Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 4, medel - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Fochsen Waxholms OK 00:15:51 62,95
2 Carl Öberg Gamleby OK 00:16:09 65,54
2 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:16:09 65,54
4 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:16:16 66,54
5 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:17:08 74,01
6 Svante Sandvik Attunda OK 00:17:44 79,19
7 Viggo Holmberg OK Tylöskog 00:18:05 82,20
7 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:18:05 82,20
9 Axel Thybeck Lindebygdens OK 00:18:14 83,50
10 Carl-Johan Olvegård FK Göingarna 00:18:17 83,93
10 Gustav Hellgren Skogspojkarnas OK 00:18:17 83,93
12 Matti Johansson OK Njudung 00:18:25 85,08
13 Axel Kylborn Almby IK 00:18:32 86,08
14 Emil Ling IK Hakarpspojkarna 00:19:19 92,84
16 Erik Norin Söders-Tyresö 00:19:59 98,58
17 Gustav Lübcke OK Ravinen 00:20:02 99,01
18 Anton Jonsson OK Tyr 00:20:20 101,60
19 Edvard Pelander OK Djerf 00:20:55 106,63
20 Oscar Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:21:49 114,39
21 Kurt Sjöberg Helsingborgs SOK 00:21:50 114,53
22 Petter Fochsen Waxholms OK 00:22:08 117,12
24 Pontus Nilsson Åmåls OK 00:22:32 120,56
25 Erik Palm Västerås SOK 00:22:39 121,57
26 Danilo Moberg OK Tyr 00:22:48 122,86
27 Andy Granfors IF Rigor 00:22:51 123,29
28 Filip Höög OK Motala 00:23:31 129,04
29 Egon Wistedt Sundbybergs IK 00:23:41 130,48
30 Nils Johansson Västvärmlands OK 00:23:54 132,34
31 Marcelo Henriksson Ribeiro OK Djerf 00:24:06 134,07
32 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:24:09 134,50
33 Albin Granqvist FK Göingarna 00:25:22 144,99
34 Gustav Granqvist FK Göingarna 00:25:49 148,87
35 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 00:26:25 154,04
36 Erik Kindlund OK Tranan 00:28:20 170,56
37 Filip Hansson OK Löftan 00:28:21 170,70
38 Edvin Halldin KFUM Örebro OK 00:29:40 182,05
39 Jonathan Andersson Vingåkers OK 00:29:45 182,77
40 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 00:31:35 198,58
41 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:15 204,32
42 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 00:36:22 239,81
43 Ville Sjöblom Köping-Kolsva OK 00:45:16 300,00
44 Axel Kjellvåg OK Skogsfalken 00:59:08 300,00
Melker Thornell Surahammars SOK
Walter Hällås OK Löftan

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr