Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten etapp 1 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:12:20 22,22
2 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:13:20 28,72
3 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:13:57 32,73
4 Hanna Alsiö IF Hagen 00:14:08 33,92
5 Maja Graad IF Rigor 00:15:03 39,87
6 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:15:16 41,28
7 Elsa Boberg IF Rigor 00:15:35 43,34
8 Lisa Östensson OK Tranan 00:15:38 43,66
9 Elsa Södervall IK Gandvik 00:15:40 43,88
10 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:15:45 44,42
11 Stella Rosengren Tjalve IF Norrköping 00:16:06 46,70
12 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:16:08 46,91
13 Meja Alenius Nyköpings OK 00:16:28 49,08
14 Klara Zimmerman Tjalve IF Norrköping 00:16:34 49,73
15 Anja Svensson Gamleby OK 00:16:42 50,60
16 Alva Skoog Västerås SOK 00:16:44 50,81
17 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:16:45 50,92
18 Lisa Andersson Ryda SK 00:16:53 51,79
19 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:16:55 52,00
20 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:17:22 54,93
21 Junia Winninge Långhundra IF 00:17:29 55,69
21 Linn Andersson OK Tyr 00:17:29 55,69
23 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:17:40 56,88
24 Ella Servin Långhundra IF 00:17:52 58,18
25 Sara Sundqvist Långhundra IF 00:18:00 59,04
26 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:18:23 61,53
27 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:18:32 62,51
28 Stina Dernfalk Västerbergslagens OL 00:18:41 63,48
28 Lina Holmqvist OK Tor 00:18:41 63,48
30 Selma Sjöstrand Ulricehamns OK 00:19:01 65,65
30 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:19:01 65,65
32 Anna Svensson IF Rigor 00:20:00 72,04
33 Isabelle Jarnelid OK Kullingshof 00:20:05 72,58
34 Lisa Edén Södertälje-Nykvarn OF 00:20:26 74,85
35 Love Eklund OK Tylöskog 00:20:55 78,00
36 Elin Danielsson Istrums SK 00:21:00 78,54
37 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:21:13 79,94
37 Anna Genberg Ulricehamns OK 00:21:13 79,94
39 Klara Gustafsson Främmestads IK 00:21:54 84,38
40 Fanny Andersson Västerås SOK 00:21:58 84,82
41 Alma Gauffin Södertälje-Nykvarn OF 00:22:05 85,58
41 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:22:05 85,58
43 Hedda Lindberg OK Tisaren 00:22:09 86,01
44 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 00:22:17 86,88
45 Alexandra Stål Södertälje-Nykvarn OF 00:22:18 86,98
46 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:22:32 88,50
47 Alma Ander Istrums SK 00:23:00 91,53
48 Kajsa Hall Västerås SOK 00:23:02 91,75
49 Elsa Bad Lustens OK 00:23:13 92,94
50 Mikaela Johansson Västerviks OK 00:23:24 94,13
51 Hanna Hermann Västerås SOK 00:23:54 97,38
52 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 00:24:00 98,03
53 Sophie Brennan Södertälje-Nykvarn OF 00:24:25 100,74
54 Anna Verhagen OK Orinto 00:25:12 105,83
55 Valda Svensson Istrums SK 00:26:06 111,68
56 Ylva Lidehn Nyköpings OK 00:26:18 112,98
57 Louise Sköld OK Klyftamo 00:26:28 114,06
58 Elin Järvall Nyköpings OK 00:26:59 117,42
59 Maja Johansson Gudhems IF 00:27:19 119,58
60 Ella Nilsson Halmstad OK 00:28:19 126,08
61 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 00:29:23 133,01
62 Vilma Johansson OK Hällen 00:34:07 163,77
63 Hanna Thulin Västerås SOK 00:34:55 168,97
64 Liana Lagervik Nyköpings OK 00:39:12 196,80
65 Ida Nordström IK Gandvik 00:58:00 300,00
Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF

Annonser

OOCup 2022