Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #3 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:08:02 57,95
2 Ludvig Eggöy Markhester Snättringe SK 00:08:26 64,50
3 Jens Fochsen Waxholms OK 00:08:44 69,42
4 Svante Sandvik Attunda OK 00:09:08 75,97
5 Henning Falkenström Skogsluffarnas OK 00:09:13 77,34
6 Oliver Liwång IFK Lidingö SOK 00:09:14 77,61
7 Jonathan Nilsson Gustavsbergs OK 00:09:18 78,70
8 Gustav Storell Haninge SOK 00:09:19 78,98
9 Erik Norin Söders-Tyresö 00:09:59 89,90
10 Nils Samrud IFK Lidingö SOK 00:10:00 90,17
10 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:10:00 90,17
12 Linus Nilevi Haninge SOK 00:10:12 93,45
13 Petter Fochsen Waxholms OK 00:10:45 102,46
14 Sandro Pruth Skogsluffarnas OK 00:10:55 105,19
15 Ruben Hård Skogsluffarnas OK 00:10:56 105,47
16 Gustav Myrberger Tullinge SK 00:11:00 106,56
17 Gustav Lübcke OK Ravinen 00:11:15 110,66
18 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 00:11:17 111,20
19 Oscar Lundquist OK Ravinen 00:11:25 113,39
20 Caio Pruth Skogsluffarnas OK 00:11:31 115,02
21 Lucas De Boussard IFK Enskede 00:11:51 120,49
22 Olof Hagwall Järla Orientering 00:12:03 123,76
23 Simon Wenzin OK Södertörn 00:12:15 127,04
24 Hampus Sundberg Järfälla OK 00:12:23 129,23
25 Botvid Simonsson Sundbybergs IK 00:12:42 134,41
26 Elias Bladh Tullinge SK 00:13:08 141,51
27 Sven Börjesson Järla Orientering 00:13:26 146,43
28 Erik Balck Täby OK 00:13:32 148,07
29 Edvin Wallner Attunda OK 00:13:38 149,71
30 Lukas Sjöblom Attunda OK 00:14:01 155,99
30 Elliot Jonsson Attunda OK 00:14:01 155,99
32 Edvin Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:10 158,45
33 Axel Nordqvist Waxholms OK 00:14:19 160,90
34 Gustav Lindberg OK Roslagen 00:14:21 161,45
35 Åke Engman IFK Lidingö SOK 00:14:43 167,46
36 Joel Björklund Attunda OK 00:15:16 176,47
37 Eskil Myrberger Tullinge SK 00:15:30 180,29
38 Elliot Ljungdell Täby OK 00:15:36 181,93
39 Victor Granath Väsby OK 00:15:40 183,02
40 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:47 184,94
41 Albin Franzén OK Södertörn 00:15:53 186,57
42 Hjalmar Holmström Skogsluffarnas OK 00:16:02 189,03
43 Folke Johansson Sundbybergs IK 00:16:03 189,30
44 Erik Lidén Väsby OK 00:16:21 194,22
45 Wilmer Hagrot Täby OK 00:16:41 199,68
46 Max Lindqvist Täby OK 00:17:21 210,61
47 Janne Synnermark Skogsluffarnas OK 00:17:35 214,43
48 Ruben Arenander Skarpnäcks OL 00:17:41 216,07
49 Svante Brohagen OK Ravinen 00:19:34 246,93
50 Junior Ylipää Mälarö SOK 00:19:54 252,39
51 Leo Junlén OK Ravinen 00:21:32 279,15
52 Oskar Magnell Skarpnäcks OL 00:23:32 300,00
53 Oliver Jonsson Attunda OK 00:29:23 300,00
54 Gustav Nyström OK Ravinen 00:44:53 300,00
Hugo Nyström OK Ravinen
Tore Wenell OK Ravinen
Noel Hellberg Sundbybergs IK

Annonser