Svenska Orienteringsförbundet

Täby OK, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:44:38 16,94
2 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:46:40 21,07
3 Gustav Wirén Attunda OK 00:48:14 24,26
4 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:48:37 25,04
5 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:49:20 26,49
6 Isak Gelius Snättringe SK 00:49:50 27,51
7 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:50:14 28,32
8 Emil Boström OK Linné 00:50:27 28,76
9 Alfred Längheim Tullinge SK 00:50:30 28,86
10 Erik Bovallius Järfälla OK 00:52:16 32,45
11 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:53:33 35,06
12 Philip Forngren Täby OK 00:53:36 35,16
13 Otto Balck Täby OK 00:53:44 35,43
14 Pelle Nilsson OK Linné 00:54:12 36,38
15 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:54:48 37,60
16 Axel Målargård Täby OK 00:54:59 37,97
17 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:56:22 40,79
18 Karl Grywenz OK Linné 00:56:28 40,99
19 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:56:33 41,16
20 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:57:24 42,89
21 William Grunder Järfälla OK 00:57:26 42,95
22 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:57:50 43,77
23 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:58:33 45,22
24 Olle Kallur OK Ravinen 01:01:48 51,83
25 Albin Lindskog OK Ravinen 01:03:18 54,88
26 Oskar Vikström Sundsvalls OK 01:03:23 55,05
27 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 01:04:03 56,40
28 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:06:02 60,43
29 Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK 01:06:32 61,45
30 Samuel Lindén Attunda OK 01:06:40 61,72
31 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:07:00 62,40
32 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 01:07:18 63,00
33 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 01:08:54 66,26
34 Albin Hainke Snättringe SK 01:10:32 69,58
35 Emil Sone Attunda OK 01:11:50 72,22
36 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 01:13:33 75,71
37 Isak Westring Järfälla OK 01:14:13 77,06
38 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 01:14:42 78,04
39 Jakob Tedhamre Snättringe SK 01:15:57 80,58
40 Ludde Blom IFK Enskede 01:16:16 81,23
41 Eskil Widehag Sundbybergs IK 01:17:28 83,67
42 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 01:29:35 108,29
43 Gustav Björklund IFK Enskede 01:29:40 108,46
44 Olof Melcherson IFK Lidingö SOK 01:43:28 136,50
45 Theodor Karlsson Brabie Järfälla OK 01:47:59 145,68
46 Henrik Lundfors IFK Enskede 02:00:26 170,98
Andreas Holmqvist Nyköpings OK
Marcus Ekman Täby OK
Pontus Axell IFK Enskede

Annonser

Bagheera