Stockholm City Cup, #2 - D14
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Elisabeth Larsson
|
OK Södertörn |
00:11:54 |
28,91 |
|
2 |
Klara Borg
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:12:00 |
29,64 |
|
3 |
Ida Österberg
|
Gustavsbergs OK |
00:12:06 |
30,37 |
|
4 |
Fredrika Nordquist
|
Täby OK |
00:12:20 |
32,07 |
|
5 |
Wilma Leickt
|
Tullinge SK |
00:12:44 |
34,99 |
|
6 |
Märta Södervall
|
Tullinge SK |
00:12:52 |
35,96 |
|
8 |
Ebba Kolmodin
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:13:13 |
38,52 |
|
9 |
Stina Bygdén
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:13:17 |
39,00 |
|
10 |
Jenny Göstas Källman
|
Söders-Tyresö |
00:13:33 |
40,95 |
|
11 |
Linn De Boussard
|
IFK Enskede |
00:13:44 |
42,29 |
|
12 |
Kerstin Åberg
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:13:54 |
43,50 |
|
13 |
Vilma Nilsson
|
Attunda OK |
00:13:55 |
43,63 |
|
14 |
Doris Iko
|
Täby OK |
00:13:57 |
43,87 |
|
15 |
Miia Roller
|
Järfälla OK |
00:14:02 |
44,48 |
|
16 |
Lovisa Lindqvist
|
IFK Enskede |
00:14:06 |
44,96 |
|
17 |
Elin Wolgast
|
Snättringe SK |
00:14:14 |
45,94 |
|
18 |
Liv Herne
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:14:17 |
46,30 |
|
19 |
Ida Hellström
|
Attunda OK |
00:14:19 |
46,54 |
|
20 |
Sandra Valjus
|
IFK Lidingö SOK |
00:14:34 |
48,37 |
|
21 |
Alva Lidström Lauri
|
Snättringe SK |
00:14:44 |
49,59 |
|
22 |
Tindra Jonsson
|
Skarpnäcks OL |
00:14:54 |
50,80 |
|
23 |
Bella Pedersen
|
Järfälla OK |
00:15:03 |
51,90 |
|
24 |
Emma Hallendal
|
IFK Enskede |
00:15:04 |
52,02 |
|
25 |
Sara Sundqvist
|
Långhundra IF |
00:15:06 |
52,26 |
|
26 |
Sonja Ahlquist
|
Järla Orientering |
00:15:10 |
52,75 |
|
27 |
Alicia Björnberg
|
Söders-Tyresö |
00:15:14 |
53,23 |
|
28 |
Emilia Bergman
|
Tullinge SK |
00:15:22 |
54,21 |
|
29 |
Emma Norin
|
Söders-Tyresö |
00:15:52 |
57,85 |
|
30 |
Klara Junegard
|
Tullinge SK |
00:15:57 |
58,46 |
|
31 |
Isabel Unnerud
|
Långhundra IF |
00:16:21 |
61,38 |
|
32 |
Felicia Strindér
|
IFK Enskede |
00:17:00 |
66,12 |
|
33 |
Wilma Josefsson
|
Väsby OK |
00:17:03 |
66,49 |
|
34 |
Alexandra Stål
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:17:53 |
72,57 |
|
35 |
Alva Björklund Boljang
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:17:56 |
72,93 |
|
36 |
Moa Fröstadius
|
Sundbybergs IK |
00:18:10 |
74,64 |
|
37 |
Lovisa Bergsten
|
OK Södertörn |
00:18:48 |
79,26 |
|
38 |
Emma Höök
|
IFK Lidingö SOK |
00:18:51 |
79,62 |
|
39 |
Märta Wigle
|
OK Södertörn |
00:19:13 |
82,30 |
|
41 |
Sanna Rinnbäck
|
OK Ravinen |
00:19:58 |
87,77 |
|
42 |
Tilde Brederman
|
Väsby OK |
00:20:15 |
89,84 |
|
43 |
Emma Alm
|
Järfälla OK |
00:21:18 |
97,50 |
|
44 |
Nova Matthews
|
Tullinge SK |
00:21:42 |
100,42 |
|
45 |
Jennifer Sand
|
Tullinge SK |
00:21:44 |
100,66 |
|
46 |
Lina Torbiörnsson
|
Järla Orientering |
00:22:07 |
103,46 |
|
47 |
Ebba Hörling
|
Sundbybergs IK |
00:22:47 |
108,32 |
|
48 |
Mirja Nordin
|
Skarpnäcks OL |
00:23:41 |
114,89 |
|
49 |
Lilly Christie
|
Snättringe SK |
00:23:47 |
115,62 |
|
50 |
Madeleine Granath
|
Väsby OK |
00:24:40 |
122,07 |
|
51 |
Louise Byström
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:26:56 |
138,60 |
|
52 |
Filippa Karlqvist
|
OK Södertörn |
00:31:20 |
170,71 |
|
53 |
Malin Strömqvist
|
Attunda OK |
00:35:51 |
203,67 |