Svenska Orienteringsförbundet

Helg utan älg etapp 2 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thomas Wester Gustavsbergs OK 00:29:10 37,00
2 Gert Lundquist Gotlands Bro OK 00:29:48 39,39
3 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:31:13 44,72
4 Mats Sandewall Umeå OK 00:32:14 48,55
5 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:32:40 50,19
6 Sten-Åke Holmberg Sala OK 00:32:59 51,38
7 Lars-gunnar Skoog Växjö OK 00:33:24 52,95
8 Mats V. Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:33:34 53,58
9 Göran Blomberg Tjalve IF Norrköping 00:34:54 58,60
10 Dan Klang Haninge SOK 00:34:56 58,73
11 Roland Warenius Avesta OK 00:35:07 59,42
12 Rolf Karlsson OK Hällen 00:35:59 62,68
13 Leo Johansson Vandrarringen 00:36:09 63,31
14 Kjell Skalberg Gotlands Bro OK 00:36:22 64,12
15 Olle Blomgren OK Södertörn 00:36:37 65,07
16 Rutger Simonsson SOK Viljan 00:36:46 65,63
17 Anders Sohlberg OK Södertörn 00:38:47 73,23
18 Anders Waldemarsson Köping-Kolsva OK 00:38:56 73,79
19 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:39:09 74,61
20 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 00:39:11 74,73
21 Lennart Svernestam Linköpings OK 00:39:12 74,80
22 Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 00:39:19 75,24
23 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:40:20 79,07
24 Kjell Holmberg OK Södertörn 00:40:30 79,69
25 Kenneth Larsson OK Enen 00:40:54 81,20
26 Leif Wallenbro Väsby OK 00:41:17 82,64
27 Bendy Wallin Trosabygdens OK 00:41:59 85,28
28 Kjell Jansson Långhundra IF 00:42:31 87,29
29 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:43:05 89,43
30 Anders Lindgren Vallentuna-Össeby OL 00:43:21 90,43
31 Anders Karlsson Tullinge SK 00:44:18 94,01
32 Anders Kjell Linköpings OK 00:44:47 95,83
33 Folke Boström OK Linné 00:45:31 98,59
34 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 00:45:49 99,72
35 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 00:46:15 101,35
36 Lennart Gardelius IF Hansa-Hoburg 00:46:53 103,74
37 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 00:48:25 109,52
38 Bo Magnusson Visborgs OK 00:48:29 109,77
39 Måns Öhman Visborgs OK 00:49:14 112,59
40 Roland Frid Linköpings OK 00:52:43 125,71
41 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 00:54:49 133,62
42 Jan-Olof Nyberg IK Hakarpspojkarna 00:55:28 136,07
43 Tommy Sjölander OK Rodhen 00:56:06 138,46
44 Hans Wester OK Järnbärarna 00:57:56 145,36
Tommy Höglund Långhundra IF

Annonser