Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 4, medel - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Olm Kils OK 00:21:58 7,39
2 Anders Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:24:16 15,87
3 Per Ek Nyköpings OK 00:24:32 16,86
4 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:24:42 17,47
5 Fredrik Sone Attunda OK 00:25:09 19,13
6 Robert Palm Västerås SOK 00:25:13 19,38
7 Magnus Johansson OK Löftan 00:25:14 19,44
8 Per Jansson OK Djerf 00:25:24 20,06
9 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:25:25 20,12
10 Anders Östberg Stora Tuna OK 00:25:34 20,67
11 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:26:23 23,69
12 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:26:43 24,92
13 Per Mårtensson OK Ravinen 00:26:53 25,53
15 Henrik Pettersson OK Roxen 00:27:20 27,19
16 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:28:47 32,54
17 Anders Brinkman Vandrarringen 00:29:53 36,60
18 Colin Mc Intyre OK Tyr 00:30:30 38,88
19 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:30:31 38,94
20 Michael Granqvist OK Ravinen 00:30:48 39,98
21 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:31:01 40,78
22 Niklas Edvardsson FK Göingarna 00:31:22 42,08
23 Mats Hedman IF Hagen 00:31:23 42,14
24 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:32:51 47,55
25 Magnus Larsson Västerås SOK 00:32:57 47,92
26 Magnus Larsson FK Göingarna 00:33:00 48,10
27 Örjan Beckius OK Tyr 00:33:39 50,50
28 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 00:33:46 50,93
29 Peter Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:34:29 53,58
30 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 00:34:42 54,38
31 Per Winther Västerbergslagens OL 00:34:44 54,50
32 Anders Eriksson OK Milan 00:35:59 59,11
33 Henrik Larsson FK Göingarna 00:36:20 60,40
34 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:36:21 60,47
35 Magnus Emanuelsson OK Skogsvargarna 00:36:43 61,82
36 Dennis Toll OK Njudung 00:36:45 61,94
37 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:37:02 62,99
38 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:37:48 65,82
39 Thomas Rimhagen Linköpings OK 00:38:28 68,28
40 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:38:59 70,18
41 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:39:10 70,86
42 Johan Balck Täby OK 00:40:12 74,67
43 Björn Svensson OK Djerf 00:40:40 76,40
44 Johan Malm OK Kolmården 00:40:43 76,58
45 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:41:16 78,61
46 Tomas Bäck Trosabygdens OK 00:42:20 82,55
47 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:42:22 82,67
48 Tore Nallgård Västerås SOK 00:42:36 83,53
49 Oskar Nederheim Täby OK 00:43:02 85,13
50 Jonas Kling Lindebygdens OK 00:44:26 90,30
51 Anders Larsson Hammarby IF OF 00:45:11 93,06
52 Michael Andersson Lunds OK 00:46:55 99,46
53 Mikael Nordquist Täby OK 00:46:56 99,52
54 Urban Ståhl Sundbybergs IK 00:49:10 107,76
55 Magnus Johansson OK Kolmården 00:49:38 109,49
56 Kenneth Karlsson Askersunds OK 00:54:17 126,65
57 Magnus Hedegård OK Kolmården 00:54:43 128,25
58 Pierre Danielsson OK Skogsfalken 01:07:30 175,42
59 Per-Ola Thuresson OK Tylöskog 01:28:23 252,49
Jan Hansson OK Djerf
Lars Jacobsson Degerfors OK
Lars Karlsson Valbo AIF
Johan Bökman Helsingborgs SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF