Swedish Orienteering Federation

Närkekvartetten, dag 2, medel - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:25:23 24.86
2 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:25:53 26.49
3 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:26:36 28.83
4 Alice Johansson Finspångs SOK 00:26:47 29.43
5 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:27:09 30.62
6 Hanna Öberg Gamleby OK 00:27:33 31.93
7 Fredrika Nordquist Täby OK 00:27:42 32.42
8 Annie Lund OK Kolmården 00:28:08 33.83
9 Maja Graad IF Rigor 00:28:53 36.28
10 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:29:15 37.47
10 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:29:15 37.47
12 Stella Rosengren Tjalve IF Norrköping 00:29:23 37.91
13 Hanna Alsiö IF Hagen 00:30:15 40.74
14 Maja Axelsson Lerums SOK 00:30:27 41.39
15 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:30:37 41.94
16 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:31:10 43.73
17 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:31:26 44.60
17 Tuva Östangård Gamleby OK 00:31:26 44.60
19 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:32:02 46.56
20 Lisa Swartz OK Orion 00:32:43 48.79
21 Tove Vallerius Gamleby OK 00:33:02 49.82
22 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:33:11 50.31
23 Alice Olvegård FK Göingarna 00:33:15 50.53
24 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:33:25 51.07
25 Tuva Selin FK Göingarna 00:33:39 51.83
26 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:33:51 52.49
27 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:34:22 54.17
28 Julia Andersson OK Tor 00:34:27 54.45
29 Meja Alenius Nyköpings OK 00:34:30 54.61
30 Doris Iko Täby OK 00:34:37 54.99
31 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:35:10 56.78
32 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:35:56 59.29
33 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:36:05 59.78
34 Sofia Tunesson Skogspojkarnas OK 00:36:11 60.10
35 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:36:18 60.48
36 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:36:49 62.17
37 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:37:06 63.09
38 Ellen Funke Leksands OK 00:37:09 63.26
39 Ellen Toll OK Njudung 00:37:26 64.18
40 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:37:40 64.94
41 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:38:09 66.52
42 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:38:36 67.99
43 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:39:03 69.46
44 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:39:05 69.57
45 Beatrice Österberg Surahammars SOK 00:39:37 71.31
46 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:40:42 74.84
47 Emma Norin Söders-Tyresö 00:40:43 74.90
48 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:41:18 76.80
48 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:41:18 76.80
50 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:42:11 79.68
51 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:43:41 84.58
52 Audrey Hansson Frölunda OL 00:43:50 85.07
53 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:43:54 85.28
54 Linnea Skobe Kalmar OK 00:44:06 85.94
55 Sara Ohlin OK Tranan 00:44:58 88.77
56 Emma Karlsson OK Landehof 00:45:36 90.83
57 Klara Zimmerman Tjalve IF Norrköping 00:46:02 92.25
58 Anja Svensson Gamleby OK 00:46:59 95.35
59 Linn Björneld Kalmar OK 00:47:06 95.73
60 Felicia Strindér IFK Enskede 00:47:31 97.09
61 Tyra Lindell OK Roxen 00:49:02 102.04
62 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:49:53 104.81
63 Alva Wickström Arboga OK 00:52:47 114.28
64 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:53:29 116.56
65 Sandra Valjus IFK Lidingö SOK 00:54:39 120.37
66 Ellen Thorsén Surahammars SOK 00:55:08 121.94
67 Alexandra Stål Södertälje-Nykvarn OF 01:19:20 200.92
68 Stina Ylipää Mälarö SOK 01:20:52 205.92
Emelie Röken Täby OK

Advertisements

Bagheera