Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Niclas Jonasson IFK Göteborg Orientering 00:24:40 10,19
2 Christian Nielsen IFK Göteborg Orientering 00:25:53 14,26
3 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:26:08 15,10
5 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:26:45 17,17
6 Peter Fredricson IFK Mora OK 00:26:59 17,95
7 Patrik Söderqvist OK Kåre 00:27:02 18,12
8 Per Holm IFK Mora OK 00:27:18 19,01
9 Mattias Karlsson IK Trenne Ullared 00:27:21 19,18
10 Jonas Martner Frölunda OL 00:27:32 19,79
11 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:27:58 21,25
12 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:28:25 22,76
13 Hans Alin IFK Mora OK 00:28:47 23,98
14 Mattias Holmstrand OK Landehof 00:29:06 25,05
16 Håkan Gunnarsson FK Göingarna 00:29:15 25,55
17 Kristofer Wester Skogslöparna 00:29:17 25,66
18 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:29:32 26,50
19 Robert Pedersen Järfälla OK 00:29:47 27,34
20 Börje Pauler Skogslöparna 00:29:59 28,01
21 Joakim Gustafsson Halmstad OK 00:30:02 28,17
22 Tomas Johansson Åmåls OK 00:30:52 30,97
23 Emil Andreasson OK Skogshjortarna 00:31:10 31,97
24 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:31:13 32,14
25 Anders Erlandsson Sundsvalls OK 00:31:23 32,70
26 Peter Woxlin Skogslöparna 00:31:50 34,21
27 Hugo Flordal Snättringe SK 00:32:00 34,77
28 Patrik Johnsson OK Kåre 00:32:02 34,88
29 Gustav Näsman Haninge SOK 00:32:21 35,94
30 Per Thunberg OK Vivill 00:32:41 37,06
32 Anders Oksvold OK Kåre 00:32:46 37,34
33 Sven Granfors OK Landehof 00:32:57 37,95
34 Stefan Graad IF Rigor 00:33:09 38,62
35 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:33:10 38,68
37 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:33:15 38,96
38 Jonas Hälldal Skogslöparna 00:33:16 39,01
39 Fredrik Persson Halmstad OK 00:33:24 39,46
40 Daniel Sjölund Östersunds OK 00:33:28 39,68
41 Jesper Håkansson FK Göingarna 00:33:33 39,96
42 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:33:52 41,02
43 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:34:03 41,64
45 Björn Lundquist OK Ravinen 00:34:10 42,03
46 Mattias Persson Skogslöparna 00:34:24 42,81
47 Ulf Börjesson Göteborg-Majorna OK 00:34:39 43,65
48 Christian Olsson OK Tranan 00:34:40 43,70
49 Tobias Holmqvist Sjövalla FK 00:35:21 45,99
50 Andreas Lundholm Umeå OK 00:35:34 46,72
51 Jonas Håkansson Eksjö SOK 00:35:36 46,83
52 Niklas Florén IF Rigor 00:35:38 46,94
53 Per Oksvold Centrum OK 00:35:43 47,22
54 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:35:51 47,67
55 Jonas Zakariasson Uddevalla OK 00:35:57 48,00
56 Petter Vallerius Gamleby OK 00:36:09 48,68
57 Richard Olovsson Gamleby OK 00:36:12 48,84
58 Emil Andersson Länna IF 00:36:57 51,36
60 Mattias Berggrund Umeå OK 00:37:12 52,19
61 Janis Brokers Umeå OK 00:37:56 54,65
62 Markus Henriksson Linköpings OK 00:38:22 56,10
63 Magnus Unborg Alfta-Ösa OK 00:38:23 56,16
64 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 00:38:43 57,28
65 Edward Larsson IFK Mora OK 00:38:47 57,50
67 Mats Gustafsson Göteborg-Majorna OK 00:38:55 57,95
68 Daniel Rejment OK Linné 00:39:48 60,91
69 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:39:58 61,47
71 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 00:41:22 66,16
72 Ove Oksvold Centrum OK 00:41:23 66,22
74 Patrick Ericson Mullsjö SOK 00:42:19 69,34
75 Magnus Nordgren Härnösands OK 00:42:33 70,13
76 Anders Hellmin Visborgs OK 00:42:42 70,63
77 Jörgen Norén Malungs OK Skogsmårdarna 00:42:50 71,08
78 Håkan Andersson Halmstad OK 00:42:54 71,30
79 Patrik Söderlund Ulricehamns OK 00:42:56 71,41
80 Thobias Widelund OK Kåre 00:43:14 72,42
81 Max Karle OK Skogshjortarna 00:43:19 72,70
82 Daniel Westbom Säterbygdens OK 00:43:36 73,65
83 Max Larsson OK Tranan 00:43:51 74,48
84 Anders Blomqvist Jönköpings OK 00:44:36 77,00
84 Anders Lindgren Långhundra IF 00:44:36 77,00
86 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 00:44:49 77,72
87 Niklas Sahlén IF Hagen 00:45:17 79,29
88 Jörgen Aurén IK Vikings OK 00:46:30 83,37
88 Daniel Seestrand Visborgs OK 00:46:30 83,37
90 Stefan Andersson Istrums SK 00:46:43 84,09
91 Magnus Alinder Sjövalla FK 00:46:56 84,82
91 Niclas Petersson Centrum OK 00:46:56 84,82
93 Alexander Trempoltsev Hellas Orientering 00:47:19 86,10
94 Patrik Carlbom Ulricehamns OK 00:48:54 91,41
95 Patrik Corneliusson OK Löftan 00:49:22 92,97
96 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:50:26 96,55
97 Tomas Carlsson Åmåls OK 00:51:07 98,84
98 Stefan Caleklint Karlskrona SOK 00:52:29 103,42
100 Ola Niklasson Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:33 113,70
101 Martin Sjöberg OK Pan-Kristianstad 00:56:23 116,49
102 Styrbjörn Törngren Tolered-Utby Ol-klubb 00:57:56 121,69
104 Henrik Sahlström Främmestads IK 01:02:57 138,50
106 Conny Andersson Järfälla OK 01:07:41 154,37
107 Jonas Emtervall Ulricehamns OK 01:09:14 159,56
108 Tobias Möllerström Jönköpings OK 01:12:18 169,84
109 Jon Moberg FK Göingarna 01:12:27 170,34
110 Kristian Gustafsson OK Skogshjortarna 01:15:21 180,06
112 Glen Nivert FK Herkules 01:51:43 300,00
Andreas Persson Göteborg-Majorna OK
Johan Tibbelin Vimmerby OK

Annonser

OOCup 2022