Svenska Orienteringsförbundet

Närkekvartetten, dag 4, medel - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Christer Sandh OK Roxen 00:25:31 26,28
2 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:27:27 33,85
3 Lars Granefelt OK Tyr 00:27:42 34,83
4 Leif Sandgren Frosta OK 00:29:32 42,01
5 Kjell Eriksson OK Djerf 00:29:40 42,53
6 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:30:25 45,47
7 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:31:16 48,80
8 Börje Råberg OK Tyr 00:31:51 51,08
9 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:32:26 53,37
10 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:32:38 54,15
11 Leif Nordlund Länna IF 00:32:57 55,39
12 Willie Olsson Rävetofta OK 00:33:14 56,50
13 Stefan G Larsson OK Njudung 00:33:47 58,66
14 Olle Adolfsson Lerums SOK 00:33:50 58,85
15 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:34:26 61,20
16 Göran Forsberg Nyköpings OK 00:35:24 64,99
17 Christer Johansson OK Motala 00:35:42 66,17
18 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:36:23 68,84
19 Roland Alsén OK Roxen 00:36:38 69,82
20 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:37:00 71,26
21 Åke Persson Hjärnarps OL 00:37:20 72,56
22 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:37:23 72,76
24 Bengt Sörensen Jönköpings OK 00:39:05 79,42
25 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:39:37 81,51
26 Tommy Olsson Karlskrona SOK 00:39:49 82,29
27 Ingvar Halldin OK Tylöskog 00:40:02 83,14
28 Tommy Hallmén Vingåkers OK 00:41:05 87,25
29 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:41:18 88,10
30 Stig Törnkvist Köping-Kolsva OK 00:41:57 90,65
31 Per-Olof Fernberg IS Skanne 00:43:01 94,83
32 Hans Persson OK Älgen 00:43:56 98,42
33 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:44:12 99,46
34 Lars Persson OK Kompassen 00:44:50 101,94
35 Matts Engvall Bodens Bandyklubb OS 00:45:29 104,49
36 Runar Aldén OK Kolmården 00:45:46 105,60
37 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 00:47:23 111,93
38 Peter Hagström Tjalve IF Norrköping 00:47:51 113,76
39 Claus Petersen OK Motala 00:49:41 120,94
40 Gert Olsson Skåneslättens OL 00:49:57 121,99
41 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 00:50:02 122,31
42 Bertil Holmgren Gävle OK 00:53:43 136,74
43 Sören Eriksson Länna IF 00:56:48 148,82
44 Håkan Nilsson Malmö OK 00:57:01 149,67
45 Johnny Gustafsson Gamleby OK 00:58:03 153,71
46 Kjell-Åke Ryen Kroppa IF 01:08:04 192,95
47 Jan Påhlstorp Emmaboda Verda OK 01:14:32 218,28
Christer Grönblad Härlövs IF
Göran Eklund Trosabygdens OK
Jan Hansson Lunds OK
Sven Pihl Enköpings AIF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr