Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 4, medel - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:22:05 10,74
2 Valter Pettersson OK Tisaren 00:24:10 18,70
3 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:25:35 24,12
4 Hugo Ericsson Växjö OK 00:26:06 26,09
6 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:26:43 28,45
7 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:26:48 28,77
8 Isak Olsson Stigsökarna 00:26:53 29,09
9 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:27:52 32,85
10 Karl Lundin OK Hällen 00:28:02 33,48
11 Otto Balck Täby OK 00:28:25 34,95
12 Carl Ås Lunds OK 00:28:52 36,67
13 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:29:27 38,90
14 Anton Uller Kils OK 00:29:38 39,60
15 Alfred Erdelius IF Rigor 00:29:57 40,81
16 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:30:07 41,45
17 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:30:26 42,66
18 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:30:44 43,81
19 Samuel Lindén Attunda OK 00:30:45 43,87
20 Edvin Selin FK Göingarna 00:31:05 45,14
21 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:31:10 45,46
22 Melker Lundin OK Hällen 00:31:41 47,44
23 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:32:09 49,22
24 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:32:59 52,41
25 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:33:11 53,17
26 Tobias Janzon Sjöstedt OK Måsen 00:33:27 54,19
27 Alexander Jansson OK Djerf 00:33:31 54,45
28 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:33:34 54,64
29 Olle Kallur OK Ravinen 00:33:40 55,02
30 Oscar Hultgren OK Njudung 00:33:48 55,53
31 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:33:51 55,72
32 Felix Gustafsson Lunds OK 00:34:12 57,06
33 Hugo Frisk Västerås SOK 00:34:46 59,22
34 Johan Vinblad Lunds OK 00:34:59 60,05
35 Isak Hagberg Kalmar OK 00:35:03 60,31
36 Hugo Unosson Kalmar OK 00:35:35 62,35
37 Jakob Moberg OK Löftan 00:35:36 62,41
38 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:35:41 62,73
39 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:36:58 67,63
40 Oliver Höög OK Motala 00:37:33 69,86
41 Mattias Hansson OK Djerf 00:37:55 71,27
42 David Mårtensson Garphyttans IF 00:38:57 75,22
43 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:39:49 78,53
44 Johan Hedman IF Hagen 00:42:13 87,70
46 Tamás Szüts Västerås SOK 00:44:03 94,71
47 Marcus Ekman Täby OK 00:44:44 97,32
48 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:46:11 102,87
49 Ivo Cousins Clarhäll Söders-Tyresö 00:47:29 107,84
50 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:47:53 109,36
51 Tim Bergbom Söders-Tyresö 00:49:07 114,08
52 Lucas Chavda Söders-Tyresö 00:55:43 139,31
53 Isak Wikström OK Tyr 00:56:55 143,90
54 Lucas Treldal Lunds OK 01:11:03 197,92
Anton Gunnarsson Bredaryds SOK
Aron Östangård Gamleby OK
Edvin Hellsten Nyköpings OK
Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
Gustav Lidman Tibro OK
Karl Petersén OK Njudung
Loke Hedberg Lunds OK
Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb
Albin Persson Halmstad OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr