DM, sprint, Stockholm (WRE) - H50
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Allan Mogensen
|
OK Ravinen |
00:13:04 |
15,78 |
|
2 |
Per Mårtensson
|
OK Ravinen |
00:13:23 |
17,95 |
|
3 |
Lars Håkan Sandvik
|
Attunda OK |
00:13:39 |
19,78 |
|
4 |
Per Forsberg
|
IFK Enskede |
00:13:42 |
20,12 |
|
5 |
Jesper Lagerberg
|
OK Södertörn |
00:13:48 |
20,80 |
|
6 |
Lars Nordin
|
Tullinge SK |
00:13:56 |
21,72 |
|
7 |
Fredrik Sone
|
Attunda OK |
00:14:02 |
22,40 |
|
8 |
Mattias Sandqvist
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:14:37 |
26,40 |
|
9 |
Eric Roller
|
Järfälla OK |
00:15:15 |
30,73 |
|
10 |
Göran Jonsson
|
Sundbybergs IK |
00:15:23 |
31,64 |
|
11 |
Piero Sannicolo
|
Tullinge SK |
00:15:31 |
32,56 |
|
12 |
Johan Lidmar
|
Snättringe SK |
00:15:37 |
33,24 |
|
13 |
Douglas Lundin
|
Skogsluffarnas OK |
00:15:38 |
33,36 |
|
14 |
Fredrik Stenebo
|
Attunda OK |
00:15:54 |
35,18 |
|
15 |
Ola Kåberg
|
OK Ravinen |
00:15:57 |
35,52 |
|
16 |
Peter Landén
|
Gustavsbergs OK |
00:16:07 |
36,66 |
|
17 |
Thomas Pettersson
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:16:18 |
37,92 |
|
18 |
Ove Rinnbäck
|
OK Ravinen |
00:16:25 |
38,72 |
|
19 |
Jörgen Axelsson
|
Tullinge SK |
00:16:33 |
39,63 |
|
19 |
Peter Albinsson
|
IFK Enskede |
00:16:33 |
39,63 |
|
21 |
Ingemar Stenbeck
|
IFK Lidingö SOK |
00:16:41 |
40,54 |
|
22 |
Hans Jonsson
|
Väsby OK |
00:17:03 |
43,05 |
|
23 |
Anders Björklund
|
IFK Enskede |
00:17:04 |
43,17 |
|
23 |
Lars Klasson
|
OK Ravinen |
00:17:04 |
43,17 |
|
25 |
Michael Granqvist
|
OK Ravinen |
00:17:06 |
43,40 |
|
26 |
Mats Ajling
|
Täby OK |
00:17:07 |
43,51 |
|
27 |
Frank Steiner
|
Järfälla OK |
00:17:08 |
43,63 |
|
28 |
Kjell Nordqvist
|
Waxholms OK |
00:17:10 |
43,85 |
|
29 |
Per Schölin
|
Täby OK |
00:17:41 |
47,39 |
|
30 |
Conny Strandberg
|
Gustavsbergs OK |
00:17:42 |
47,50 |
|
31 |
Rudolf Hersén
|
Tullinge SK |
00:18:02 |
49,79 |
|
32 |
Mikael Nordquist
|
Täby OK |
00:18:14 |
51,16 |
|
33 |
Olle Sandén
|
OK Södertörn |
00:18:16 |
51,38 |
|
34 |
Eric Huijsers
|
Hammarby IF OF |
00:19:06 |
57,09 |
|
35 |
Urban Ståhl
|
Sundbybergs IK |
00:19:07 |
57,20 |
|
36 |
Oskar Nederheim
|
Täby OK |
00:19:13 |
57,89 |
|
37 |
Jonatan Lindell
|
Gustavsbergs OK |
00:19:36 |
60,51 |
|
38 |
Magnus Nordin
|
Attunda OK |
00:19:38 |
60,74 |
|
39 |
Staffan Zilling
|
OK Södertörn |
00:19:42 |
61,20 |
|
40 |
Mats Karlsson
|
Tullinge SK |
00:19:48 |
61,88 |
|
41 |
Peter Zetterström
|
Söders-Tyresö |
00:20:39 |
67,70 |
|
42 |
Per Wolgast
|
Snättringe SK |
00:21:14 |
71,70 |
|
43 |
Thomas Danielson
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:23:46 |
89,04 |
|
44 |
Anders Westman
|
Gustavsbergs OK |
00:24:55 |
96,91 |
|
45 |
Mats Ekman
|
Täby OK |
00:26:11 |
105,58 |
|
46 |
Mattias Skeppling
|
OK Södertörn |
00:31:48 |
144,04 |
|
|
Göran Hellgren
|
OK Södertörn |
|
|
|
|
Jan Stridh
|
Skogsluffarnas OK |
|
|
|
|
Joakim Skantze
|
Sundbybergs IK |
|
|
|
|
Niclas Nilsson
|
OK Österåker |
|
|