Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 2, medel - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ken Ragnarsson OK Kompassen 00:30:26 32,30
2 Olof Olofsson Hagaby GoIF Örebro 00:30:47 33,52
3 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:31:06 34,62
4 Stefan Öberg OK Milan 00:34:21 45,94
5 Dan Klang Haninge SOK 00:34:40 47,04
6 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:34:47 47,45
7 Göran Larsson Sala OK 00:34:56 47,97
8 Tomas Olausson Askersunds OK 00:36:39 53,95
9 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:37:26 56,68
10 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:37:32 57,02
11 Harry Enberg Västerbergslagens OL 00:37:42 57,61
12 Evert Johansson OK Tisaren 00:38:09 59,17
13 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:38:20 59,81
14 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:38:35 60,68
15 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:38:51 61,61
16 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 00:39:12 62,83
17 Paul Norén OK Södertörn 00:39:26 63,64
18 Leif Carlsson SOK Viljan 00:39:49 64,98
19 Göran Andersson OK Tylöskog 00:40:37 67,76
20 Olle Bohman Hjärnarps OL 00:40:42 68,05
21 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 00:40:59 69,04
22 Anders Hallmén Attunda OK 00:41:12 69,79
22 Robert Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:41:12 69,79
24 Bo Davidsson Solna OK 00:41:55 72,29
25 Gert Olsson Tockarps IK 00:42:20 73,74
26 Lennart Gustafsson Jönköpings OK 00:42:28 74,20
27 Peder Wickström Arboga OK 00:42:32 74,44
28 Ingemar Persson Gamleby OK 00:42:45 75,19
29 Per Eriksson Linköpings OK 00:43:16 76,99
30 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 00:44:09 80,07
31 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:52 82,56
32 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:45:38 85,23
33 Mats Lilja OK Enen 00:46:09 87,03
34 Lars Östlin OK Milan 00:47:36 92,08
35 Stig Nilsson OK Djerf 00:47:38 92,20
36 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 00:47:52 93,01
37 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:48:28 95,10
38 Göran Svärd OK Klemmingen 00:48:31 95,27
39 Torgny Johansson Björkfors GOIF 00:52:51 110,36
40 Bengt Östlund OK Roxen 00:53:49 113,73
41 Ove Johansson OK Kolmården 00:54:34 116,34
42 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 00:55:06 118,20
43 Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK 01:05:17 153,66
Ingvar Andersson OK Amne
LarsOwe Ström Ronneby OK
Tommy Olausson SOK Aneby

Annonser