Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 1, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:45:10 8,24
2 Valter Pettersson OK Tisaren 00:52:37 21,75
3 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:54:11 24,59
4 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:54:29 25,14
5 Melker Lundin OK Hällen 00:54:36 25,35
6 Isak Hagberg Kalmar OK 00:55:00 26,07
7 Emil Axelsson Lerums SOK 00:56:14 28,31
8 Hugo Ericsson Växjö OK 00:56:19 28,46
9 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:57:17 30,21
10 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:57:32 30,67
11 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:58:24 32,24
12 Gustav Ohlin OK Tranan 00:58:46 32,90
13 Olle Kallur OK Ravinen 00:59:19 33,90
14 Albin Persson Halmstad OK 00:59:41 34,57
15 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:01:12 37,32
16 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 01:03:34 41,61
17 Edvin Selin FK Göingarna 01:03:39 41,76
18 Oscar Hultgren OK Njudung 01:03:44 41,91
19 Otto Balck Täby OK 01:04:08 42,64
20 Alexander Jansson OK Djerf 01:05:03 44,30
21 Samuel Lindén Attunda OK 01:05:21 44,84
22 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 01:05:22 44,87
23 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 01:05:24 44,93
24 Karl Lundin OK Hällen 01:05:29 45,09
25 Isak Olsson Stigsökarna 01:05:36 45,30
26 Alfred Erdelius IF Rigor 01:06:08 46,26
27 Albin Lindskog OK Ravinen 01:06:43 47,32
29 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:07:48 49,29
30 Hampus Hatlen Tullinge SK 01:09:14 51,89
31 Albin Weiden Skåneslättens OL 01:09:49 52,94
32 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 01:10:17 53,79
33 Felix Gustafsson Lunds OK 01:11:32 56,06
34 Henrik Franzén Almby IK 01:11:54 56,72
35 Olof Ekman Finspångs SOK 01:13:02 58,78
36 Lucas Ahlström Västerås SOK 01:15:15 62,80
37 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 01:15:23 63,04
38 Karl Petersén OK Njudung 01:16:10 64,46
39 Fabian Vallerius Gamleby OK 01:16:15 64,61
40 Linus Malm KFUM Örebro OK 01:16:17 64,67
41 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 01:16:21 64,79
42 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 01:16:23 64,85
43 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 01:18:09 68,06
44 Carl Ås Lunds OK 01:19:18 70,14
45 Joel Aristondo Magnusson OK Tor 01:19:54 71,23
46 Mattias Hansson OK Djerf 01:19:59 71,38
47 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 01:20:17 71,93
48 Johan Vinblad Lunds OK 01:20:36 72,50
49 David Mårtensson Garphyttans IF 01:21:52 74,80
50 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:23:05 77,01
51 Isak Liljeholm Gamleby OK 01:24:04 78,79
52 Jakob Moberg OK Löftan 01:24:10 78,97
53 Marcus Ekman Täby OK 01:24:21 79,30
54 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 01:24:40 79,88
55 Alfons Peterson OK Denseln 01:24:56 80,36
56 Ludde Blom IFK Enskede 01:27:56 85,80
57 Sven Sjöqvist OK Måsen 01:29:08 87,98
58 Oliver Höög OK Motala 01:32:29 94,05
59 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 01:32:49 94,66
60 Klas Ljungqvist Lunds OK 01:33:29 95,87
61 Pontus Axell IFK Enskede 01:36:49 101,91
62 Carl Hedegård OK Kolmården 01:36:56 102,12
63 Ivo Cousins Clarhäll Söders-Tyresö 01:43:48 114,58
64 Lucas Chavda Söders-Tyresö 01:57:54 140,15
65 William Vuorinen OK Tor 02:01:39 146,95
66 Melvin Nilsson Härlövs IF 02:04:41 152,45
67 Jonatan Kraft Almby IK 02:08:27 159,28
Anton Börjesson OK Måsen
Aron Östangård Gamleby OK
Eskil Widehag Sundbybergs IK
Hugo Unosson Kalmar OK
Loke Hedberg Lunds OK
Lucas Treldal Lunds OK
Anton Uller Kils OK
Tim Bergbom Söders-Tyresö

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF