Svenska Orienteringsförbundet

Slottssprinten - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:12:36 24,23
2 Marcus Stenebo Attunda OK 00:12:38 24,48
3 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:15:01 43,00
4 Viktor Sone Attunda OK 00:16:16 52,72
5 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:17:07 59,32
6 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:18:03 66,57
7 Aron Broman Länna IF 00:18:32 70,33
8 Marcus Grunder Järfälla OK 00:18:44 71,88
9 Viktor Jemth IF Thor 00:19:39 79,01
10 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:19:57 81,34
11 Filip Lindqvist Täby OK 00:20:04 82,24
12 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:20:08 82,76
13 Hugo Sjölander Täby OK 00:20:40 86,91
14 Jacob Henriksson Rånäs OK 00:21:33 93,77
15 Emil Franzén Sundbybergs IK 00:21:59 97,14
16 Love Bylund IF Thor 00:22:38 102,19
17 Erik Lundquist OK Ravinen 00:23:12 106,59
18 Noa Helgars Täby OK 00:23:40 110,22
19 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:24:19 115,27
20 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:24:55 119,93
21 Joel Wallner Attunda OK 00:25:11 122,00
22 Axel Andersson IF Thor 00:26:34 132,75
23 Mathias Nordlinder OK Linné 00:26:40 133,53
24 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:27:02 136,38
25 Elias Ljungdell Täby OK 00:28:03 144,28
26 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:29:23 154,64
27 Valle Larsson IF Thor 00:30:18 161,76
28 Love Umegård Långhundra IF 00:31:30 171,08
29 Noah Santalius Väsby OK 00:32:37 179,76
30 Sean Berglund Sigtuna OK 00:32:44 180,67
31 Elis Hansson IF Thor 00:33:36 187,40
32 Elias Strömland Sigtuna OK 00:33:58 190,25
33 Emil Anterud Väsby OK 00:34:30 194,39
34 William Leijonspjuth Sigtuna OK 00:35:13 199,96
35 Rasmus Lundström Väsby OK 00:35:55 205,40
36 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:36:31 210,06
37 Linus Skatt OK Södertörn 00:39:33 233,63
38 Melvin Ek Sundbybergs IK 00:44:04 268,73
39 Miro Mårtensson IF Thor 00:44:06 268,99
40 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:44:47 274,30
41 Simon Spets Långhundra IF 00:46:21 286,47
42 Oliver Rosander Väsby OK 00:47:08 292,56
43 Viktor Sandqvist Väsby OK 00:48:52 300,00
44 Erik Wällstedt Järfälla OK 00:49:24 300,00
45 Anna-Lena Nylund Sigtuna OK 03:55:15 300,00
August Olding Täby OK
Axel Gidlund OK Linné
Axel Santesson Väsby OK
Axel Thornberg OK Linné
Felix Wilhelm Sigtuna OK
Melker Palm Järfälla OK
Axel Schölin Täby OK

Annonser