Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:25:52 8,48
2 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:26:09 9,21
3 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:26:15 9,47
4 Alicia Lundgren Växjö OK 00:26:41 10,59
5 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:28:10 14,42
6 Elsa Lindeblom Hestra IF 00:28:12 14,51
7 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 00:28:26 15,11
8 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:29 15,24
9 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:28:52 16,23
10 Agnija Caune OK Klemmingen 00:28:55 16,36
10 Tilde Backlund OK Södertörn 00:28:55 16,36
12 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:29:02 16,66
13 Veronika Kalinina OK Södertörn 00:30:01 19,20
14 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:30:26 20,28
14 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:30:26 20,28
16 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:30:38 20,80
17 Elina Hanson Kungälvs OK 00:30:39 20,84
18 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:30:41 20,93
19 Ronja Hugg Forsa OK 00:30:45 21,10
20 Maja Porle Växjö OK 00:31:09 22,13
21 Moa Alsiö IF Hagen 00:31:28 22,95
22 Frida Johansson OK Djerf 00:31:35 23,25
23 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:31:52 23,98
24 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:32:03 24,46
25 Elin Edström Härnösands OK 00:32:15 24,98
26 Tilda Melkstam Lerums SOK 00:32:29 25,58
27 Alva Lindell IF Thor 00:32:30 25,62
28 Vilma Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:32:38 25,97
29 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:32:39 26,01
30 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:32:49 26,44
31 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:33:12 27,43
32 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:33:15 27,56
33 Stina Johansson OK Bävern 00:33:21 27,82
34 Isabella Aumo Kungälvs OK 00:33:22 27,86
35 Maja Kindlund OK Tranan 00:33:23 27,90
36 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:33:46 28,90
37 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:33:50 29,07
38 Lisa Börnstedt Kungälvs OK 00:34:52 31,74
39 Josefine Andersson Täby OK 00:35:05 32,30
40 Matilda Hagstrand Lerums SOK 00:35:50 34,24
42 Sofia Johansson OK Skärmen 00:40:37 46,60
44 Ebba Berglin OK Orion 00:58:49 93,64

Annonser

OOCup 2022