Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint, individuell kval - H18 Kval A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Samuel Pihlström OK Landehof 00:13:52 6,26
2 Isac Ericsson Växjö OK 00:14:15 8,47
3 Leo Johansson OK Kolmården 00:14:26 9,52
4 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:14:30 9,91
5 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:14:31 10,00
6 Erik Hannrup IF Thor 00:14:32 10,10
7 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:14:44 11,25
8 Mattis Persson Eksjö SOK 00:14:53 12,12
9 Daniel Bogren IF Hagen 00:14:55 12,31
10 Felix Persson Haninge SOK 00:14:58 12,60
11 Simon Frisk Järla Orientering 00:15:05 13,27
12 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:15:15 14,23
13 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:15:17 14,42
14 Marcus Carlsson IF Hagen 00:15:18 14,52
15 Pascal Schmid OK Linné 00:15:27 15,38
16 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:15:28 15,48
17 Albin Falk Nyköpings OK 00:15:37 16,34
18 Lukas Olm Kils OK 00:15:46 17,21
19 Anton Silier Järfälla OK 00:15:51 17,69
20 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:15:52 17,79
21 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:16:01 18,65
22 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:16:09 19,42
23 Jonathan Uller Kils OK 00:16:10 19,52
24 Filip Möller OK Södertörn 00:16:25 20,96
24 Johan Langerak Järfälla OK 00:16:25 20,96
26 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:16:54 23,74
27 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:16:57 24,03
28 Klas Johansson OK Tranan 00:17:50 29,12
29 Edvin Strandberg Kalmar OK 00:18:23 32,29
29 William Nilsson Nyköpings OK 00:18:23 32,29
31 Mattias Hane OK Tyr 00:18:41 34,02
32 Simon Giselsson Ronneby OK 00:18:42 34,12
33 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:18:46 34,50
34 Gustav Perman OK Tyr 00:18:57 35,56
35 Casper Hedar OK Tor 00:19:08 36,62
36 Erik Eriksson OK Älgen 00:19:11 36,91
37 Viktor Berg Leksands OK 00:19:30 38,73
38 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:20:36 45,07
Alfred Pettersson Mullsjö SOK
Axel Olsson IF Hagen
Hugo Ström Mullsjö SOK
Martin Skärlén Haninge SOK

Annonser