Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 2, medel - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Berg Linköpings OK 00:29:57 12,53
1 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:29:57 12,53
1 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:29:57 12,53
4 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:32:13 19,06
5 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 00:33:02 21,41
6 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:52 23,81
7 Peter Lundberg Järfälla OK 00:34:04 24,38
8 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:34:50 26,59
9 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:34:53 26,73
10 Bengt Johansson OK Tyr 00:35:53 29,61
11 Ove Lernå Kalmar OK 00:36:17 30,76
12 Ulf Jungstrand OK Skogsfalken 00:36:39 31,82
13 Peter Enoksson OK Österåker 00:36:48 32,25
14 Sven Wigertz Långhundra IF 00:37:15 33,55
15 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:25 34,02
16 Patrik Ahlgren Täby OK 00:37:31 34,31
17 Per Bjurström OK Tisaren 00:38:00 35,70
18 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:38:01 35,75
19 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:38:17 36,52
20 Per Kallhauge Snättringe SK 00:39:11 39,11
21 Per Carlsson Nyköpings OK 00:39:23 39,69
22 Stefan Svensson Bredaryds SOK 00:39:52 41,08
23 Gunnar Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:40:06 41,75
24 Reinert Hallor OK Tisaren 00:41:15 45,06
25 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:41:20 45,30
26 Mats Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:41:22 45,40
27 Per Högkvist OK Tyr 00:41:42 46,35
28 Johan Hammarström OK Måsen 00:42:10 47,70
29 Torbjörn Johansson OK Södertörn 00:42:24 48,37
30 Anders Axelsson OK Skogsvargarna 00:42:48 49,52
31 Göran Månsson Stigmännen Karlshamns OK 00:42:52 49,71
32 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:42:56 49,90
33 Mats Brorsson Tockarps IK 00:43:55 52,74
34 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:44:34 54,61
35 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:45:57 58,59
36 Lars Öhrman Stockholms OK 00:46:12 59,31
37 Jan-Åke Israelsson OK Milan 00:46:28 60,08
38 Jonas Karlsson OK Tylöskog 00:47:45 63,77
39 Johnny Nimvik FK Åsen 00:48:41 66,46
40 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:48:49 66,84
41 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:48:57 67,22
42 Benjamin Viebke Malmö OK 00:49:25 68,57
43 Mats Bredfelt Lunds OK 00:49:57 70,10
44 Leif Sandahl OK Tyr 00:50:57 72,98
45 Lars-johan Våg Lerums SOK 00:51:02 73,22
46 Hans Malmberg Waxholms OK 00:51:11 73,65
47 Lars Andersson OK Tyr 00:52:02 76,10
48 Arne Sääf Gudhems IF 00:52:07 76,34
48 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 00:52:07 76,34
50 Jan Lindh Sundbybergs IK 00:53:55 81,52
51 Anders Johansson Lunds OK 00:54:09 82,19
52 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:54:14 82,43
53 Roy Johansson OK Skogsvargarna 00:54:36 83,49
54 Henrik Hallor Lindebygdens OK 00:55:35 86,32
55 Göran Svensson Alfta-Ösa OK 00:57:10 90,88
56 Gert Pettersson Lunds OK 00:58:10 93,75
57 Håkan Persson Laxå OK 00:58:28 94,62
58 Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 00:58:36 95,00
59 Mats Kensby OK Tyr 00:59:27 97,45
60 Niclas Moberg OK Tyr 01:04:45 112,70
61 Werner Köhler Tullinge SK 01:05:19 114,34
62 Mikael Johansson OK Skärmen 01:07:32 120,72
63 Per-Olof Svensson Länna IF 01:16:45 147,25
64 Mats Bernersson OK Enen 01:19:05 153,96
65 Ansgar Simonsson Sundbybergs IK 01:21:21 160,49
66 Per Blom IFK Enskede 01:25:42 173,01
67 Reino Örn Markaryds FK 01:39:46 213,50
Bertil Johansson Kristinehamns OK
Karri Lindell OK Måsen
Lennart Stensson Helsingborgs SOK
Rikard Borg Linköpings OK
Stefan Karlsson Alsiö IF Hagen

Annonser