Svenska Orienteringsförbundet

DM, sprint, Stockholm (WRE) - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:12:40 29,28
2 William Grunder Järfälla OK 00:12:42 29,55
3 Axel Målargård Täby OK 00:13:01 32,12
4 Alfred Längheim Tullinge SK 00:13:15 34,02
5 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:13:18 34,43
6 Otto Balck Täby OK 00:13:29 35,92
7 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:13:53 39,17
8 Isak Gelius Snättringe SK 00:13:55 39,44
9 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:13:59 39,98
10 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:14:01 40,25
11 Oscar Aneland OK Ravinen 00:14:15 42,15
13 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:27 43,77
14 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:14:30 44,18
15 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:14:31 44,31
16 Olle Kallur OK Ravinen 00:14:45 46,21
17 Isak Westring Järfälla OK 00:14:47 46,48
18 Erik Bovallius Järfälla OK 00:14:48 46,62
18 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:14:48 46,62
20 Samuel Lindén Attunda OK 00:15:03 48,65
21 Tamás Szüts Västerås SOK 00:15:16 50,41
22 Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK 00:15:17 50,55
23 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:21 51,09
24 John Wolgast Snättringe SK 00:15:22 51,22
25 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:15:27 51,90
26 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:16:20 59,08
27 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:16:21 59,22
28 Emil Sone Attunda OK 00:16:34 60,98
29 Olof Melcherson IFK Lidingö SOK 00:16:38 61,52
30 Pontus Axell IFK Enskede 00:16:44 62,33
31 Marcus Ekman Täby OK 00:17:30 68,56
32 Theodor Karlsson Brabie Järfälla OK 00:18:04 73,17
33 Filip Storell Haninge SOK 00:18:31 76,83
34 Fredrik Ahlberg Täby OK 00:18:49 79,27
34 Mattis Sandén OK Södertörn 00:18:49 79,27
36 Emil Karlsson Väsby OK 00:18:56 80,21
37 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:19:06 81,57
38 Andreas Boräng Snättringe SK 00:19:37 85,77
39 Robin Björklund Tullinge SK 00:20:30 92,95
40 Tiger Landén Gustavsbergs OK 00:20:58 96,74
41 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:21:28 100,81
42 Anton Wällstedt Järfälla OK 00:22:49 111,78
43 Alvar Melin Haninge SOK 00:29:00 162,04

Annonser

OOCup 2022