Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 1, lång - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olof Olofsson Hagaby GoIF Örebro 00:48:11 28,42
2 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:50:59 34,35
3 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:53:47 40,29
4 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:55:19 43,54
5 Leif Carlsson SOK Viljan 00:58:13 49,68
6 Lennart Gustafsson Jönköpings OK 01:00:13 53,92
7 Dan Klang Haninge SOK 01:02:04 57,84
8 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 01:03:07 60,06
9 Paul Norén OK Södertörn 01:04:17 62,54
10 Lars Östlin OK Milan 01:05:04 64,20
11 Göran Andersson OK Tylöskog 01:05:14 64,55
12 Ingemar Persson Gamleby OK 01:05:28 65,04
13 Leo Johansson Vandrarringen 01:06:39 67,55
14 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 01:07:51 70,09
15 Ken Ragnarsson OK Kompassen 01:07:56 70,27
16 Göran Larsson Degerfors OK 01:10:08 74,93
17 Tommy Westerberg IF Hagen 01:11:16 77,33
18 Stefan Öberg OK Milan 01:11:20 77,47
19 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 01:11:33 77,93
20 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 01:12:54 80,79
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 01:13:52 82,84
22 Christer Nälemark OK Djerf 01:13:54 82,91
23 Rolf Mathisen Eskilstuna OL 01:16:10 87,72
24 Robert Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:17:40 90,89
25 Ingvar Andersson OK Amne 01:21:23 98,77
26 Gert Olsson Tockarps IK 01:21:59 100,04
27 Olle Bohman Hjärnarps OL 01:24:06 104,53
28 Ove Johansson OK Kolmården 01:25:17 107,03
29 Göran Svärd OK Klemmingen 01:26:12 108,98
30 Yngve Pettersson Linköpings OK 01:26:21 109,29
31 Torgny Johansson Björkfors GOIF 01:28:54 114,70
32 Matz Larsson Gustavsbergs OK 01:32:03 121,37
33 Sune Carlsson OK Motala 01:34:46 127,13
34 Evert Johansson OK Tisaren 01:35:56 129,60
35 Hans Ragvald Vingåkers OK 01:39:02 136,17
36 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 01:39:03 136,21
37 Olle Arman Nyköpings OK 01:39:27 137,05
38 Tommy Olausson SOK Aneby 01:43:44 146,13
39 Bengt Östlund OK Roxen 01:45:33 149,98
40 Leif Hasselström Motala AIF OL 01:47:22 153,83
41 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 01:47:45 154,64
Harry Enberg Västerbergslagens OL
Mats Haglund OK Djerf
Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK
Åke Mossberg OK Milan
Bo Davidsson Solna OK

Annonser

OOCup 2022