Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 2, medel - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hugo Braam OK Denseln 00:21:24 58,74
2 Svante Sandvik Attunda OK 00:21:30 59,36
3 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:22:20 64,52
4 Jens Fochsen Waxholms OK 00:22:35 66,06
5 Axel Thybeck Lindebygdens OK 00:24:27 77,62
6 Gustav Hellgren Skogspojkarnas OK 00:24:41 79,06
7 Erik Norin Söders-Tyresö 00:24:43 79,27
8 Emil Ling IK Hakarpspojkarna 00:26:12 88,44
9 Viggo Holmberg OK Tylöskog 00:26:34 90,71
10 Isak Ögren Sävedalens AIK 00:26:50 92,36
11 Carl Öberg Gamleby OK 00:27:11 94,53
12 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:27:18 95,25
13 Edvard Pelander OK Djerf 00:27:50 98,55
14 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:28:18 101,44
15 Emil Lagneteg Boxholm-Mjölby OL 00:28:32 102,88
16 Philip Sjödin OK Tisaren 00:29:50 110,93
17 Carl-Johan Olvegård FK Göingarna 00:30:08 112,78
18 Andy Granfors IF Rigor 00:30:41 116,19
19 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:31:01 118,25
20 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:31:22 120,42
21 Albin Jemth IF Thor 00:31:44 122,68
22 Edvin Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:31:56 123,92
23 Erik Kindlund OK Tranan 00:32:35 127,94
24 Ted Nilsson KFUM Örebro OK 00:32:39 128,36
25 Petter Fochsen Waxholms OK 00:33:53 135,99
26 Felix Lind OK Tyr 00:34:05 137,23
27 Kurt Sjöberg Helsingborgs SOK 00:34:15 138,26
28 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 00:34:57 142,59
29 Gustav Lübcke OK Ravinen 00:35:09 143,83
30 Rasmus Öberg OK Hällen 00:35:44 147,44
31 Filip Hansson OK Löftan 00:36:15 150,63
32 Danilo Moberg OK Tyr 00:36:34 152,59
33 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 00:36:37 152,90
34 Oskar Westerberg Trollhättans SOK 00:36:40 153,21
35 Egon Wistedt Sundbybergs IK 00:36:51 154,35
36 Matti Johansson OK Njudung 00:37:40 159,40
37 Edwin Wedin NAIS Orienteringsklubb 00:37:49 160,33
38 Albin Granqvist FK Göingarna 00:39:48 172,60
39 Filip Höög OK Motala 00:39:56 173,43
40 Oskar Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:40:12 175,08
41 Gustav Granqvist FK Göingarna 00:40:24 176,31
42 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:13 193,74
44 Henning Janegren KFUM Örebro OK 00:45:09 205,71
45 Vidar Pihl Gamleby OK 00:50:38 239,64
46 Jakob Sandberg Köping-Kolsva OK 00:51:15 243,45
47 Adam Lundby Tjalve IF Norrköping 00:51:17 243,66
48 Hugo Gustavsson Tibro OK 00:51:34 245,41
49 Axel Kjellvåg OK Skogsfalken 00:55:28 269,54
50 Noel Hellberg Sundbybergs IK 00:55:31 269,85
51 Noah Göth Eksjö SOK 00:56:56 278,62
52 Manfred Levin Sundbybergs IK 01:06:07 300,00
53 Jakob Lindholm Boxholm-Mjölby OL 01:18:54 300,00
Erik Nederheim Täby OK
Måns Sandahl IK Hakarpspojkarna
Pontus Nilsson Åmåls OK
Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK
Walter Hällås OK Löftan

Annonser