Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #2 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:07:15 48,55
2 Ludvig Eggöy Markhester Snättringe SK 00:08:12 64,57
3 Jens Fochsen Waxholms OK 00:08:25 68,22
4 Oliver Liwång IFK Lidingö SOK 00:08:34 70,75
5 Svante Sandvik Attunda OK 00:08:50 75,25
6 Erik Nederheim Täby OK 00:09:01 78,34
7 Henning Falkenström Skogsluffarnas OK 00:09:02 78,62
8 Erik Norin Söders-Tyresö 00:09:09 80,59
9 Gustav Storell Haninge SOK 00:09:29 86,21
10 Nils Samrud IFK Lidingö SOK 00:09:32 87,05
11 Ture Johansson Skogsluffarnas OK 00:09:35 87,89
12 Petter Fochsen Waxholms OK 00:09:59 94,64
13 Noel Hellberg Sundbybergs IK 00:10:08 97,17
14 Jonathan Nilsson Gustavsbergs OK 00:10:15 99,13
15 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 00:10:33 104,19
15 Oscar Lundquist OK Ravinen 00:10:33 104,19
17 Ruben Arenander Skarpnäcks OL 00:10:44 107,28
18 Linus Nilevi Haninge SOK 00:10:45 107,56
19 Malte Bellander Gustavsbergs OK 00:10:52 109,53
20 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:11:18 116,84
21 Botvid Simonsson Sundbybergs IK 00:11:22 117,96
22 Simon Palmgren Skogsluffarnas OK 00:11:42 123,58
23 Adrian Werner IFK Lidingö SOK 00:11:57 127,79
24 Sandro Pruth Skogsluffarnas OK 00:12:16 133,13
25 Ruben Hård Skogsluffarnas OK 00:12:37 139,03
26 Hugo Nyström OK Ravinen 00:12:47 141,84
27 Edvin Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:12:59 145,22
28 Anton Hedström Söders-Tyresö 00:13:05 146,90
29 Lucas De Boussard IFK Enskede 00:13:26 152,80
30 Axel Nordqvist Waxholms OK 00:13:27 153,08
31 Åke Engman IFK Lidingö SOK 00:13:56 161,23
32 Joel Björklund Attunda OK 00:14:12 165,73
33 Sven Börjesson Järla Orientering 00:14:21 168,26
34 Elion Reimeringer Haninge SOK 00:14:23 168,82
35 Fabian Törnqvist Attunda OK 00:14:27 169,94
36 Arthur Mild Gustavsbergs OK 00:14:40 173,60
37 Carl Wännman OK Södertörn 00:14:48 175,84
38 Gustav Lübcke OK Ravinen 00:15:32 188,21
39 Elliot Jonsson Attunda OK 00:15:38 189,89
40 Olof Hagwall Järla Orientering 00:15:46 192,14
41 Ture Lindskog OK Ravinen 00:15:53 194,11
42 Albin Franzén OK Södertörn 00:16:03 196,92
43 Victor Granath Väsby OK 00:16:05 197,48
44 Gustav Lindberg OK Roslagen 00:16:22 202,26
45 Edvin Wallner Attunda OK 00:16:27 203,66
46 Arvid Rundström OK Ravinen 00:17:28 220,80
47 Hjalmar Holmström Skogsluffarnas OK 00:17:48 226,42
48 Erik Lidén Väsby OK 00:17:55 228,39
49 Oliver Jonsson Attunda OK 00:18:39 240,75
50 Caio Pruth Skogsluffarnas OK 00:19:27 254,24
51 Janne Synnermark Skogsluffarnas OK 00:20:14 267,45
52 Gustav Nyström OK Ravinen 00:25:45 300,00
53 Erik Balck Täby OK 00:27:51 300,00
54 Max Lindqvist Täby OK 00:30:31 300,00

Annonser

Bagheera