Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 2, medel - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Röjgård OK Kolmården 00:28:20 10,74
2 Johan Näsman Täby OK 00:28:22 10,84
3 Mats Kindlund OK Tranan 00:30:33 17,35
4 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:31:06 18,99
5 Johan Pettersson OK Motala 00:33:16 25,44
6 Dan Larsson OK Tisaren 00:33:38 26,53
7 Lars-Erik Hasler Surahammars SOK 00:33:54 27,33
8 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:34:01 27,68
9 Niklas Henriksson Attunda OK 00:35:00 30,61
10 Andreas Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:35:09 31,05
11 Robert Söderberg Täby OK 00:35:40 32,59
12 Lars Lindbom Mälarö SOK 00:36:04 33,78
13 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:36:36 35,37
14 Johan Sundin Waxholms OK 00:36:46 35,87
15 Calle Bohman Hellas Orientering 00:37:06 36,86
16 Pontus Gustavsson Lunds OK 00:37:08 36,96
16 Åke Ljunggren Linköpings OK 00:37:08 36,96
18 Henrik Erlandsson OK Södertörn 00:37:15 37,31
19 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:37:25 37,81
20 Peter Lund OK Kolmården 00:37:26 37,86
21 Anders Selin FK Göingarna 00:37:42 38,65
22 Henrik Franzon OK Älvsjö-Örby 00:37:57 39,40
23 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:38:04 39,74
24 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:38:17 40,39
25 Stefan Berg OK Ravinen 00:38:28 40,94
26 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:38:43 41,68
27 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:39:02 42,62
28 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:39:14 43,22
29 Per Lovang Västerbergslagens OL 00:39:16 43,32
30 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:39:32 44,11
31 Magnus Hansson OK Löftan 00:39:33 44,16
32 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:02 45,60
33 Magnus Wallenborg Lunds OK 00:40:05 45,75
34 Anders Ling IK Hakarpspojkarna 00:40:07 45,85
35 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:40:13 46,15
35 Christoffer Norrman Attunda OK 00:40:13 46,15
37 Daniel Olm IF Thor 00:40:24 46,70
38 Thomas Karlsson OK Landehof 00:40:27 46,85
39 Jan Sjödin OK Tisaren 00:40:37 47,34
40 Viktor Skobe Kalmar OK 00:40:57 48,34
41 Fredrik N. Jansson Västerbergslagens OL 00:41:48 50,87
42 Johan Knutsson Boxholm-Mjölby OL 00:41:51 51,02
43 Christopher Lindqvist IFK Enskede 00:41:55 51,22
44 Emil Erdelius IF Rigor 00:41:59 51,41
45 Magnus Granqvist FK Göingarna 00:42:11 52,01
46 Magnus Andersson Sundbybergs IK 00:42:20 52,46
47 Joakim Karmetun OK Njudung 00:42:29 52,90
48 Patrik Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:42:44 53,65
49 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:43:07 54,79
50 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:43:08 54,84
51 Anders Petersson OK Njudung 00:43:17 55,29
52 Johan Lindqvist Täby OK 00:43:35 56,18
53 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 00:44:01 57,47
54 Sven-Johan Prytz Tjalve IF Norrköping 00:44:22 58,52
55 Magnus Ericsson Växjö OK 00:44:45 59,66
56 Thomas Johansson Gamleby OK 00:45:03 60,55
57 Martin Johansson Halmstad OK 00:46:03 63,53
58 Christer Öberg Gamleby OK 00:46:20 64,38
59 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:46:23 64,52
60 Magnus Larsen FK Boken 00:47:01 66,41
61 Björn Nilsson Härlövs IF 00:48:43 71,48
62 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 00:48:44 71,53
63 Mikael Guttke Nyköpings OK 00:50:05 75,55
64 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:50:44 77,49
65 Björn Karlsson Kexholms SK 00:51:04 78,48
66 Niklas Olsson Fagersta OK 00:51:58 81,16
67 Johan Petri OK Djerf 00:52:40 83,25
68 Johan Granfors IF Rigor 00:52:41 83,30
69 Olle Björneld Kalmar OK 00:54:18 88,11
70 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:54:33 88,86
72 Stefan Norin Söders-Tyresö 00:55:19 91,14
73 Mats Erikson Lunds OK 00:57:25 97,40
74 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 01:00:03 105,25
75 Andreas Carlsson OK Kolmården 01:08:00 128,93
76 Filip Flankegård Tjalve IF Norrköping 01:08:05 129,18
77 Henrik Weiden Skåneslättens OL 01:13:15 144,58
78 Magnus Cinthio Skåneslättens OL 01:25:11 180,13
Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK
Tobias Borger Kalmar OK
Ulrik Ivers Attunda OK
Mårten Waldenfjord Järfälla OK

Annonser