Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 1, lång - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:41:58 23,43
2 Annie Lund OK Kolmården 00:43:56 27,24
3 Hanna Öberg Gamleby OK 00:44:46 28,86
4 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:48:13 35,55
5 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:49:32 38,10
6 Fredrika Nordquist Täby OK 00:49:41 38,40
7 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:52:35 44,02
8 Maja Axelsson Lerums SOK 00:52:57 44,73
9 Hanna Alsiö IF Hagen 00:53:12 45,22
10 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:53:24 45,60
11 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:54:01 46,80
12 Vilma Larsson OK Milan 00:54:38 48,00
13 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:54:51 48,42
14 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:55:29 49,65
15 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:55:54 50,45
16 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:56:00 50,65
17 Alice Olvegård FK Göingarna 00:56:42 52,01
18 Tove Vallerius Gamleby OK 00:57:41 53,91
19 Maja Graad IF Rigor 00:57:59 54,50
20 Alice Johansson Finspångs SOK 00:59:15 56,95
21 Tuva Östangård Gamleby OK 00:59:28 57,37
22 Lisa Swartz OK Orion 01:00:23 59,15
23 Ella Pettersson Sävedalens AIK 01:00:24 59,18
24 Meja Alenius Nyköpings OK 01:00:38 59,64
25 Sara Ohlin OK Tranan 01:01:13 60,77
26 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 01:01:30 61,32
27 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 01:02:09 62,58
28 Julia Andersson OK Tor 01:02:30 63,26
29 Audrey Hansson Frölunda OL 01:02:40 63,58
30 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 01:02:41 63,61
31 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 01:03:28 65,13
32 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 01:03:55 66,01
33 Hanna Stalebrant Gamleby OK 01:04:11 66,52
34 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 01:04:47 67,69
35 Emia Hjort Falköpings AIK OK 01:05:04 68,24
36 Julia Forsgren OK Tyr 01:05:58 69,98
37 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 01:07:02 72,05
38 Emma Karlsson OK Landehof 01:07:21 72,67
39 Stella Rosengren Tjalve IF Norrköping 01:08:21 74,61
40 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 01:08:28 74,83
41 Amanda Sjödin OK Tisaren 01:08:30 74,90
42 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 01:09:09 76,16
42 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 01:09:09 76,16
44 Tuva Selin FK Göingarna 01:09:37 77,06
45 Doris Iko Täby OK 01:10:43 79,20
46 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 01:11:05 79,91
47 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 01:11:25 80,55
48 Emma Norin Söders-Tyresö 01:12:56 83,50
49 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 01:13:13 84,05
50 Alexandra Stål Södertälje-Nykvarn OF 01:16:53 91,16
51 Klara Zimmerman Tjalve IF Norrköping 01:18:54 95,07
52 Stina Ylipää Mälarö SOK 01:19:25 96,07
53 Anja Svensson Gamleby OK 01:22:50 102,70
54 Love Eklund OK Tylöskog 01:26:14 109,30
55 Johanna Berg KFUM Örebro OK 01:26:47 110,36
56 Felicia Strindér IFK Enskede 01:26:53 110,56
57 Linnea Skobe Kalmar OK 01:28:20 113,37
58 Linn Björneld Kalmar OK 01:29:24 115,44
59 Beatrice Österberg Surahammars SOK 01:53:09 161,51
Clara Svensson Surahammars SOK
Ellen Thorsén Surahammars SOK
Ellen Toll OK Njudung
Emelie Röken Täby OK
Sandra Valjus IFK Lidingö SOK

Annonser

Bagheera