Stockholm City Cup, #3 - D17-
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Helena Bergman
|
OK Ravinen |
00:16:07 |
5,80 |
|
2 |
Hanna Hänström
|
OK Ravinen |
00:17:06 |
9,69 |
|
3 |
Niina Hulkkonen
|
IFK Lidingö SOK |
00:17:15 |
10,28 |
|
4 |
Sara Eskilsson
|
Alfta-Ösa OK |
00:17:17 |
10,41 |
|
5 |
Tova Olsson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:17:27 |
11,07 |
|
6 |
Moa Kjellstrand
|
Centrum OK |
00:18:02 |
13,38 |
|
7 |
Synnøve Bråten
|
IFK Lidingö SOK |
00:18:07 |
13,71 |
|
8 |
Barbora Pijáková
|
IFK Lidingö SOK |
00:18:10 |
13,91 |
|
9 |
Hanna Lagerberg
|
OK Södertörn |
00:18:28 |
15,09 |
|
10 |
Ebba Adebrant
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:18:39 |
15,82 |
|
11 |
Lisa Rönnols
|
OK Linné |
00:18:49 |
16,48 |
|
12 |
Therese Klintberg
|
Linköpings OK |
00:18:50 |
16,54 |
|
13 |
Jo Stevenson
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:18:52 |
16,67 |
|
14 |
Tilde Backlund
|
OK Södertörn |
00:18:56 |
16,94 |
|
15 |
Lotta Weyhenmeyer
|
IF Thor |
00:18:58 |
17,07 |
|
16 |
Frida Junegard
|
Tullinge SK |
00:18:59 |
17,14 |
|
17 |
Jenni Simola
|
Finspångs SOK |
00:19:04 |
17,46 |
|
18 |
Matilda Martinsson
|
Falkenbergs OK |
00:19:07 |
17,66 |
|
19 |
Karin Modin
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:19:08 |
17,73 |
|
20 |
Maria Von Schmalensée
|
Attunda OK |
00:19:11 |
17,93 |
|
21 |
Karna Thorsson
|
OK Linné |
00:19:13 |
18,06 |
|
22 |
Elisabeth Larsson
|
OK Södertörn |
00:19:14 |
18,12 |
|
23 |
Kristina Aneland
|
OK Ravinen |
00:19:21 |
18,58 |
|
24 |
Malin Andersson
|
OK Nolaskogsarna |
00:19:26 |
18,91 |
|
25 |
Nina De Boussard
|
IFK Enskede |
00:19:29 |
19,11 |
|
26 |
Kristina Tedhamre
|
Snättringe SK |
00:19:30 |
19,18 |
|
27 |
Frida Hector
|
Snättringe SK |
00:19:36 |
19,57 |
|
28 |
Susanna Tervo
|
IFK Lidingö SOK |
00:19:43 |
20,03 |
|
29 |
Karin Lundberg
|
Tullinge SK |
00:19:44 |
20,10 |
|
30 |
Linnea Börjars
|
Centrum OK |
00:19:47 |
20,30 |
|
31 |
Helena Markstedt
|
OK Södertörn |
00:19:50 |
20,50 |
|
32 |
Ylva Sandén
|
OK Södertörn |
00:20:02 |
21,29 |
|
33 |
Sanna Batz
|
Skarpnäcks OL |
00:20:06 |
21,55 |
|
34 |
Sofia Adolfsson
|
IFK Lidingö SOK |
00:20:09 |
21,75 |
|
35 |
Maria Andersson
|
Kamrat och IF KIF |
00:20:14 |
22,08 |
|
35 |
Johanna Lännevall
|
OK Roslagen |
00:20:14 |
22,08 |
|
37 |
Åsa Mårsell
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:20:16 |
22,21 |
|
38 |
Cecilia Fochsen
|
Waxholms OK |
00:20:33 |
23,33 |
|
39 |
Sussie Tistad
|
IFK Lidingö SOK |
00:20:39 |
23,72 |
|
40 |
Linda Renner
|
OK Södertörn |
00:20:43 |
23,99 |
|
41 |
Lisa Carlsson
|
OK Linné |
00:20:45 |
24,12 |
|
42 |
Anna-Karin Sundqvist
|
Tullinge SK |
00:20:51 |
24,52 |
|
43 |
Vera Rolfsson
|
Skarpnäcks OL |
00:20:53 |
24,65 |
|
43 |
Lina Matthews
|
Tullinge SK |
00:20:53 |
24,65 |
|
45 |
Elin Jarlemark
|
IFK Lidingö SOK |
00:20:55 |
24,78 |
|
46 |
Malin Dahlbäck
|
OK Österåker |
00:20:58 |
24,98 |
|
46 |
Samantha Ahlgren
|
Centrum OK |
00:20:58 |
24,98 |
|
48 |
Yvonne Andersson
|
Tullinge SK |
00:21:02 |
25,24 |
|
49 |
Gro Dahlbom
|
Centrum OK |
00:21:04 |
25,37 |
|
50 |
Petra Ljungdell
|
Täby OK |
00:21:12 |
25,90 |
|
51 |
Anna Gyllenstierna
|
IFK Lidingö SOK |
00:21:13 |
25,97 |
|
52 |
Sarah-Jane Barrable
|
OK Ravinen |
00:21:14 |
26,03 |
|
53 |
Lina Berggren
|
Tullinge SK |
00:21:24 |
26,69 |
|
54 |
Åsa Wilestedt
|
Attunda OK |
00:21:26 |
26,82 |
|
55 |
Maria Schmiterlöw
|
Hjobygdens OK |
00:21:27 |
26,89 |
|
56 |
Jennie Blomqvist
|
Centrum OK |
00:21:29 |
27,02 |
|
57 |
Jennifer Warg
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:21:31 |
27,15 |
|
58 |
Ramona Åkermarck-Mähönen
|
IFK Lidingö SOK |
00:21:40 |
27,74 |
|
59 |
Gunilla Kreiss
|
Järla Orientering |
00:21:45 |
28,07 |
|
59 |
Elin Sundqvist
|
Tullinge SK |
00:21:45 |
28,07 |
|
61 |
Viktoria Helmersson
|
OK Ravinen |
00:21:46 |
28,14 |
|
62 |
Anna Tiderman
|
Snättringe SK |
00:21:52 |
28,54 |
|
62 |
Evelina Berg
|
OK Ravinen |
00:21:52 |
28,54 |
|
64 |
Ebba Ganslandt
|
IFK Lidingö SOK |
00:21:54 |
28,67 |
|
65 |
Anna Schmiterlöw
|
Hjobygdens OK |
00:22:07 |
29,52 |
|
66 |
Sanna-Kaisa Nyström
|
OK Ravinen |
00:22:10 |
29,72 |
|
67 |
Annika Svensson
|
Solna OK |
00:22:16 |
30,12 |
|
68 |
Maria Johannesson
|
Solna OK |
00:22:17 |
30,18 |
|
69 |
Lena Grandin
|
OK Linné |
00:22:20 |
30,38 |
|
70 |
Marie Herrnhold
|
Attunda OK |
00:22:26 |
30,78 |
|
71 |
Marianne Pettersson
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:22:27 |
30,84 |
|
72 |
Josefin Hersén
|
Tullinge SK |
00:22:30 |
31,04 |
|
73 |
Amanda Karlsson
|
OK Ravinen |
00:22:32 |
31,17 |
|
74 |
Anna Nordström
|
Sigtuna OK |
00:22:33 |
31,24 |
|
75 |
Lotta Valentin
|
Gustavsbergs OK |
00:22:35 |
31,37 |
|
76 |
Evelin Gustafsson
|
Vittjärvs IK |
00:22:46 |
32,09 |
|
77 |
Monica Hatlen
|
Tullinge SK |
00:22:47 |
32,16 |
|
77 |
Katarina Rundström
|
IFK Enskede |
00:22:47 |
32,16 |
|
79 |
Sofia Wallin
|
IF Thor |
00:22:48 |
32,23 |
|
80 |
Sara Jonasson
|
Centrum OK |
00:22:52 |
32,49 |
|
81 |
Camilla Göstas
|
Söders-Tyresö |
00:22:53 |
32,55 |
|
82 |
Elin Ahlström
|
IFK Enskede |
00:22:54 |
32,62 |
|
83 |
Nina Ivers
|
Attunda OK |
00:22:55 |
32,69 |
|
84 |
Erica Hellgren
|
OK Älvsjö-Örby |
00:22:59 |
32,95 |
|
85 |
Johanna Sahlstedt
|
Söders-Tyresö |
00:23:13 |
33,87 |
|
85 |
Anna Lundquist
|
OK Ravinen |
00:23:13 |
33,87 |
|
87 |
Åsa Linnersjö
|
OK Tor |
00:23:16 |
34,07 |
|
88 |
Sofia Damne
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:23:17 |
34,14 |
|
89 |
My Rönnols
|
Täby OK |
00:23:21 |
34,40 |
|
90 |
Madeleine Limpar
|
Attunda OK |
00:23:23 |
34,53 |
|
91 |
Åsa Börjesson
|
Järla Orientering |
00:23:24 |
34,60 |
|
92 |
Maria Carlström
|
Centrum OK |
00:23:26 |
34,73 |
|
92 |
Anette Önerud
|
OK Ravinen |
00:23:26 |
34,73 |
|
94 |
Åsa Sjölander
|
Täby OK |
00:23:29 |
34,93 |
|
95 |
Maria Pedersen
|
Järfälla OK |
00:23:30 |
34,99 |
|
96 |
Ann Roller
|
Järfälla OK |
00:23:31 |
35,06 |
|
97 |
Lovisa Längheim
|
Tullinge SK |
00:23:36 |
35,39 |
|
98 |
Helena Adebrant
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:23:37 |
35,45 |
|
99 |
Kristina Aspvall
|
Centrum OK |
00:23:40 |
35,65 |
|
99 |
Elin Thyr
|
Centrum OK |
00:23:40 |
35,65 |
|
101 |
Annika Ohlsson
|
Ärla IF |
00:23:56 |
36,71 |
|
102 |
Michaela Lundell
|
OK Österåker |
00:23:57 |
36,77 |
|
103 |
Carin Homann
|
Järfälla OK |
00:24:00 |
36,97 |
|
104 |
Nadja Dahlström
|
Snättringe SK |
00:24:02 |
37,10 |
|
104 |
Moni Winsnes
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:24:02 |
37,10 |
|
106 |
Camilla Nyqvist
|
Järla Orientering |
00:24:04 |
37,23 |
|
107 |
Josefine Andersson
|
Täby OK |
00:24:13 |
37,83 |
|
107 |
Helena Falk
|
Täby OK |
00:24:13 |
37,83 |
|
109 |
Anette Brunander
|
Attunda OK |
00:24:19 |
38,22 |
|
110 |
Anna Knutes
|
Järla Orientering |
00:24:27 |
38,75 |
|
111 |
Isabella Nilsson
|
Gustavsbergs OK |
00:24:37 |
39,41 |
|
112 |
EvaLena Ericson
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:24:41 |
39,67 |
|
113 |
Maria Bratt
|
Tullinge SK |
00:24:47 |
40,07 |
|
114 |
Jenny Salemyr
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:24:50 |
40,26 |
|
115 |
Malin Kvarnefalk
|
Järfälla OK |
00:24:54 |
40,53 |
|
116 |
Ebba Leickt
|
Tullinge SK |
00:24:57 |
40,73 |
|
117 |
Britt-Marie Hellgren
|
OK Älvsjö-Örby |
00:24:58 |
40,79 |
|
118 |
Frida Arnesson
|
Skarpnäcks OL |
00:25:00 |
40,92 |
|
118 |
Erika Hörnfeldt
|
Centrum OK |
00:25:00 |
40,92 |
|
118 |
Madelene Barboza
|
Attunda OK |
00:25:00 |
40,92 |
|
121 |
Lena Nilevi
|
Haninge SOK |
00:25:05 |
41,25 |
|
122 |
Elin Giding
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:25:10 |
41,58 |
|
124 |
Anna Ek
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:25:12 |
41,71 |
|
125 |
Lova Aggefors
|
Gustavsbergs OK |
00:25:18 |
42,11 |
|
126 |
Elisabeth Tollemark
|
Skogsluffarnas OK |
00:25:25 |
42,57 |
|
126 |
Tilda Bellander
|
Gustavsbergs OK |
00:25:25 |
42,57 |
|
128 |
Nayara Gillsparr
|
OK Österåker |
00:25:28 |
42,77 |
|
129 |
Annika Lundström
|
Väsby OK |
00:25:29 |
42,83 |
|
130 |
Ebba Hedegård
|
OK Kolmården |
00:25:34 |
43,16 |
|
130 |
Tilda Andersson
|
Tullinge SK |
00:25:34 |
43,16 |
|
132 |
Eva Svanberg
|
Järfälla OK |
00:25:45 |
43,89 |
|
133 |
Emma Miléus
|
Attunda OK |
00:25:47 |
44,02 |
|
133 |
Ellinor Östervall
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:25:47 |
44,02 |
|
135 |
Helena Hede
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:25:51 |
44,28 |
|
136 |
Sara Runeborg
|
Attunda OK |
00:25:53 |
44,42 |
|
137 |
Lisa Leickt
|
Tullinge SK |
00:25:59 |
44,81 |
|
138 |
Josefin Lindqvist
|
IFK Enskede |
00:26:04 |
45,14 |
|
139 |
Maria Kvarnlöf
|
OK Roslagen |
00:26:20 |
46,19 |
|
140 |
Kristina Canow
|
OK Österåker |
00:26:23 |
46,39 |
|
140 |
Lena Hellström
|
OK Ravinen |
00:26:23 |
46,39 |
|
142 |
Evely Nord
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:27:03 |
49,03 |
|
143 |
Embla Morast
|
Haninge SOK |
00:27:06 |
49,23 |
|
144 |
Anna Tedhamre
|
Snättringe SK |
00:27:19 |
50,08 |
|
145 |
Anneli Rundlöf
|
Väsby OK |
00:27:20 |
50,15 |
|
146 |
Rebecca Winsnes
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:27:26 |
50,54 |
|
147 |
Sofia Giding
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:27:42 |
51,60 |
|
148 |
Andrea Jonsson
|
Långhundra IF |
00:27:48 |
51,99 |
|
149 |
Karin Björklund
|
IFK Enskede |
00:27:50 |
52,13 |
|
150 |
Viktoria Hedenlund
|
Täby OK |
00:28:05 |
53,11 |
|
151 |
Alice Gardby
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:28:15 |
53,77 |
|
152 |
Katrin Josefsson
|
Väsby OK |
00:28:24 |
54,37 |
|
153 |
Birgitta Billstam
|
Järfälla OK |
00:28:40 |
55,42 |
|
154 |
Therese Holmström
|
OK Ravinen |
00:28:45 |
55,75 |
|
155 |
Jessica Strömqvist
|
Attunda OK |
00:29:12 |
57,53 |
|
156 |
Fanny Linderborg
|
Skellefteå OK |
00:29:24 |
58,32 |
|
157 |
Maria Lännevall
|
OK Roslagen |
00:29:25 |
58,39 |
|
158 |
Katja Kinnunen
|
Täby OK |
00:29:38 |
59,24 |
|
159 |
Louise Nilsson
|
Järfälla OK |
00:29:41 |
59,44 |
|
160 |
Priscilla Ferrera
|
Skarpnäcks OL |
00:29:55 |
60,36 |
|
161 |
Victoria Falkenström
|
Skogsluffarnas OK |
00:30:06 |
61,09 |
|
162 |
Josefin Karlsson
|
Attunda OK |
00:30:20 |
62,01 |
|
163 |
Astrid Ander
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:30:27 |
62,47 |
|
163 |
Anna Perneby
|
Tullinge SK |
00:30:27 |
62,47 |
|
166 |
Emma Rolfsson
|
Robertsfors IK |
00:31:06 |
65,04 |
|
167 |
Erika Carlinger
|
Skogsluffarnas OK |
00:31:07 |
65,11 |
|
168 |
Marie Forshällen
|
Attunda OK |
00:31:09 |
65,24 |
|
169 |
Agnes Modin
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:31:14 |
65,57 |
|
170 |
Anna Blomgren
|
Tullinge SK |
00:31:24 |
66,23 |
|
171 |
Ann-Marie Holmström
|
Gustavsbergs OK |
00:31:28 |
66,49 |
|
172 |
Nickolina Hedenlund
|
Täby OK |
00:31:34 |
66,89 |
|
173 |
Gabriella Frisk
|
Gustavsbergs OK |
00:31:45 |
67,61 |
|
174 |
Cia Hunhammar
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:31:49 |
67,87 |
|
174 |
Maria Edvardsson
|
Järfälla OK |
00:31:49 |
67,87 |
|
176 |
Olivia Björklund
|
IFK Enskede |
00:32:02 |
68,73 |
|
177 |
Lena Gumaelius
|
Waxholms OK |
00:32:12 |
69,39 |
|
178 |
Juni Stigsdotter
|
IFK Lidingö SOK |
00:32:47 |
71,70 |
|
179 |
Aila Halttunen
|
Haninge SOK |
00:33:08 |
73,08 |
|
180 |
Linnéa Granlund
|
Täby OK |
00:33:17 |
73,67 |
|
181 |
Mikaela Wallerström
|
OK Österåker |
00:33:47 |
75,65 |
|
182 |
Ingrid Graneli
|
Haninge SOK |
00:33:50 |
75,85 |
|
183 |
Annika Berntsson
|
Väsby OK |
00:33:51 |
75,91 |
|
184 |
Marie Heinrup
|
Tullinge SK |
00:35:19 |
81,71 |
|
185 |
Christel Nilsson
|
Haninge SOK |
00:35:33 |
82,64 |
|
186 |
Lena Buhre
|
Attunda OK |
00:35:49 |
83,69 |
|
187 |
Maria Lidén
|
Väsby OK |
00:35:51 |
83,82 |
|
188 |
Gunilla Berg
|
OK Ravinen |
00:35:59 |
84,35 |
|
189 |
Kerstin Björnegren
|
Väsby OK |
00:36:05 |
84,74 |
|
190 |
Anna Lindell
|
Gustavsbergs OK |
00:36:08 |
84,94 |
|
191 |
Ulrika Axell
|
IFK Enskede |
00:36:25 |
86,06 |
|
192 |
Christina Sälgblad
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:37:07 |
88,83 |
|
193 |
Carina Johansson
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:38:32 |
94,43 |
|
194 |
Anna Holmström Wikell
|
Centrum OK |
00:38:55 |
95,95 |
|
195 |
Veronica Österberg
|
Gustavsbergs OK |
00:40:05 |
100,56 |
|
196 |
Lena Nilsson
|
OK Österåker |
00:40:12 |
101,02 |
|
197 |
Kristina Tinglöf
|
Degerfors OK |
00:44:17 |
117,16 |
|
198 |
Ina Widegren
|
Skogsluffarnas OK |
00:44:23 |
117,56 |
|
199 |
Elke Wilke
|
Tierps SOK |
00:49:55 |
139,44 |
|
|
Ellinor Björklund
|
Järfälla OK |
|
|
|
|
Annika Bygdén
|
Södertälje-Nykvarn OF |
|
|
|
|
Margareta Haraldsson
|
Gustavsbergs OK |
|
|
|
|
Mia Lilja
|
IFK Lidingö SOK |
|
|
|
|
Sara Salemyr
|
Bromma-Vällingby SOK |
|
|
|
|
Åsa Edgren
|
Skarpnäcks OL |
|
|