Sommarlandssprinten - D40
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Karin Thern
|
OK Skogshjortarna |
00:14:17 |
13,68 |
|
2 |
Kristina Aneland
|
OK Ravinen |
00:14:28 |
14,60 |
|
3 |
Annika Westh
|
Mullsjö SOK |
00:14:59 |
17,19 |
|
4 |
Jessica Åberg
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:16:18 |
23,79 |
|
5 |
Jenny Martinsson
|
Jönköpings OK |
00:16:19 |
23,88 |
|
6 |
Anna Löwegren
|
Katrineholms OK |
00:16:27 |
24,54 |
|
7 |
Nina Ahlén
|
IF Hagen |
00:16:46 |
26,13 |
|
9 |
Jenny Johansson
|
OK Gisle |
00:16:59 |
27,22 |
|
9 |
Karin Palmqvist
|
Nyköpings OK |
00:16:59 |
27,22 |
|
11 |
Åsa Cliffordson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:17:01 |
27,39 |
|
12 |
Sofia Carlsson
|
Lindebygdens OK |
00:17:03 |
27,55 |
|
13 |
Åsa Hedström
|
OK Skogshjortarna |
00:17:14 |
28,47 |
|
14 |
Lina Rööhs
|
Skattkärrs SOK |
00:17:21 |
29,06 |
|
15 |
Elisabeth Hagelberg
|
Eksjö SOK |
00:17:35 |
30,23 |
|
16 |
Katrin Skepp
|
Sävedalens AIK |
00:17:55 |
31,90 |
|
17 |
Sara Hellsten
|
Nyköpings OK |
00:18:10 |
33,15 |
|
18 |
Katarina Enbom
|
Vänersborgs SK |
00:18:30 |
34,82 |
|
19 |
Ann Hyvönen
|
Skattkärrs SOK |
00:18:43 |
35,91 |
|
20 |
Anna Lennartsson
|
Nässjö OK |
00:18:48 |
36,32 |
|
21 |
Susanne Axelsson
|
Jönköpings OK |
00:18:59 |
37,24 |
|
22 |
Elin Sundkvist Berg
|
KFUM Örebro OK |
00:19:30 |
39,83 |
|
23 |
Jessica Holst
|
Hjobygdens OK |
00:19:31 |
39,92 |
|
24 |
Sofia Karmstig
|
FK Friskus-Varberg |
00:19:43 |
40,92 |
|
26 |
Maria Ingemarsson
|
Hestra IF |
00:20:23 |
44,26 |
|
27 |
Sandra Hansson
|
Frölunda OL |
00:20:26 |
44,51 |
|
28 |
Linda Strind
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:20:35 |
45,26 |
|
29 |
Malin Klasenius
|
KFUM Örebro OK |
00:20:49 |
46,43 |
|
30 |
Karin Althoff
|
Kungälvs OK |
00:21:25 |
49,44 |
|
31 |
Kristina Åhlund
|
Vänersborgs SK |
00:21:37 |
50,44 |
|
32 |
Maria Askroth
|
KFUM Örebro OK |
00:21:42 |
50,86 |
|
33 |
Sara Fredriksson
|
KFUM Örebro OK |
00:21:50 |
51,53 |
|
34 |
Maria Larsson
|
Burseryds IF |
00:21:59 |
52,28 |
|
35 |
Anna Granfors
|
OK Landehof |
00:22:04 |
52,70 |
|
36 |
Emma Hult
|
Lidköpings VSK |
00:22:07 |
52,95 |
|
37 |
Malin Andersson
|
Ulricehamns OK |
00:22:11 |
53,29 |
|
38 |
Christine Lund
|
OK Skogshjortarna |
00:22:33 |
55,12 |
|
39 |
Anna Larsson
|
OK Gipen |
00:22:41 |
55,79 |
|
40 |
Helena Lindgren
|
NAIS Orienteringsklubb |
00:23:16 |
58,72 |
|
41 |
Camilla Höög
|
OK Motala |
00:23:27 |
59,64 |
|
42 |
Helene Öhlund
|
Tjalve IF Norrköping |
00:23:32 |
60,05 |
|
42 |
Lina Jonhed
|
KFUM Örebro OK |
00:23:32 |
60,05 |
|
44 |
Eva Palm
|
Västerås SOK |
00:23:44 |
61,06 |
|
45 |
Gunilla Möller
|
Almby IK |
00:24:10 |
63,23 |
|
46 |
Gunilla Thapper
|
Västerås SOK |
00:24:16 |
63,73 |
|
47 |
Martina Gabrielsson
|
Trollhättans SOK |
00:24:46 |
66,24 |
|
48 |
Charlotte Stenhag
|
Nässjö OK |
00:25:17 |
68,83 |
|
49 |
Emma Ringström
|
OK Landehof |
00:25:27 |
69,66 |
|
50 |
Eva Nyström
|
FK Herkules |
00:27:44 |
81,11 |
|
51 |
Annicka Östling
|
Katrineholms OK |
00:28:52 |
86,79 |
|
52 |
Sofia Hagman
|
OK Orinto |
00:28:58 |
87,29 |
|
53 |
Lea Niiniskorpi
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:30:48 |
96,48 |
|
54 |
Pernilla Sahlén
|
Västerås SOK |
00:31:52 |
101,83 |
|
55 |
Teres Olofsson
|
Katrineholms OK |
00:33:32 |
110,18 |
|
56 |
Frida Wallström
|
Sävedalens AIK |
00:34:53 |
116,95 |
|
57 |
Åsa Carlsson
|
OK Hällen |
00:39:10 |
138,42 |
|
58 |
Ulrika Bergelind
|
FK Herkules |
00:41:48 |
151,62 |