Svenska Orienteringsförbundet

Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medel - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anton Forsberg Stora Tuna OK 00:32:34 4,17
2 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:33:10 5,60
3 Olle Kalered Stora Tuna OK 00:33:33 6,52
4 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:47 7,07
5 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:58 7,51
6 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:34:10 7,99
7 David Sundström Söderhamns OK 00:36:05 12,57
8 Oscar Vångell Ärla IF 00:36:59 14,72
9 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:25 15,76
10 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:37:46 16,59
11 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:37:55 16,95
12 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:38:38 18,67
13 Jonas Andersson Stora Tuna OK 00:38:40 18,75
14 Albin Bergkvist OK Kåre 00:40:02 22,01
15 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:40:16 22,57
16 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:42:06 26,95
17 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:42:53 28,82
18 Janne Näätänen Sundsvalls OK 00:43:36 30,54
19 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:43:45 30,90
20 Erik Björklund OK Linné 00:43:59 31,45
21 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:44:12 31,97
22 Markus Frödin Sundsvalls OK 00:44:30 32,69
23 Love Berzell OK Ravinen 00:44:38 33,01
24 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:44:40 33,09
25 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:44:47 33,37
26 Jonas Bäckström Arlestedt Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:47 35,76
27 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:45:57 36,15
28 Andreas Uller Kils OK 00:46:41 37,91
29 Patrik Johansson Kexholms SK 00:47:44 40,42
30 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:47:51 40,70
31 Dag Stridh OK Nolaskogsarna 00:48:27 42,13
31 Erik Hansson Gävle OK 00:48:27 42,13
33 Anders Lindberg Forsa OK 00:49:17 44,12
34 Martin Hässler Sundsvalls OK 00:50:40 47,43
35 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:51:26 49,26
36 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:52:00 50,62
37 Jefta Langerak Järfälla OK 00:52:07 50,89
38 Henrik Persson Umeå OK 00:53:19 53,76
39 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:55:03 57,91
40 Jonas Åkerdahl Sundsvalls OK 00:58:23 65,87
41 Marcus Bill OK Pan-Kristianstad 01:01:17 72,80
42 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:05:16 82,33
43 Markus Nordmark Nässjö OK 01:09:22 92,13
Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna
Thomas Rex Sundsvalls OK

Annonser

Bagheera