Svenska Orienteringsförbundet

DM, sprint, Göteborg - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:12:38 27,90
2 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:14:09 40,09
3 Victor Beischer IK Uven 00:14:19 41,43
4 William Rönnborg IK Uven 00:14:54 46,12
5 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:15:16 49,07
6 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:15:27 50,54
7 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:16:06 55,77
8 Karl Granfors OK Landehof 00:16:14 56,84
9 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:18 57,38
10 Elias Nyqvist OK Landehof 00:16:40 60,32
11 Melker Åkesson OK Landehof 00:16:49 61,53
12 Lucas Boström OK Alehof 00:17:17 65,28
13 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:17:49 69,57
14 Emil Lindblad Sävedalens AIK 00:17:53 70,11
15 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:18:41 76,54
16 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:18:49 77,61
17 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:00 79,08
18 Ivar Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:45 85,11
19 Lukas Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:19:50 85,78
20 Melvin Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:58 86,86
21 Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:20:17 89,40
22 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:20:18 89,54
23 Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg Orientering 00:20:21 89,94
24 Arvid Sillberg Mölndal Outdoor IF 00:20:39 92,35
25 Kristian Berggren Westfeldt Göteborg-Majorna OK 00:20:42 92,75
26 Linus Alinder Sjövalla FK 00:20:49 93,69
27 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:20:56 94,63
28 David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:29 99,05
29 Lukas Groth Kungälvs OK 00:21:55 102,53
30 Gustav Berts OK Alehof 00:22:34 107,76
31 Martin Ek Frölunda OL 00:22:45 109,23
32 Adam Granhage Sjövalla FK 00:23:26 114,73
33 Simon Ljungkvist OK Alehof 00:23:53 118,35
34 Arvid Höglund FK Herkules 00:25:21 130,14
35 Carl-Johan Ståhl Sävedalens AIK 00:25:25 130,67
36 Gustav Carlsson OK Landehof 00:25:58 135,10
37 David Vilhelmsson IK Uven 00:26:41 140,86
37 Joel Ringström OK Landehof 00:26:41 140,86
39 Axel Styrenius Tolered-Utby Ol-klubb 00:28:23 154,53
40 Viktor Jansson Mölndal Outdoor IF 00:32:02 183,87
41 Daniel Karlsson Frölunda OL 00:32:47 189,90
42 Olle Kullman OK Alehof 00:33:11 193,12
43 Adam Vilhelmsson IK Uven 00:34:04 200,22
44 Wilmer Nordberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:03 272,45

Annonser

Bagheera