Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 2, medel - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:30:27 9,14
2 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:30:50 9,98
3 Linnea Lund OK Kolmården 00:32:09 12,89
4 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:32:47 14,28
5 Sofia Ivers Attunda OK 00:32:52 14,47
6 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:33:21 15,53
7 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:34:09 17,30
8 Thea Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:34:10 17,33
9 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 00:35:12 19,61
10 Ida Hofstedt Täby OK 00:35:23 20,01
11 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:35:31 20,31
12 Klara Persson Halmstad OK 00:35:54 21,15
13 Clara Johansson OK Skärmen 00:36:41 22,88
14 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:36:59 23,54
15 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:37:00 23,58
16 Emma Eriksson Eksjö SOK 00:37:01 23,61
16 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:37:01 23,61
18 Frida Jarding Nyköpings OK 00:37:12 24,02
19 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:37:34 24,83
20 Nicolina Moberg OK Tyr 00:37:56 25,64
21 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:38:05 25,97
22 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:39:01 28,02
23 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:39:14 28,50
24 Amanda Karmetun OK Njudung 00:39:44 29,60
25 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:40:22 31,00
26 Ebba Lind OK Skärmen 00:40:56 32,25
27 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:40:57 32,28
28 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:41:44 34,01
29 Ella Persson Eksjö SOK 00:41:50 34,23
30 Klara Andersson OK Orion 00:41:54 34,38
31 Elin Netz OK Kolmården 00:42:27 35,59
32 Ida Hallin Surahammars SOK 00:42:40 36,07
33 Moa Wallenborg Lunds OK 00:43:09 37,13
34 Edith Fållsten Hagaby GoIF Örebro 00:43:21 37,58
35 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:43:26 37,76
36 Irma Svensson OK Klyftamo 00:43:34 38,05
37 Lena Chabiera Kalmar OK 00:43:47 38,53
38 Ellen Pelander OK Djerf 00:43:58 38,93
39 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:44:20 39,74
40 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:46:03 43,53
41 Jonna Alfredsson OK Roxen 00:47:35 46,91
42 Anna Nilsson Garphyttans IF 00:48:19 48,52
43 Malin Hansson Täby OK 00:48:47 49,55
44 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:49:07 50,29
45 Alice Helmersson Vandrarringen 00:49:24 50,91
46 Sofia Sundin Waxholms OK 00:50:41 53,74
47 Elsa Linder OK Hällen 00:51:08 54,73
48 Unni Granfors IF Rigor 00:51:12 54,88
49 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:51:40 55,91
50 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:52:46 58,33
51 Frida Johansson OK Skärmen 00:53:09 59,18
52 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:54:09 61,38
53 Maja Hoppe Waxholms OK 00:54:19 61,75
54 Erika Holmberg OK Tylöskog 00:56:04 65,61
55 Jonna Sandberg Köping-Kolsva OK 01:11:02 98,60
56 Saga Jonsson Waxholms OK 01:15:50 109,18
57 Rebecka Hasler Surahammars SOK 01:21:55 122,59
58 Maja Sandvik Attunda OK 01:28:18 136,66
Ella Karlsson Snättringe SK
Lisa Heldt Södertälje-Nykvarn OF

Annonser