Svenska Orienteringsförbundet

MIK-medeln - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Anängen Nyköpings OK 00:26:25 23,40
2 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:26:36 24,07
3 Melker Lundin OK Hällen 00:26:45 24,63
4 Karl Lundin OK Hällen 00:27:02 25,68
5 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:27:09 26,11
6 Otto Balck Täby OK 00:27:58 29,12
7 Emil Boström OK Linné 00:28:13 30,05
8 William Grunder Järfälla OK 00:28:23 30,66
9 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:28:36 31,46
9 Konrad Stamer Järfälla OK 00:28:36 31,46
11 Philip Forngren Täby OK 00:28:50 32,32
12 Olle Kallur OK Ravinen 00:29:04 33,18
13 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:30:00 36,63
14 Axel Målargård Täby OK 00:30:10 37,25
15 Oscar Aneland OK Ravinen 00:30:50 39,71
16 Alfred Längheim Tullinge SK 00:30:56 40,08
17 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:31:59 43,96
18 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:32:40 46,48
19 Axel Hedström Östersunds OK 00:32:56 47,47
20 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:33:21 49,00
21 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:33:54 51,04
22 Karl Grywenz OK Linné 00:34:26 53,01
22 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:34:26 53,01
24 Albin Hainke Snättringe SK 00:34:35 53,56
25 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:34:56 54,85
26 Alvar Melin Haninge SOK 00:35:00 55,10
27 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:35:33 57,13
28 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:36:58 62,36
29 Vincent Lindvall Strängnäs-Malmby OL 00:37:07 62,92
30 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:37:32 64,46
31 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:53 65,75
32 Isak Gelius Snättringe SK 00:38:29 67,96
33 Elis Sandberg Alfta-Ösa OK 00:39:46 72,70
34 Ludde Blom IFK Enskede 00:40:26 75,17
35 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 00:41:37 79,54
36 Olof Melcherson IFK Lidingö SOK 00:41:48 80,21
37 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:42:17 82,00
38 Pontus Axell IFK Enskede 00:42:39 83,35
39 Johan Fredholm Snättringe SK 00:43:15 85,57
40 John Wolgast Snättringe SK 00:43:43 87,29
41 Gustav Björklund IFK Enskede 00:45:03 92,22
42 Andreas Boräng Snättringe SK 00:49:17 107,85
43 Oskar Haglund Haninge SOK 00:50:29 112,28
44 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:50:39 112,90
45 Marcus Ekman Täby OK 00:52:06 118,25
46 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:52:20 119,12
47 Mattis Sandén OK Södertörn 00:54:31 127,18
48 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 00:59:10 144,35
49 Vidar Bäckman Frösö IF 01:05:56 169,35
50 Anton Wällstedt Järfälla OK 01:13:59 199,08
Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK
Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
Isak Westring Järfälla OK

Annonser

OOCup 2022