Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Minna Palm IK Hakarpspojkarna 00:20:31 51,80
2 Stina Thern OK Skogshjortarna 00:21:25 56,63
3 Klara Eberlén OK Skogshjortarna 00:21:39 57,89
4 Felicia Gustafsson OK Njudung 00:22:11 60,75
5 Tuva Sirviö Umeå OK 00:22:22 61,73
7 Signe Hördegårdh IFK Göteborg Orientering 00:22:38 63,17
8 Amanda Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb 00:23:22 67,11
9 Nora Nordlund OK Kåre 00:23:32 68,00
10 Filippa Braun Växjö OK 00:23:58 70,33
11 Maja Lundholm Umeå OK 00:24:05 70,95
12 Elin Axelsson Lerums SOK 00:24:21 72,39
13 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:24:33 73,46
14 Julia Lönn Halmstad OK 00:24:45 74,53
15 Agnes Johansson IF Hagen 00:25:20 77,67
16 Liv Pauler Skogslöparna 00:25:39 79,37
17 Märta Ahlquist Järla Orientering 00:26:00 81,25
18 Emma Christiansson Uddevalla OK 00:26:11 82,23
19 Saga Källstrand Åmåls OK 00:26:29 83,84
20 Elsa Moqvist Lerums SOK 00:26:37 84,56
21 Felicia Persson Helsingborgs SOK 00:26:42 85,01
22 Tuva Holmström OK Ravinen 00:26:51 85,81
23 Klara Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:26:58 86,44
24 Emma Persson Halmstad OK 00:27:01 86,71
25 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:27:26 88,95
26 Emma Ahlén IF Hagen 00:27:54 91,45
27 Hanna Woxlin Skogslöparna 00:28:10 92,88
28 Tilia Olsson Uddevalla OK 00:28:13 93,15
29 Alva Olsson Åmåls OK 00:28:29 94,58
30 Linn Enbom Vänersborgs SK 00:29:05 97,81
31 Elvina Bergdahl OK Orinto 00:29:14 98,61
32 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 00:29:18 98,97
33 Tyra Stalebrant Gamleby OK 00:30:05 103,18
34 Lina Widelund OK Kåre 00:30:08 103,45
36 Emilia Elverlind OK Tranan 00:30:17 104,25
37 Lova Johansson FK Friskus-Varberg 00:30:47 106,94
38 Andrea Enbom Vänersborgs SK 00:30:57 107,83
39 Julia Abaji Eksjö SOK 00:31:00 108,10
40 Wilda Lundqvist Mälarö SOK 00:31:01 108,19
41 Maja Nyman Vänersborgs SK 00:31:15 109,44
42 Signe Feil Sundsvalls OK 00:31:26 110,43
43 Tove Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:31:49 112,49
44 Isabella Holm OK Djerf 00:31:54 112,93
45 Edith Holmstrand OK Landehof 00:31:58 113,29
46 Ida Andersson Vänersborgs SK 00:32:06 114,01
47 Linnéa Edvardsson Eksjö SOK 00:32:07 114,10
48 Miranda Wallström Sävedalens AIK 00:32:13 114,63
49 Wilma Reinholdsson OK Alehof 00:33:33 121,79
50 Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 00:33:51 123,41
51 Svea Forsslund Gävle OK 00:34:05 124,66
52 Elvira Skobe Kalmar OK 00:34:10 125,11
54 Lova Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:46 133,70
55 Emma Mattsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:52 134,24
56 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:35:57 134,68
57 Vide Häggström Andrarums IF 00:36:16 136,38
58 Ellen Westerlund OK Nolaskogsarna 00:36:25 137,19
60 Erika Fredrixon OK Skogshjortarna 00:37:16 141,75
61 Elsa Tunblad Mälarö SOK 00:37:37 143,63
62 Isa carlsund Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:53 145,07
63 Helena Eriksson Ulricehamns OK 00:37:59 145,60
64 Hilma Ekström Stenungsunds OK 00:39:36 154,29
65 Elin Johansson IFK Göteborg Orientering 00:41:00 161,80
66 Alva Zakariasson Uddevalla OK 00:41:18 163,41
67 Lisa Gunnarsson Lerums SOK 00:41:55 166,73
68 Anna Johannesson Frölunda OL 00:42:47 171,38
70 Embla Sternö Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:55 188,21
71 Tindra Rytterstedt Skogslöparna 00:47:04 194,38
72 Ella Pettersson OK Kullingshof 00:47:09 194,83
73 Clara Svensson Hässleholms OK 00:47:36 197,25
76 Vera Höglund Sjövalla FK 00:50:17 211,66
77 Clara Lövgärd OK Alehof 00:50:38 213,54
78 Nova Stattin Härnösands OK 00:50:55 215,06
79 Emma Lindgren NAIS Orienteringsklubb 00:53:59 231,53
82 Ellen Mikaelsson Forsa OK 01:00:43 267,69
83 Tuva Westbom Säterbygdens OK 01:04:27 287,74
84 Alice Degerman Gamleby OK 01:10:13 300,00
Moa Bengtsson OK Skogshjortarna
Sara Bengtsson OK Alehof
Emilie Hellström Åmåls OK
Signe Forsberg Skogslöparna

Annonser

OOCup 2022