Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:20:30 20,10
2 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:20:49 21,31
3 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:20:52 21,50
4 Maja Axelsson Lerums SOK 00:21:08 22,52
5 Hanna Öberg Gamleby OK 00:21:58 25,71
6 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:22:35 28,07
7 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:22:41 28,46
8 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:22:43 28,58
9 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:22:51 29,09
10 Fredrika Nordquist Täby OK 00:23:23 31,14
11 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:23:38 32,09
12 Wilma Leickt Tullinge SK 00:23:43 32,41
13 Tuva Östangård Gamleby OK 00:23:54 33,11
14 Ida Bengtsson OK Alehof 00:23:55 33,18
15 Elsa Kaipe OK Kåre 00:24:25 35,09
16 Alice Olvegård FK Göingarna 00:24:36 35,79
17 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:24:52 36,82
18 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:24:54 36,94
19 Maja Graad IF Rigor 00:24:58 37,20
20 Tove Vallerius Gamleby OK 00:25:00 37,33
21 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:25:01 37,39
23 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:25:07 37,77
24 Tuva Selin FK Göingarna 00:25:10 37,96
25 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:25:15 38,28
25 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 00:25:15 38,28
27 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:25:33 39,43
28 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 00:25:39 39,81
28 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:25:39 39,81
30 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:25:51 40,58
31 Ellen Toll OK Njudung 00:26:04 41,41
32 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:26:17 42,24
33 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:26:26 42,81
34 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:26:37 43,51
35 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:26:39 43,64
36 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:26:41 43,77
37 Julia Westh Mullsjö SOK 00:27:02 45,11
39 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:27:58 48,68
40 Anastasia Filimonova Hellas Orientering 00:28:02 48,94
41 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:05 49,13
42 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:28:20 50,09
43 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:28:25 50,41
44 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:28:31 50,79
45 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:28:38 51,24
46 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:28:59 52,58
48 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:29:29 54,49
49 Mira Nordin Korsnäs IF OK 00:29:43 55,38
50 Elin Wolgast Snättringe SK 00:29:53 56,02
51 Doris Iko Täby OK 00:29:54 56,08
53 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:30:07 56,91
54 Ida Körle OK Landehof 00:30:17 57,55
55 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:30:30 58,38
56 Klara Ersson OK Kåre 00:30:45 59,34
57 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:46 59,40
58 Migle Cincikaite Alfta-Ösa OK 00:30:52 59,79
59 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:30:59 60,23
60 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:31:14 61,19
61 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:32:28 65,91
62 Klara Graversen IFK Lidingö SOK 00:32:36 66,42
64 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:32:47 67,12
65 Julia Boge OK Alehof 00:33:45 70,82
66 Stina Lindholm Sundsvalls OK 00:34:41 74,40
69 Alice Rytterstedt Skogslöparna 00:35:40 78,16
70 Clara Nordström Skogslöparna 00:36:37 81,80
71 Elsa Arnesson Östersunds OK 00:36:46 82,37
72 Lisa Eriksson OK Landehof 00:36:48 82,50
73 Ekaterina Kunina Hellas Orientering 00:37:10 83,90
74 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:37:42 85,95
75 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:38:06 87,48
77 Signe Lundqvist Sjövalla FK 00:38:15 88,05
78 Elin Näslund OK Nolaskogsarna 00:38:37 89,46
79 Linn Björneld Kalmar OK 00:38:44 89,90
80 Hanna Nilsson Hestra IF 00:38:46 90,03
81 Alva Eriksson Östersunds OK 00:39:18 92,07
82 Alexandra Burtovskaya Hellas Orientering 00:39:35 93,16
83 Emilia Johansson OK Nolaskogsarna 00:40:47 97,75
84 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:41:21 99,92
85 Elin Danielsson Istrums SK 00:41:23 100,05
86 Alva Perbo Skogslöparna 00:42:51 105,66
87 Maja Inghammar Hestra IF 00:43:44 109,04
88 Hanny Edström Härnösands OK 00:44:37 112,43
89 Anja Svensson Gamleby OK 00:45:33 116,00
90 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 00:45:45 116,76
91 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:46:19 118,93
92 Linn Eneljung IFK Göteborg Orientering 00:46:56 121,29
93 Linnea Oskarsson Sjövalla FK 00:46:58 121,42
95 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:48:09 125,95
96 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:49:15 130,16
97 Tilde Blom OK Nackhe 00:49:39 131,69
98 Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:40 135,59
99 Alma Ander Istrums SK 00:51:39 139,35
100 Linnea Skobe Kalmar OK 00:52:21 142,03
102 Emma Assarsson Andrarums IF 00:55:53 155,56
104 Ylva Sandström Sundsvalls OK 00:57:05 160,15
105 Allis Nilsson Vimmerby OK 00:57:19 161,05
106 Hilda Petersson Växjö OK 01:00:51 174,57
107 Mirja Nordin Skarpnäcks OL 01:03:02 182,93
108 Johanna Pihlström OK Landehof 01:03:46 185,74
110 Maja Torsein Frölunda OL 01:19:27 245,78
111 Alice Lindqvist Selånger SOK 01:24:31 265,18
Stella Rangert IK Hakarpspojkarna
Elmina Molin Härnösands OK
Meja Berger Ankarsrums OK

Annonser

OOCup 2022