Svenska Orienteringsförbundet

Eskilstuna weekend etapp 1, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Jakobsson Långhundra IF 00:29:15 4,94
2 Peter Öberg OK Hällen 00:29:50 6,51
3 Erik Martinsson Linköpings OK 00:30:17 7,72
4 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:30:40 8,75
5 Love Berzell OK Ravinen 00:31:02 9,74
6 Filip Jacobsson OK Tisaren 00:31:19 10,50
7 Jan Troeng OK Linné 00:32:06 12,60
8 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:32:12 12,87
8 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:32:12 12,87
10 Axel Wrådhe Attunda OK 00:32:27 13,54
11 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:32:50 14,57
12 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:55 14,80
13 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:33:18 15,83
14 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:33:21 15,96
15 Oskar Carlborg OK Hällen 00:33:25 16,14
16 Jonas Engström OK Hällen 00:33:36 16,63
17 David Lingfors OK Linné 00:33:47 17,13
18 Emil Kalered OK Denseln 00:33:48 17,17
19 Per Carlborg Linköpings OK 00:33:57 17,57
20 Mats Röjgård OK Kolmården 00:34:03 17,84
21 Joel Lännevall OK Roslagen 00:34:25 18,83
22 Jörgen Ohlin Tullinge SK 00:34:34 19,23
23 Carl Näslund Västerås SOK 00:35:05 20,62
24 Jakob Wallenhammar Hagaby GoIF Örebro 00:35:09 20,80
25 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 00:35:14 21,02
26 Håkan Pettersson OK Djerf 00:35:27 21,61
27 Lasse Jansson Gävle OK 00:35:54 22,82
28 Fabian Steen OK Enen 00:36:36 24,70
30 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 00:37:18 26,58
31 Simon Andersson OK Rodhen 00:37:36 27,39
32 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 00:37:38 27,47
33 David Mellin Sundbybergs IK 00:37:56 28,28
34 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 00:37:59 28,42
35 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:39:54 33,57
36 Martin Norrbom Sala OK 00:39:59 33,79
37 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:40:32 35,27
38 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:41:06 36,79
40 Joel Hallberg IFK Hedemora OK 00:42:15 39,88
41 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 00:42:33 40,69
42 Linus Rispling Centrum OK 00:44:17 45,35
43 Ulrik Imberg OK Linné 00:44:20 45,48
44 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:47:06 52,92
45 Olof Lethagen Centrum OK 00:48:31 56,73
46 Tobias Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:49:30 59,37
48 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:51:36 65,01
49 Martin Särnbrink OK Tisaren 00:51:39 65,15
50 Erik Nallgård Västerås SOK 00:52:27 67,30
51 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:52:46 68,15
52 Robert Pettersson IF Thor 00:57:27 80,74
53 Johan Celander Köping-Kolsva OK 00:57:52 81,86
Simon Mellin Sundbybergs IK
Erik Berzell Järla Orientering

Annonser

Bagheera