Svenska Orienteringsförbundet

Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medel - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:52 3,78
2 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:34 5,54
3 Olle Kalered Stora Tuna OK 00:32:08 6,96
4 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:34:28 12,82
5 Anton Forsberg Stora Tuna OK 00:34:34 13,07
6 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:35:17 14,87
7 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:35:36 15,66
8 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:36:26 17,75
9 Love Berzell OK Ravinen 00:36:33 18,05
10 Andreas Uller Kils OK 00:36:36 18,17
11 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:37:04 19,34
12 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:08 19,51
13 Albin Bergkvist OK Kåre 00:37:29 20,39
14 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:38:36 23,19
15 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:38:47 23,65
16 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:39:20 25,03
18 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:39:45 26,08
19 Stefan Sjölund Skogslöparna 00:40:01 26,74
20 Jonas Bäckström Arlestedt Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:54 28,96
21 Anders Axling Sundsvalls OK 00:40:56 29,05
22 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:41:02 29,30
23 Martin Hässler Sundsvalls OK 00:41:32 30,55
24 David Sundström Söderhamns OK 00:41:53 31,43
25 Fredrik Noborn IFK Göteborg Orientering 00:42:45 33,60
26 Martin Sundström Söderhamns OK 00:42:59 34,19
27 Erik Björklund OK Linné 00:43:06 34,48
28 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:43:29 35,44
29 Dag Stridh OK Nolaskogsarna 00:44:04 36,91
30 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:44:28 37,91
31 Carl-Johan Högberg OK Linné 00:44:48 38,75
32 Jefta Langerak Järfälla OK 00:44:50 38,83
33 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:45:13 39,79
34 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:46:16 42,43
35 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:47:31 45,57
36 Jonas Åkerdahl Sundsvalls OK 00:49:40 50,96
37 Jonas Andersson Stora Tuna OK 00:49:52 51,46
38 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:52:00 56,82
39 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:52:43 58,62
40 Janne Näätänen Sundsvalls OK 00:53:22 60,25
41 Daniel Berggren Östersunds OK 00:57:42 71,12
42 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 01:00:26 77,98
43 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:06:14 92,54
Erik Magnusson OK Nolaskogsarna
Oscar Vångell Ärla IF

Annonser