Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 1, lång - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:52:02 10,98
2 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:53:00 12,55
3 Christer Skoog Kils OK 00:58:17 21,15
4 Ulf Magnusson Leksands OK 00:59:43 23,48
5 Colin Mc Intyre OK Tyr 00:59:50 23,67
6 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 01:00:46 25,19
7 Rolf Wikström OK Tyr 01:03:45 30,04
8 Per Kallhauge Snättringe SK 01:04:51 31,83
9 Peter Enoksson OK Österåker 01:06:16 34,14
10 Mats Brorsson Tockarps IK 01:06:19 34,22
11 Sven Wigertz Långhundra IF 01:06:24 34,35
12 Bengt Johansson OK Tyr 01:07:18 35,82
13 Lars Holmberg IF Hagen 01:08:35 37,91
14 Andres Laas OK Skogshjortarna 01:09:35 39,53
15 Thomas Pettersson Strängnäs-Malmby OL 01:11:03 41,92
16 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:11:34 42,76
17 Göran Månsson Stigmännen Karlshamns OK 01:12:17 43,93
18 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:12:49 44,79
19 Patrik Ahlgren Täby OK 01:12:51 44,85
20 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 01:13:06 45,25
21 Gunnar Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:13:07 45,28
22 Johnny Nimvik FK Åsen 01:13:40 46,18
23 Janne Nilsson Centrum OK 01:14:11 47,02
24 Peter Lundberg Järfälla OK 01:14:21 47,29
25 Sven Undeland Södertälje-Nykvarn OF 01:15:43 49,51
26 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 01:17:42 52,74
27 Jan-Åke Israelsson OK Milan 01:18:06 53,39
28 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 01:20:39 57,54
29 Anders Axelsson OK Skogsvargarna 01:21:46 59,35
30 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 01:23:06 61,52
31 Per Högkvist OK Tyr 01:25:48 65,92
32 Anders Johansson Lunds OK 01:27:39 68,93
33 Niclas Moberg OK Tyr 01:27:48 69,17
34 Thomas Henmyr OK Vilse 87 01:29:09 71,37
35 Arne Sääf Gudhems IF 01:29:41 72,23
36 Johan Hammarström OK Måsen 01:29:46 72,37
37 Leif Sandahl OK Tyr 01:30:29 73,54
38 Karri Lindell OK Måsen 01:30:40 73,83
39 Lars-johan Våg Lerums SOK 01:32:09 76,25
40 Roy Johansson OK Skogsvargarna 01:34:17 79,72
41 Henrik Hallor Lindebygdens OK 01:35:47 82,16
42 Bertil Johansson Kristinehamns OK 01:37:43 85,30
43 Werner Köhler Tullinge SK 01:40:06 89,18
44 Gert Pettersson Lunds OK 01:40:54 90,48
45 Hans Malmberg Waxholms OK 01:41:32 91,51
46 Klas Lindgren Västerås SOK 01:41:38 91,68
47 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 01:42:41 93,39
48 Mats Bernersson OK Enen 01:47:05 100,54
49 Mats Kensby OK Tyr 01:48:03 102,12
50 Jan Lindh Sundbybergs IK 01:48:18 102,52
51 Ansgar Simonsson Sundbybergs IK 01:52:32 109,41
52 Per Wadman Västerås SOK 01:59:11 120,23
53 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 02:12:32 141,95
54 Per-Olof Svensson Länna IF 03:00:31 220,02
Mikael Johansson OK Skärmen
Per Blom IFK Enskede
Ulf Jungstrand OK Skogsfalken

Annonser

OOCup 2022