Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:22:31 12,93
2 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:23:32 16,78
3 Christer Skoog Kils OK 00:23:44 17,54
4 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:24:35 20,77
5 Jan Sundbüe OK Hällen 00:24:42 21,21
6 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:50 21,72
7 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:25:13 23,17
8 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:25:18 23,49
9 Lars Holmberg IF Hagen 00:25:42 25,00
10 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:25:46 25,26
11 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:26:08 26,65
12 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:26:17 27,22
13 Thomas Jansson OK Roslagen 00:26:18 27,28
14 Johan Palmgren Täby OK 00:26:44 28,92
15 Ronny Liljegren Gotlands Bro OK 00:27:00 29,94
16 Hans Olsén Sundbybergs IK 00:27:27 31,64
17 Janne Nilsson Centrum OK 00:27:30 31,83
18 Olof Frænell Sundsvalls OK 00:27:35 32,15
19 Bo Gustafsson OK Tylöskog 00:27:39 32,40
20 Kjell Klar Säterbygdens OK 00:27:57 33,54
21 Björn Albinsson IFK Mora OK 00:28:08 34,23
22 Lennart Malmberg Svaide Roma SOK 00:28:09 34,30
23 Sven Wigertz Långhundra IF 00:28:20 34,99
24 Evert Johansson OK Bävern 00:28:24 35,25
25 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 00:29:02 37,65
26 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:29:11 38,22
27 Thomas Attfors Sävedalens AIK 00:29:13 38,34
28 Torsten Backteman Lerums SOK 00:29:47 40,49
29 Jan Hansen Göteborg-Majorna OK 00:30:01 41,38
30 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:30:23 42,77
31 Per Kallhauge Snättringe SK 00:30:55 44,79
32 Lars Mattsson OK Kåre 00:30:57 44,92
33 Lars Andersson OK Tyr 00:31:10 45,74
34 Magnus Thor OK Linné 00:31:13 45,93
35 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 00:31:14 45,99
36 Jan Lavén Gustavsbergs OK 00:31:32 47,13
36 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:31:32 47,13
38 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:31:39 47,58
38 Axel Wassenius Uddevalla OK 00:31:39 47,58
40 Per Grywenz OK Linné 00:32:19 50,10
41 Per Andersson Ulricehamns OK 00:32:31 50,86
42 Stefan Svensson Bredaryds SOK 00:33:10 53,33
43 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:33:25 54,28
43 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:33:25 54,28
45 Bo Lauri Snättringe SK 00:33:53 56,05
46 Mats Kensby OK Tyr 00:34:04 56,74
47 Per Ljung Stockholms OK 00:34:05 56,81
48 Per Sandberg Nydalens SK 00:34:07 56,93
49 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:34:08 57,00
50 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:34:58 60,16
51 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:35:14 61,17
52 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:35:18 61,42
53 Lars-Olof Jansson OK Linné 00:36:08 64,58
54 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:37:02 68,00
55 Leif Sandahl OK Tyr 00:38:06 72,04
57 Johan Karlsson Norbergs OK 00:38:54 75,08
58 Jörgen Hector Snättringe SK 00:39:33 77,54
59 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:36 77,73
60 Jan Nettelbjer Järfälla OK 00:39:42 78,11
61 Björn Jakobsson Täby OK 00:39:50 78,62
63 Fredrik Ödeen Istrums SK 00:40:38 81,65
64 Niclas Moberg OK Tyr 00:41:49 86,14
65 Sören Knuts Trollhättans SOK 00:42:23 88,29
66 Mikael Backlund Dalaportens OL 00:42:24 88,36
67 Bengt Nilsson Solna OK 00:42:27 88,55
69 Mats Walheim Robertsfors IK 00:43:21 91,96
70 Thomas Bäckström IF Rigor 00:43:49 93,73
71 Lars Gustafsson OK Kåre 00:44:44 97,21
72 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:45:17 99,29
73 Hans Malmberg Waxholms OK 00:45:39 100,68
74 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:45:45 101,06
76 Anders Winald Hellas Orientering 00:46:20 103,28
77 Jonas Lundgren Tibro OK 00:46:39 104,48
78 Curt Landin Rehns BK 00:47:13 106,63
79 Johan Falk Ulricehamns OK 00:48:24 111,12
80 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 00:50:18 118,32
81 Stefan Unosson Kalmar OK 00:50:48 120,22
82 Stefan Karlsson Alsiö IF Hagen 00:54:51 135,58
83 Tomas Andréasson Frölunda OL 00:55:18 137,29
84 Mats Karestrand Lerums SOK 00:56:13 140,77
85 Claes Olvegård FK Göingarna 00:58:49 150,63
86 Tomas Virtanen Selånger SOK 00:59:26 152,97
87 Bengt-Åke Berntsson Skåneslättens OL 00:59:42 153,98
88 Werner Köhler Tullinge SK 01:02:34 164,86
89 Mats Englund Svaide Roma SOK 01:02:41 165,30
90 Pär Stenberg OK Skogshjortarna 01:06:00 177,88
Phil Mullins Sjövalla FK
Christer Mannfolk Ulricehamns OK

Annonser

OOCup 2022