Eskilstuna weekend etapp 1, medel - H40
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Pontus Funke
|
Leksands OK |
00:28:03 |
18,63 |
|
2 |
Jacob Bolin
|
Tullinge SK |
00:29:06 |
22,09 |
|
3 |
Ulf Persson
|
IFK Enskede |
00:29:17 |
22,69 |
|
4 |
Lars Soldagg
|
OK Klemmingen |
00:31:04 |
28,56 |
|
5 |
Lars-Erik Hasler
|
Surahammars SOK |
00:32:19 |
32,67 |
|
6 |
Henrik Sjögren
|
Haninge SOK |
00:32:28 |
33,17 |
|
7 |
Jesper Hedberg
|
IF Thor |
00:33:03 |
35,09 |
|
8 |
Mats Edengren
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:33:21 |
36,08 |
|
9 |
Daniel Alneberg
|
Strängnäs-Malmby OL |
00:33:48 |
37,56 |
|
10 |
Henrik Flordal
|
Katrineholms OK |
00:33:59 |
38,16 |
|
11 |
Lars Nordin
|
Tullinge SK |
00:34:28 |
39,75 |
|
11 |
Daniel Gustafsson
|
KFUM Örebro OK |
00:34:28 |
39,75 |
|
13 |
Magnus Hedman
|
Kungälvs OK |
00:35:08 |
41,94 |
|
14 |
Emil Andersson
|
Länna IF |
00:35:26 |
42,93 |
|
15 |
Gustav Näsman
|
Haninge SOK |
00:35:56 |
44,58 |
|
16 |
Anders Fröberg
|
OK Tor |
00:36:09 |
45,29 |
|
17 |
Daniel Andersson
|
IK Gandvik |
00:36:22 |
46,00 |
|
18 |
Lars-Olof Magnell
|
Katrineholms OK |
00:39:08 |
55,11 |
|
19 |
Magnus Lindblom
|
Gustavsbergs OK |
00:39:21 |
55,82 |
|
20 |
Fredrik Hildenborg
|
Stora Sundby GoIF |
00:40:36 |
59,93 |
|
21 |
Mats Åberg
|
OK Linné |
00:42:12 |
65,20 |
|
22 |
Fredrik Eggöy Markhester
|
Snättringe SK |
00:44:56 |
74,19 |
|
23 |
Henrik Hallin
|
Surahammars SOK |
00:46:13 |
78,42 |
|
24 |
Johan Stenberg
|
IF Thor |
00:48:30 |
85,93 |
|
26 |
Björn Norberg
|
Stora Tuna OK |
00:54:59 |
107,27 |
|
27 |
Mikael Stransky
|
Stora Sundby GoIF |
00:59:34 |
122,35 |
|
28 |
Urban Särnbrink
|
OK Tisaren |
01:00:22 |
124,98 |
|
29 |
Tommy Andersson
|
NAIS Orienteringsklubb |
01:06:35 |
145,44 |
|
30 |
Jakob Wedman
|
Västerbergslagens OL |
01:36:03 |
242,41 |
|
31 |
Björn Winnerstam
|
Eskilstuna OL |
01:40:30 |
257,06 |