Svenska Orienteringsförbundet

Eskilstuna weekend etapp 1, medel - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:24:06 9,26
2 Ola Jernström Avesta OK 00:26:09 16,31
3 Sven Lundgren Växjö OK 00:29:07 26,52
4 Ingemar Magnusson OK Måsen 00:29:16 27,04
5 Christer Alm Hagaby GoIF Örebro 00:29:28 27,72
6 Thomas Persson OK Denseln 00:30:31 31,34
8 Pär Ericson Nyköpings OK 00:31:43 35,47
9 Pär Stål Västerbergslagens OL 00:31:58 36,33
10 Johan Malm OK Kolmården 00:32:03 36,61
11 Peter Hambäck Långhundra IF 00:32:10 37,01
11 Björn Carlsson OK Hällen 00:32:10 37,01
13 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 00:32:23 37,76
14 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:32:26 37,93
15 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:33:00 39,88
16 Anders Dalhammer OK Roxen 00:33:12 40,57
17 Piero Sannicolo Tullinge SK 00:33:54 42,98
18 Roland Sannicolo Täby OK 00:34:16 44,24
19 Urban Risberg Eskilstuna OL 00:34:31 45,10
20 Roger Larsson Katrineholms OK 00:34:34 45,27
21 Anders Brinkman Vandrarringen 00:34:54 46,42
22 Mats Ekman Täby OK 00:34:59 46,71
23 Tomas Norman Leksands OK 00:35:01 46,82
25 Tomas Jonsson Vandrarringen 00:37:16 54,56
26 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 00:37:27 55,20
27 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:37:52 56,63
28 Kenneth Hermansson Sigtuna OK 00:38:47 59,78
29 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:39:06 60,87
31 Nils Aronsson OK Tisaren 00:42:35 72,86
32 Christer Linderborg Köping-Kolsva OK 00:43:50 77,16
33 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:43:58 77,62
34 Kenneth Jönsson Tullinge SK 00:44:10 78,31
35 Thomas Andersson Katrineholms OK 00:46:02 84,73
36 Per Winther Västerbergslagens OL 00:47:13 88,80
37 Oskar Nederheim Täby OK 00:47:23 89,38
38 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:47:27 89,61
39 Patric Järleskog OK Tor 00:47:45 90,64
40 Tore Nallgård Västerås SOK 00:49:22 96,20
41 Patrik Steen OK Enen 00:52:30 106,98
42 Peter Fors OK Grip 00:53:12 109,39
43 Fredrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:56:27 120,58
44 Magnus Hedegård OK Kolmården 00:57:39 124,71
45 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:21:42 207,47
Christer Eriksson OK Kolmården

Annonser

Bagheera