Svenska Orienteringsförbundet

Järfälla OK - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:31:37 7,57
3 Jan Troeng OK Linné 00:31:38 7,61
4 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:26 9,67
5 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:32:48 10,61
7 Love Sintring Hagaby GoIF Örebro 00:33:45 13,05
8 Bryan Russel-Keely IFK Lidingö SOK 00:34:10 14,12
9 Niklas Löwegren Stora Tuna OK 00:34:19 14,51
10 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:34:21 14,60
11 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:34:38 15,32
11 Henrik Löfås Stora Tuna OK 00:34:38 15,32
13 Oskar Gustafsson Centrum OK 00:35:31 17,59
14 Ivan Nikitin Rehns BK 00:35:55 18,62
15 Nikolai Petrovets OK Södertörn 00:36:15 19,48
16 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:18 19,61
16 Mattias Millinger Järla Orientering 00:36:18 19,61
18 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 00:36:22 19,78
19 Joel Lännevall OK Roslagen 00:36:49 20,93
19 Kristian Dahlström IFK Mora OK 00:36:49 20,93
21 Nikita Gurevich OK Södertörn 00:36:50 20,98
22 Assar Hellström OK Ravinen 00:37:15 22,05
23 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 00:37:22 22,35
24 Erik Sisell Gävle OK 00:37:25 22,48
25 Martin Mörsell OK Kåre 00:37:28 22,60
26 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:37:35 22,90
27 Mattias Johansson Kamrat och IF KIF 00:37:41 23,16
28 Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:37:48 23,46
29 Greger Tysk OK Kåre 00:37:58 23,89
30 Per-Åke Olsson OK Ravinen 00:38:00 23,98
31 Johan Lindahl Långhundra IF 00:38:05 24,19
32 Pontus Johansson OK Linné 00:38:15 24,62
33 Jakob Odeblad IFK Umeå 00:38:30 25,26
34 Markus Fredlund Tullinge SK 00:39:14 27,14
35 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:39:22 27,49
36 Nick Barrable OK Ravinen 00:39:24 27,57
37 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:39:28 27,74
38 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:39:54 28,86
39 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:39:58 29,03
40 Petter Haraldsson Kamrat och IF KIF 00:40:05 29,33
41 Jonathan Rosendahl Ärla IF 00:40:13 29,67
42 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:40:39 30,79
43 Robert Johansson Täby OK 00:40:55 31,47
44 Anders Hedman Snättringe SK 00:41:10 32,11
45 Gustav Näsman Haninge SOK 00:41:35 33,18
46 Anders Johansson Rehns BK 00:42:22 35,20
47 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:26 35,37
48 Nils Malm IFK Lidingö SOK 00:42:39 35,92
49 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:43:01 36,87
49 Lars Jakobsson Centrum OK 00:43:01 36,87
51 Dmitrii Iurev OK Södertörn 00:43:12 37,34
52 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:43:13 37,38
53 Johan Hamelius OK Linné 00:43:17 37,55
54 Michael Refors Järla Orientering 00:43:32 38,19
55 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 00:44:05 39,61
56 Roman Bondarenko Rehns BK 00:44:13 39,95
57 David Hector Snättringe SK 00:44:31 40,72
58 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:44:41 41,15
59 Adam Nyman Centrum OK 00:44:44 41,28
60 Daniel Lind Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:30 43,25
61 Henrik Johansson Umeå OK 00:46:35 46,03
62 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:47:22 48,05
62 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 00:47:22 48,05
64 Anders Granberg OK Klemmingen 00:47:53 49,37
65 Jonas Öhman Väsby OK 00:48:49 51,77
66 Mårten Lundqvist Sundbybergs IK 00:49:46 54,21
67 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:49:56 54,64
68 Joakim Olsson Väsby OK 00:50:48 56,87
69 Márk Porgányi OK Södertörn 00:50:58 57,30
70 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:51:57 59,82
71 Kristoffer Ohlin Rånäs OK 00:52:51 62,14
72 Erik Edén Waxholms OK 00:53:46 64,49
73 Tobias Andersson OK Österåker 00:54:00 65,09
74 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:54:19 65,91
75 Anders Carnland OK Linné 00:54:58 67,58
76 Jakob Segerslätt Skåneslättens OL 00:56:03 70,36
77 Joachim Wansölin OK Ravinen 00:58:14 75,97
79 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:59:16 78,63
80 Henrik Lundgren Centrum OK 01:00:35 82,01
81 Jesper Andersson Snättringe SK 01:00:44 82,40
82 Fredric Johansson Snättringe SK 01:08:14 101,67
83 Kalle Zetterström Söders-Tyresö 01:09:45 105,57
Casper Giding Kamrat och IF KIF
Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK
Gustav Frænell Sundsvalls OK
Göran Thimberg Söders-Tyresö
Simon Mellin Sundbybergs IK
Tommy Lindberg OK Roslagen
Liutauras Bilevicius OK Roslagen

Annonser