Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 3, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:32:00 12,51
2 Valter Pettersson OK Tisaren 00:33:19 16,06
3 Emil Axelsson Lerums SOK 00:34:42 19,79
4 Isak Hagberg Kalmar OK 00:36:02 23,38
5 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:36:27 24,50
6 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:36:48 25,44
7 Albin Persson Halmstad OK 00:37:25 27,10
8 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:37:40 27,78
9 Karl Petersén OK Njudung 00:37:53 28,36
10 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:38:07 28,99
10 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:38:07 28,99
12 Aron Östangård Gamleby OK 00:38:30 30,02
13 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:38:42 30,56
14 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:38:45 30,69
15 Isak Olsson Stigsökarna 00:39:24 32,44
16 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:39:26 32,53
17 Hugo Ericsson Växjö OK 00:39:59 34,02
18 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:40:33 35,54
19 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:41:07 37,07
21 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:42:09 39,85
22 Henrik Franzén Almby IK 00:42:14 40,08
23 Albin Lindskog OK Ravinen 00:42:15 40,12
24 Anton Carlsson IF Hagen 00:42:41 41,29
25 Otto Balck Täby OK 00:42:46 41,51
26 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:42:56 41,96
27 Samuel Lindén Attunda OK 00:43:03 42,28
28 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:43:06 42,41
29 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:43:15 42,81
30 Alfred Erdelius IF Rigor 00:43:24 43,22
31 Oscar Hultgren OK Njudung 00:43:31 43,53
32 Carl Ås Lunds OK 00:43:35 43,71
33 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:44:00 44,83
34 Hugo Unosson Kalmar OK 00:44:08 45,19
35 Loke Hedberg Lunds OK 00:44:58 47,44
36 Felix Gustafsson Lunds OK 00:45:45 49,55
37 Olle Kallur OK Ravinen 00:46:00 50,22
38 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:46:15 50,89
39 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:47:27 54,13
40 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:47:33 54,40
41 Tobias Janzon Sjöstedt OK Måsen 00:48:11 56,10
42 David Mårtensson Garphyttans IF 00:48:48 57,76
43 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:48:54 58,03
44 Johan Vinblad Lunds OK 00:49:07 58,62
45 Alexander Jansson OK Djerf 00:50:11 61,49
45 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:50:11 61,49
47 Hugo Frisk Västerås SOK 00:50:17 61,76
48 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:06 66,65
49 Jakob Moberg OK Löftan 00:53:14 69,70
50 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:53:23 70,11
51 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:55:21 75,41
52 Edvin Selin FK Göingarna 00:56:05 77,38
53 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:56:39 78,91
54 Carl Hedegård OK Kolmården 00:58:46 84,61
55 Oliver Höög OK Motala 01:02:11 93,81
56 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 01:02:30 94,66
57 Klas Ljungqvist Lunds OK 01:07:23 107,82
58 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 01:07:44 108,76
60 Tim Bergbom Söders-Tyresö 01:17:41 135,56
61 Lucas Chavda Söders-Tyresö 01:18:23 137,44
62 Ivo Cousins Clarhäll Söders-Tyresö 01:34:09 179,91
63 Elias Jeb Bergroth Västerås SOK 02:01:19 253,08
Marcus Ekman Täby OK
Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna
Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb
Axel Bechtel FK Friskus-Varberg

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF