00:20:00 22,90
63 Filip Möller OK Södertörn 00:20:02 23,06
64 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:20:10 23,71
65 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:11 23,79
66 Johan Kaminsky IF Hagen 00:20:21 24,59
67 Björn Lundquist OK Ravinen 00:20:23 24,75
67 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:20:23 24,75
69 Lukas Gustavsson Centrum OK 00:20:30 25,32
70 Adam Nyman Centrum OK 00:20:31 25,40
71 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:20:34 25,64
71 Tobias Forsén Tullinge SK 00:20:34 25,64
73 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:20:39 26,04
75 Jerk Rönnols Centrum OK 00:20:45 26,52
75 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:20:45 26,52
77 Alexander Schandl OK Södertörn 00:20:46 26,60
77 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:20:46 26,60
79 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:20:47 26,69
80 Robert Hanning Järla Orientering 00:20:53 27,17
81 Andreas Lundsten Vittjärvs IK 00:20:55 27,33
81 Oskar Nordmark Centrum OK 00:20:55 27,33
81 Conny Forsberg Långhundra IF 00:20:55 27,33
84 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:21:04 28,05
84 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:21:04 28,05
86 David Hector Snättringe SK 00:21:09 28,46
87 Ove Oksvold Centrum OK 00:21:12 28,70
88 Johan Hedman Söders-Tyresö 00:21:18 29,18
88 Ola Hultin OK Roslagen 00:21:18 29,18
90 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:21:19 29,26
91 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:26 29,82
92 Torbjörn Thorsén Skogsluffarnas OK 00:21:30 30,15
92 Fredrik Sone Attunda OK 00:21:30 30,15
92 Henric Fröberg Tjalve IF Norrköping 00:21:30 30,15
92 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:21:30 30,15
96 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:31 30,23
97 Mikael Kindborn OK Hällen 00:21:33 30,39
98 Jonas Öhman Väsby OK 00:21:36 30,63
99 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:21:39 30,87
101 Hans Liwång IFK Lidingö SOK 00:21:44 31,27
102 Jonas Erlandsson Rehns BK 00:21:49 31,68
103 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:21:52 31,92
104 Oskar Hermansson Centrum OK 00:21:53 32,00
104 Mikael Nyström OK Ravinen 00:21:53 32,00
104 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:21:53 32,00
107 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:54 32,08
108 Niklas Karlsson Boxholm-Mjölby OL 00:21:59 32,48
108 Johan Goth Centrum OK 00:21:59 32,48
110 Hugo Flordal Snättringe SK 00:22:01 32,64
111 Robin Grankvist Väsby OK 00:22:02 32,72
112 Anders Brinkman Vandrarringen 00:22:03 32,80
113 Casper Hedar OK Tor 00:22:05 32,96
113 Pontus Gille OK Roslagen 00:22:05 32,96
116 Per Oksvold Centrum OK 00:22:09 33,28
117 Henrik Sundblom Rånäs OK 00:22:11 33,45
117 Antonio Serini IFK Lidingö SOK 00:22:11 33,45
119 Håkan Olofsson Ärla IF 00:22:15 33,77
119 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:22:15 33,77
121 Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 00:22:16 33,85
122 Jesper Andersson Snättringe SK 00:22:17 33,93
123 Robert Pedersen Järfälla OK 00:22:19 34,09
124 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:22:21 34,25
125 Ulrik Ivers Attunda OK 00:22:22 34,33
125 Mats Ajling Täby OK 00:22:22 34,33
125 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:22:22 34,33
125 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:22:22 34,33
129 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:22:26 34,65
130 Mats Warvelin Långhundra IF 00:22:27 34,73
131 Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK 00:22:30 34,98
132 Johan Westring Järfälla OK 00:22:31 35,06
133 Johan Lidmar Snättringe SK 00:22:41 35,86
134 Per Forsberg IFK Enskede 00:22:43 36,02
135 Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:46 36,26
135 Eric Roller Järfälla OK 00:22:46 36,26
137 Magnus Bergman OK Kåre 00:22:51 36,67
138 Peter Granath Snättringe SK 00:22:57 37,15
138 Emil Thalin OK Älvsjö-Örby 00:22:57 37,15
140 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:22:58 37,23
141 Klas Birgersson Långhundra IF 00:22:59 37,31
142 Tobias Andersson OK Österåker 00:23:01 37,47
143 John Solbreck Långhundra IF 00:23:02 37,55
144 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:23:04 37,71
145 Joakim Olsson Väsby OK 00:23:05 37,79
145 Niklas Everitt Centrum OK 00:23:05 37,79
147 Henrik Morast Haninge SOK 00:23:06 37,87
148 Erik Mattsson Järla Orientering 00:23:07 37,95
149 Piero Sannicolo Tullinge SK 00:23:11 38,27
149 Mikael Nyberg Hellas Orientering 00:23:11 38,27
149 Martin Granqvist Kamrat och IF KIF 00:23:11 38,27
152 Stefan Granath Väsby OK 00:23:15 38,60
152 Mats Åberg OK Linné 00:23:15 38,60
154 Mats Hainke Snättringe SK 00:23:16 38,68
155 Joakim Almtorp Långhundra IF 00:23:22 39,16
156 Martin Lindskog OK Ravinen 00:23:25 39,40
157 Erik Forsberg Bromma-Vällingby SOK 00:23:32 39,97
158 Ola Kåberg OK Ravinen 00:23:35 40,21
158 Jon Lindmark Centrum OK 00:23:35 40,21
160 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 00:23:37 40,37
161 Frank Steiner Järfälla OK 00:23:39 40,53
161 Magnus Karlsson Centrum OK 00:23:39 40,53
163 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:23:40 40,61
164 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:23:47 41,17
165 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:23:48 41,25
166 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:23:53 41,66
167 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:23:54 41,74
168 Anders Hållberg IFK Lidingö SOK 00:24:00 42,22
169 Simon Österlund Västerås SOK 00:24:03 42,46
170 Björn Fredman OK Älvsjö-Örby 00:24:05 42,62
171 Björn Nyqvist Järla Orientering 00:24:06 42,70
172 Urban Freij OK Enen 00:24:10 43,02
173 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:24:11 43,10
174 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:24:13 43,26
174 Michael Ahlquist Järla Orientering 00:24:13 43,26
176 Mats Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:24:17 43,59
177 Love Ottosson Haninge SOK 00:24:21 43,91
177 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:24:21 43,91
179 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:24:23 44,07
180 Johannes Bladh Tullinge SK 00:24:25 44,23
181 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:24:28 44,47
181 Kjell Nordqvist Waxholms OK 00:24:28 44,47
183 Sebastian Bolle Sundbybergs IK 00:24:31 44,71
184 Erik Wessberg Järfälla OK 00:24:33 44,87
184 Joachim Wansölin OK Ravinen 00:24:33 44,87
186 Per Ögren Bergnäsets AIK 00:24:34 44,96
187 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:24:36 45,12
188 Martin Ahlström IFK Enskede 00:24:43 45,68
188 Emil Wipp Järla Orientering 00:24:43 45,68
190 Stefan Norin Söders-Tyresö 00:24:44 45,76
191 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:24:45 45,84
192 Mark Åkesson Järfälla OK 00:24:46 45,92
193 Fredrik Norlin IFK Mora OK 00:24:47 46,00
194 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:24:49 46,16
196 Andreas Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:56 46,73
197 Håkan Dahlbäck OK Österåker 00:24:58 46,89
197 Anders Lund Järfälla OK 00:24:58 46,89
200 Johan Lindqvist Täby OK 00:25:03 47,29
200 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:25:03 47,29
203 Mats Fryxell Tullinge SK 00:25:07 47,61
204 Björn Lönne Skarpnäcks OL 00:25:08 47,69
205 Gustav Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:25:17 48,42
206 Daniel Rejment OK Linné 00:25:19 48,58
208 Alexander Alness Långhundra IF 00:25:20 48,66
208 Erik Calleberg Snättringe SK 00:25:20 48,66
210 Lars Gerhardsson Attunda OK 00:25:24 48,98
211 Hans Jonsson Väsby OK 00:25:35 49,86
212 Mats Bern Snättringe SK 00:25:39 50,19
213 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:25:41 50,35
214 Magnus Strömqvist Attunda OK 00:25:53 51,31
215 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:25:58 51,72
216 Jonas Hellström Attunda OK 00:26:01 51,96
217 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:26:02 52,04
218 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:26:03 52,12
219 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:26:04 52,20
220 Petter Skantze IFK Lidingö SOK 00:26:05 52,28
221 Andreas Johnson Sigtuna OK 00:26:06 52,36
222 Matts Andersson OK Ravinen 00:26:08 52,52
223 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:26:15 53,08
223 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:26:15 53,08
225 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:26:16 53,16
226 Henrik Bladh Tullinge SK 00:26:17 53,25
227 Henrik Trofast Tullinge SK 00:26:18 53,33
228 Fredric Johansson Snättringe SK 00:26:20 53,49
229 Stefan Martelius Attunda OK 00:26:22 53,65
230 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:26:23 53,73
230 Josef Franzén Snättringe SK 00:26:23 53,73
232 Mikael Stern Järla Orientering 00:26:27 54,05
233 Lars Grankvist Täby OK 00:26:29 54,21
234 Martin Skärlén Haninge SOK 00:26:32 54,45
235 Jan Lavén Gustavsbergs OK 00:26:33 54,53
236 Fredrik Morast Haninge SOK 00:26:46 55,58
236 Mikael Nordquist Täby OK 00:26:46 55,58
236 Mattias Henriksson Centrum OK 00:26:46 55,58
239 Olle Storell Haninge SOK 00:26:51 55,98
240 Rudolf Hersén Tullinge SK 00:26:54 56,22
241 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:26:55 56,30
242 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 00:26:57 56,46
243 Christer Johansson OK Ravinen 00:27:01 56,79
244 Erik Daniels Attunda OK 00:27:09 57,43
245 Ludvig Larsendahl Västerås SOK 00:27:10 57,51
246 Cristian Franzén Ankarsrums OK 00:27:27 58,88
247 Björn Reger Söders-Tyresö 00:27:35 59,52
248 Roger Tinglöf Väsby OK 00:27:36 59,60
248 Anders Lindgren Långhundra IF 00:27:36 59,60
250 Glenn Widerström OK Ravinen 00:27:40 59,93
251 Peter Bergman Tullinge SK 00:27:43 60,17
252 Anders Björklund IFK Enskede 00:27:45 60,33
253 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:48 60,57
254 Jonas Sjöblom Attunda OK 00:27:49 60,65
255 Torkel Skogman Skogsluffarnas OK 00:28:23 63,39
256 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:28:25 63,55
257 Gunnar Svanberg Järfälla OK 00:28:27 63,71
258 Tomas Sandqvist Väsby OK 00:28:28 63,79
259 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:28:29 63,87
260 Örjan Sahl OK Klemmingen 00:28:31 64,03
261 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 00:28:38 64,59
262 Bjarne Johansson Skogsluffarnas OK 00:28:39 64,67
264 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:28:44 65,08
265 Robin Eriksson OK Roslagen 00:28:45 65,16
266 Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:48 65,40
267 Oskar Nederheim Täby OK 00:28:53 65,80
268 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:28:54 65,88
268 Sven-Anders Olsson Attunda OK 00:28:54 65,88
270 Nils-Robert Persson Tullinge SK 00:29:09 67,09
271 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 00:29:13 67,41
272 Stefan Lindvall Haninge SOK 00:29:26 68,46
273 Jonas Gold Järfälla OK 00:29:27 68,54
273 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:29:27 68,54
275 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:29:36 69,26
276 Erik Dyrelius Snättringe SK 00:29:41 69,66
277 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:29:43 69,82
279 Peter Wipp Järla Orientering 00:30:01 71,27
280 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:30:05 71,60
281 Robert Björklund Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:10 72,00
282 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:30:24 73,12
283 Patric De Boussard IFK Enskede 00:30:41 74,49
284 Håkan Elderstig Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:43 74,65
285 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:30:44 74,73
286 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:30:46 74,90
287 Matz Tapper Bromma-Vällingby SOK 00:30:57 75,78
288 Tommy Wendt Hellas Orientering 00:31:06 76,51
289 Arne Kvarnefalk Järfälla OK 00:31:24 77,95
290 Mats Lundblad Täby OK 00:31:30 78,44
291 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 00:31:35 78,84
292 Torbjörn Trondset Nynäshamns OK 00:31:50 80,05
293 Göran Modin Bromma-Vällingby SOK 00:32:03 81,09
294 Per Wolgast Snättringe SK 00:32:08 81,50
295 Johan Stridh Attunda OK 00:32:36 83,75
296 James Christie Snättringe SK 00:32:54 85,20
297 Matts Björke Söders-Tyresö 00:33:01 85,76
299 Stefan Nordström Sigtuna OK 00:33:24 87,61
301 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:33:34 88,42
302 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:33:53 89,95
303 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:02 90,67
305 Torbjörn Wrighed Motala AIF OL 00:35:07 95,90
306 Werner Köhler Tullinge SK 00:35:32 97,91
308 Mårten Källman Söders-Tyresö 00:37:05 105,40
309 Fredrik Hansson Täby OK 00:37:06 105,48
310 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:37:24 106,93
311 Tomas Eklund Skogsluffarnas OK 00:37:37 107,97
312 Johan Balck Täby OK 00:38:27 112,00
313 Per Strid OK Roslagen 00:39:22 116,43
315 Per Ljung Stockholms OK 00:45:52 147,81
316 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 00:48:37 161,09
Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
Henrik Österberg Gustavsbergs OK
Curt Rahlén OK Ravinen
Christer Hördell Stockholms OK
Harald Mild Gustavsbergs OK
Alf Jansson Skarpnäcks OL
Magnus Lindblom Gustavsbergs OK
Örjan Ahnoff Centrum OK
Lars Forsstedt Söders-Tyresö
Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL
Tomas Björelind Järla Orientering
Christopher Lindqvist IFK Enskede
Jörgen Hector Snättringe SK
Gustaf Ericson Järla Orientering
Anders Önerud OK Ravinen
Daniel Holmström Wikell Centrum OK
William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL
Fredrik Andersson SOK Joar Viking Enköpin
Oskar Backlund Ärla IF
Erik Andersson OK Österåker
Sven Wigertz Långhundra IF
Victor Imark Tullinge SK

Annonser