Svenska Orienteringsförbundet

Järfälla OK - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:27:34 21,86
2 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:29 25,04
3 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:29:01 26,89
4 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:30:34 32,26
5 William Grunder Järfälla OK 00:31:08 34,22
6 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:31:10 34,34
7 Philip Forngren Täby OK 00:31:21 34,98
8 Otto Balck Täby OK 00:31:25 35,21
9 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:31:29 35,44
10 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:31:35 35,78
11 Isak Gelius Snättringe SK 00:31:48 36,54
12 Alfred Längheim Tullinge SK 00:31:58 37,11
13 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:32:05 37,52
14 Jakob Nilsson Umeå OK 00:32:12 37,92
15 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:32:25 38,67
16 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:32:56 40,46
17 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:33:13 41,45
18 Samuel Lindén Attunda OK 00:33:50 43,58
19 Olle Kallur OK Ravinen 00:33:56 43,93
20 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:34:35 46,18
21 Isak Lundholm Umeå OK 00:35:58 50,98
22 Emil Sone Attunda OK 00:36:18 52,13
23 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:36:23 52,42
24 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:37:10 55,14
25 Oskar Ådahl Umeå OK 00:38:16 58,95
26 Oscar Aneland OK Ravinen 00:38:17 59,01
27 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:38:25 59,47
28 Albin Lindskog OK Ravinen 00:38:33 59,93
29 Isak Berggren Gävle OK 00:39:05 61,78
30 Petter Erlandsson Sundsvalls OK 00:39:11 62,12
31 Melker Nordgren OK Kåre 00:39:33 63,40
32 Viktor Holmgren Umeå OK 00:39:41 63,86
33 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:40:02 65,07
34 Isak Westring Järfälla OK 00:40:08 65,42
35 Pelle Nilsson OK Linné 00:41:21 69,63
36 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:42:07 72,29
37 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:42:16 72,81
38 Klockar-Eskil Nääs Leksands OK 00:42:26 73,39
39 Markus Halvarsson Leksands OK 00:43:51 78,30
40 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:44:03 78,99
41 Erik Bovallius Järfälla OK 00:45:00 82,28
42 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK 00:45:46 84,94
43 Theodor Karlsson Brabie Järfälla OK 00:46:12 86,44
44 Arvid Bylund IF Thor 00:48:08 93,14
45 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:50:50 102,50
46 Hugo Backlund Tullinge SK 00:52:22 107,82
47 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:52:42 108,97
48 Olof Melcherson IFK Lidingö SOK 00:53:41 112,38
49 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:53:46 112,67
50 Johan Fredholm Snättringe SK 00:54:01 113,53
51 Marcus Ekman Täby OK 00:55:26 118,44
52 Fredrik Ahlberg Täby OK 00:55:47 119,66
53 Lukas Johansson Sundsvalls OK 00:59:11 131,44
54 Anton Wällstedt Järfälla OK 01:08:35 164,02
55 Emil Karlsson Väsby OK 01:16:32 191,57
Johan Lundbäck Järfälla OK
Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK
Pontus Axell IFK Enskede

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF