Svenska Orienteringsförbundet

SM, natt, och Swedish League, #1 - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Högstrand IFK Göteborg Orientering 01:16:32 1,54
2 Johan Runesson IFK Lidingö SOK 01:16:33 1,56
3 Gustav Bergman OK Ravinen 01:16:59 1,97
4 Simon Hector Snättringe SK 01:17:11 2,16
5 Albin Ridefelt OK Linné 01:17:39 2,61
6 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 01:17:55 2,87
7 Isac von Krusenstierna OK Kåre 01:17:59 2,93
8 Oleksandr Kratov Koovee 01:18:25 3,35
9 Rasmus Elmelid OK Orion 01:20:20 5,19
10 Simon Imark Tullinge SK 01:20:27 5,30
11 Emil Granqvist OK Ravinen 01:20:28 5,32
12 Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 01:20:36 5,44
13 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 01:20:38 5,48
14 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 01:20:42 5,54
15 Daniel Attås OK Tisaren 01:20:46 5,60
16 Jens Rönnols Järla Orientering 01:21:05 5,91
17 Olle Kalered Stora Tuna OK 01:21:13 6,04
18 Gernot Ymsén OK Pan-Kristianstad 01:21:24 6,21
19 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:21:52 6,66
20 Emil Ljungemyr OK Kolmården 01:21:55 6,71
21 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:22:17 7,06
22 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:22:36 7,36
23 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 01:22:37 7,38
24 Rassmus Andersson OK Linné 01:22:46 7,52
25 Erik Classon OK Orinto 01:22:49 7,57
26 Mathias Hallmén OK Denseln 01:22:54 7,65
27 Erik Pettersson OK Denseln 01:23:04 7,81
28 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:23:15 7,99
29 Henrik Jonsson Ärla IF 01:23:28 8,20
30 Fredrik Edén IFK Göteborg Orientering 01:23:38 8,36
31 Mathias Peter* Södertälje-Nykvarn OF 01:23:43 8,44
32 Jens Wängdahl IFK Göteborg Orientering 01:23:45 8,47
33 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 01:23:58 8,68
34 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:24:10 8,87
35 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:24:18 9,00
36 Viktor Larsson Ärla IF 01:24:23 9,08
37 Mats Troeng OK Linné 01:24:26 9,12
38 Miloš Nykodým* OK Linné 01:24:37 9,30
39 Emil Andersson Ärla IF 01:24:39 9,33
40 Ville Johansson OK Kolmården 01:24:49 9,49
41 Andreas Sølberg IFK Göteborg Orientering 01:25:04 9,73
42 Filip Grahn Hestra IF 01:25:36 10,24
43 Andreas Uller Kils OK 01:26:07 10,74
44 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:26:19 10,93
45 Oskar Daniels Attunda OK 01:26:22 10,98
46 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:26:31 11,13
47 Love Sintring Hagaby GoIF Örebro 01:26:35 11,19
48 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 01:26:40 11,27
49 Ludvig Eriksson Kils OK 01:27:08 11,72
50 Hector Haines IFK Lidingö SOK 01:27:16 11,85
50 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:27:16 11,85
52 Matthias Gröll* OK Pan-Kristianstad 01:27:23 11,96
53 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 01:27:29 12,05
54 Viktor Wassén Vänersborgs SK 01:27:46 12,33
55 Morten Jarvis Westergård IFK Göteborg Orientering 01:27:58 12,52
56 Måns Sandgren OK Orion 01:28:07 12,66
57 Albin Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 01:28:10 12,71
58 Lukas Lundgren Växjö OK 01:28:12 12,74
59 Gustav Sparrevik IK Hakarpspojkarna 01:28:23 12,92
60 Arvid Våg IFK Göteborg Orientering 01:28:32 13,06
61 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:28:33 13,08
62 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:28:37 13,14
63 Krzysztof Wolowczyk* OK Denseln 01:28:55 13,43
64 Bryan Russel-Keely IFK Lidingö SOK 01:29:09 13,65
66 William Pommer Stora Tuna OK 01:29:32 14,02
67 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 01:29:33 14,04
68 Victor Imark Tullinge SK 01:30:01 14,49
69 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 01:30:06 14,57
70 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 01:30:25 14,87
71 Erik Andersson OK Orion 01:30:30 14,95
72 Mikolaj Dutkowski* Ronneby OK 01:30:32 14,98
73 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:30:41 15,13
74 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 01:30:43 15,16
75 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:30:51 15,29
76 Jesper Svensk Stora Tuna OK 01:31:09 15,57
77 Robbin Kantarp Ärla IF 01:31:10 15,59
78 Simon Hedlund Ärla IF 01:31:12 15,62
79 Anton Forsberg Stora Tuna OK 01:31:54 16,29
80 Andreas Höye IFK Göteborg Orientering 01:32:22 16,74
81 Erik Malmberg Linköpings OK 01:32:26 16,81
82 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 01:32:28 16,84
83 Oscar Vångell Ärla IF 01:32:29 16,85
84 Pontus Petersson OK Orion 01:33:00 17,35
85 Erik Boman Gävle OK 01:33:05 17,43
86 Viktor Skoog Kils OK 01:33:21 17,69
87 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:33:49 18,13
88 David Lingfors OK Linné 01:34:08 18,44
89 Sixten Hillerhag OK Linné 01:34:24 18,69
90 Karl Enges Attunda OK 01:34:27 18,74
91 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 01:34:34 18,85
92 Josh Beech Espoon Suunta 01:34:42 18,98
93 Franz Glaner* OK Pan-Kristianstad 01:35:17 19,54
94 Anton Nilsson Järla Orientering 01:35:20 19,59
95 Johannes Ridefelt OK Linné 01:35:26 19,69
96 Kevin Ståhl Göteborg-Majorna OK 01:36:12 20,42
97 Simon Christoferson Växjö OK 01:36:17 20,50
98 Victor Bergstrand Linköpings OK 01:37:02 21,22
99 Olle Josarp OK Tisaren 01:37:45 21,91
100 Nicolas Kastner* OK Pan-Kristianstad 01:38:17 22,42
101 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 01:38:39 22,78
102 Martin Hederskog IFK Umeå 01:39:52 23,94
103 Stepan Mudrak* Stora Tuna OK 01:40:14 24,30
104 Anders Carlsson IFK Göteborg Orientering 01:40:29 24,54
105 Emil Kalered OK Denseln 01:41:27 25,46
106 Charlie Stolt Rehns BK 01:41:36 25,61
107 Tuve Möller OK Linné 01:42:04 26,06
108 Mikael Kristensson Skåneslättens OL 01:42:12 26,18
109 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 01:43:39 27,58
110 Jonas Engström OK Hällen 01:44:11 28,09
111 Fritjof Axelsson FK Göingarna 01:45:03 28,92
112 Oskar Cervin Helsingborgs SOK 01:46:11 30,01
113 Joel Käll Karlsson Linköpings OK 01:47:03 30,84
114 Viktor Silvemark Ärla IF 01:48:42 32,43
115 Johan Lidström IFK Göteborg Orientering 01:50:12 33,87
116 Olof Eriksson OK Linné 01:50:16 33,93
117 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 01:51:39 35,26
118 Martin Larsson Hestra IF 01:51:43 35,32
119 Björn Karlsson Halmstad OK 01:53:48 37,32
120 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:58:18 41,64
121 Fredrik Nystedt Skåneslättens OL 02:22:01 64,42
122 Fredrik Salomonsson Skåneslättens OL 02:22:28 64,85
123 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 02:48:45 90,09
Niklas Aldén OK Linné
Chris Smithard* OK Pan-Kristianstad
Nils Hammaräng Grip OK Orion
Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna
Måns Östman Göteborg-Majorna OK
Assar Hellström OK Ravinen
Marcus Millegård Sävedalens AIK
Heino Ollin Sävedalens AIK
Christian Redtzer Attunda OK
Moritz Döllgast* OK Pan-Kristianstad
Oskar Sjöberg OK Linné
Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF
Björn Hellrup OK Pan-Kristianstad
Göran Winblad Rehns BK

Annonser