Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - D40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karin Thern OK Skogshjortarna 00:24:56 9,34
2 Maria Holmqvist Sjövalla FK 00:25:45 11,56
3 Åsa Holmstrand Ollander OK Landehof 00:27:11 15,45
4 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:14 15,59
5 Therese Bergqvist Korsnäs IF OK 00:27:34 16,49
6 Jessica Söllvander OK Rodhen 00:27:46 17,04
7 Helena Forsberg Skogslöparna 00:28:14 18,30
8 Malin Jonsson OK Tyr 00:28:30 19,03
9 Helena Andersson FK Friskus-Varberg 00:28:46 19,75
10 Jeannette Aumo Kungälvs OK 00:29:07 20,70
11 Helena Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:29:59 23,06
13 Karin Persson Skogslöparna 00:30:36 24,73
15 Anna Korall Motala AIF OL 00:30:56 25,64
15 Karin Johnsson OK Kåre 00:30:56 25,64
17 Kajsa Hedin Sundsvalls OK 00:31:02 25,91
19 Agnes Pettersson Sävedalens AIK 00:31:16 26,54
20 Elin Svensson Sundsvalls OK 00:31:17 26,59
21 Sandra Hansson Frölunda OL 00:31:39 27,58
22 Camilla Selin FK Göingarna 00:32:01 28,58
23 Linnéa Bäckström Hestra IF 00:32:12 29,08
24 Jenny Erlandsson Sundsvalls OK 00:32:19 29,39
25 Karin Karlfeldt Fedje Frölunda OL 00:32:40 30,34
26 Katrin Skepp Sävedalens AIK 00:32:55 31,02
27 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 00:33:11 31,75
29 Maria Rosén Thelin Jönköpings OK 00:33:35 32,83
30 Susanna Öst Skogsluffarnas OK 00:33:56 33,78
31 Lina Rööhs Skattkärrs SOK 00:34:30 35,32
32 Susanna Edström Härnösands OK 00:34:31 35,37
33 Ingela Rydesäter Rehns BK 00:34:57 36,55
34 Sara Timner Sundsvalls OK 00:35:07 37,00
35 Maria Braun Växjö OK 00:35:27 37,90
37 Lotta Haraldsson Motala AIF OL 00:35:34 38,22
38 Petra Ljungdell Täby OK 00:35:35 38,27
39 Anneli Arvidsson Vimmerby OK 00:36:43 41,34
40 Maria Pedersen Järfälla OK 00:37:18 42,93
40 Sofia Karmstig FK Friskus-Varberg 00:37:18 42,93
42 Annika Björk OK Linné 00:37:24 43,20
43 Hanna Rangert Kungälvs OK 00:37:27 43,34
44 Monika Westerlund OK Nolaskogsarna 00:37:33 43,61
45 Åsa Hedström OK Skogshjortarna 00:37:35 43,70
46 Linda Hedenblom Sjövalla FK 00:38:09 45,24
47 Karin Larsson Sundsvalls OK 00:38:43 46,78
48 Katarina Enbom Vänersborgs SK 00:39:12 48,09
49 Therese Dahlström OK Alehof 00:39:13 48,14
50 Maria Helmersson Hässleholms OK 00:39:52 49,90
51 Maria Forssten OK Gipen 00:40:46 52,35
52 Malin Andersson Ulricehamns OK 00:41:36 54,61
53 Linda Sandblad Umeå OK 00:41:49 55,20
54 Marie-Louise Engberg Härnösands OK 00:43:57 60,99
55 Cecilia Thor Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:05 64,07
56 Karin Rahm Björneld Kalmar OK 00:45:06 64,12
57 Cecilia Karmetun OK Njudung 00:45:08 64,21
59 Kristina Åhlund Vänersborgs SK 00:46:53 68,96
60 Kerstin Olvegård FK Göingarna 00:47:05 69,50
61 Maria Höglund Sjövalla FK 00:48:27 73,21
62 Stina Boräng Snättringe SK 00:48:47 74,12
63 Linda Sternö Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:47 76,84
64 Kajsa Winder Ljusdals OK 00:50:53 79,82
66 Lea Niiniskorpi Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:28 84,12
67 Linda Corneliusson OK Löftan 00:52:29 84,17
68 Sara Rosengren OK Gränsen 00:57:36 98,07
69 Karin Althoff Kungälvs OK 00:59:05 102,10
70 Sara Jägstedt Halmstad OK 01:00:36 106,22
71 Charlotta Mellegård Västerbergslagens OL 01:13:19 140,76
Linda Nordin Eksjö SOK
Åsa Pauler Skogslöparna

Annonser

OOCup 2022